#5 Mitas: socialiniame versle – tik savanoriška veikla

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Socialinis verslas ir toliau skinasi kelią į visuomenės sąmonę, griaudamas neteisingą nuomonę, kad veikia tik iš altruistiškų ir neapmokamų paskatų. Klaidingai manoma, kad tokiam verslui nereikalingos investicijos, o patys socialiniai verslininkai yra tiesiog savanoriai.

Svarbu pabrėžti, kad socialinio verslo kuriamos inovacijos skatina visuomenės progresą. Tai gali būti globalių ar lokalių problemų sprendimų ieškojimas, ar tiesiog paprastų, iš pažiūros ne globalaus masto mūsų kasdien naudojamų produktų tobulinimas. Socialinės inovacijos yra vienaip ar kitaip palietę kiekvieną žmogų. Klaidinga manyti, kad daryti visuomenei naudingus darbus pavyktų be kapitalo.

Socialiniame versle reikalingas stiprus žmogaus jautrumas tam, kad būtų pastebėti dalykai, kuriuos galima atrasti ar patobulinti. Idėja, jos generavimas ir tobulinimas yra visiškai savanoriškas bet kokio socialinio verslininko pasirinkimas. Jis atiduoda savo laiką pasirinktos idėjos įgyvendinimui. Tačiau finansine prasme – tai nėra savanoriškas darbas ar neatlygintina veikla. Jokia idėja negalėtų įgauti fizinės išraiškos be finansinio kapitalo, kaip ir bet koks verslas sunkiai įsivaizduojamas be pajamų ir pelno.

„Pinigų man atrodo labai daug tame nėra.“ – sako gatvėje kalbintas praeivis. Tai, viena vertus, gali būti tiesa, nes jokio verslo pradžioje pelnas nepradeda generuotis nuo pirmųjų jo gyvavimo akimirkų. Tačiau manyti, kad socialiniame versle apskritai nėra reikalingas finansinis kapitalas ir grąža yra tikras mitas.

Artiomas Šabajevas, programos paaugliams „TeenShapers“ įkūrėjas, socialinis verslininkas ir socialinių inovacijų bei verslo vystymo programos ChangeMakers‘ON ekspertas išsamiai paaiškina, kodėl socialinis verslas nėra paremtas vien savanoriška veikla: „Jeigu mes kalbame apie įprastą, tradicinį verslą, jam organizuoti ypatingo gebėjimo nereikia, reikia sėkmės ir tam tikrų žinių, bet dirbant rinkos sąlygomis galima nuspėti ir parinkti tam tikrus dalykus. Dirbant socialiniame versle nuspėti nieko neįmanoma. Tu dažniausiai renkiesi nežinomybę.“

Socialinio verslo mitų griovėjai sugriovė dar vieną, tačiau ne paskutinį, mitą. Laukite kitų serijų, tikrinkitės žinias ir griaukite mitus kartu.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į Kauną žengia pasaulinė gynybos ir karinių technologijų bendrovė

Skelbiama, kaip gauti bilietą į nemokamą Vasario 16-osios koncertą „Žalgirio“ arenoje

Ministerija užsimojo sujungti dalį švietimo įstaigų

Kauniečiai kviečiami į jubiliejinę skulptoriaus L. Striogos parodą

Lietuvos oro uostų rezultatai: labiausiai nustebino Kaunas

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija perspėja gyventojus dėl privalomų deklaracijų: nurodė terminus

Judėjimas išgelbėjo diabetu sergantį kaunietį: pakeitė darbą, atsisakė automobilio ir eina į žygius

Kauniečiams atverta rekonstruota Aleksoto apžvalgos aikštelė

Prokuratūra apskundė E. Kručinskienės išteisinimą dėl smurto prieš vaiką (papildyta)

Akademijoje apvirto sunkiasvoris automobilis