Seime ir toliau kalbama apie alkoholį: šįkart nuspręsta atsisakyti reklamų – Kas vyksta Kaune

Seime ir toliau kalbama apie alkoholį: šįkart nuspręsta atsisakyti reklamų

BNS 2017/05/25 15:34
Asociatyvi / R.Tenio nuotr.

Alkoholis, prekiavimo draudimai, apribojimai – pagrindinė šiuo metu Seime diskutuojama tema. Nuspręsta priimti dar vieną ultimatumą – Seimas nusiteikęs uždrausti bet kokią alkoholio reklamą, tam pritaria daugiau negu pusė parlamentarų. Tačiau, kaip ir įprasta, pasitaikys išimčių – bus galima naudoti alkoholio gamintojų pavadinimus bei prekės ženklus ant sportininkų marškinėlių bei arenų grindų.

Seimas, ketvirtadienį svarstydamas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, nepritarė nė vienai pataisai, kuri būtų leidusi alkoholio reklamos išimtis, pavyzdžiui, dėl prekių ženklų. Po svarstymo už projektą balsavo 75 Seimo nariai, prieš – 6, o susilaikė 25.

Premjeras Saulius Skvernelis žadėjo, kad „krepšiniui grėsmės nekyla“: „Ženklai ir toliau galės būti naudojami“.

Jis žadėjo, kad bus sudarytos sąlygos šalies sportui „per atskirus fondus gauti rėmimą“.

Įstatymo projektas numato, kad reklamuoti alkoholį bus galima informaciniuose pranešimuose, skirtuose šio verslo specialistams, o skelbti alkoholio gamybos įmonių pavadinimus ir prekės ženklus – iškabose ant jų pastatų ir transporto, o netikėtai – ir Lietuvos transliuotojų programose.

Be to, reklama nebus laikoma informacija parduotuvėse ir viešojo maitinimo vietose, kur prekiaujama alkoholiu, taip pat jo gamintojų ar prekiautojų interneto svetainėse.

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė tikino, kad „atvažiuojančių komandų pavadinimams reklamos draudimas nebūtų taikomas“.

Daugiausia siūlymų riboti alkoholio prieinamumą pastaraisiais metais teikęs konservatorius, Sveikatos reikalų komiteto narys Antanas Matulas apgailestavo, kad uždraudus reklamą, nepalikta galimybė reklamuoti bent prekės ženklą.

„Taip, aš irgi už, kad reklama būtų visiškai ribojama, bet kokias pasekmes atneš tas visiškas reklamaos draudimas – pražudysime antrąjį religiją – krepšinį, nes alkoholis nemažai krepšinio komandų remia vien už tai, kad leidžia prekės ženklą ant nugaros arba ant grindų (krepšinio aikštelės – BNS). Dėl prekės ženklo pamatymo ant aikštės niekas neprasigers“, – tikino A.Matulas.

Jis sutiko, kad atsisakyti visiškos alkoholio reklamos būtų galima, kai „geriau finansuosime sporto renginius“.

„Už poros, trejeto metų gal priimsime tokį sprendimą (dėl reklamos visiško draudimo – BNS)“, – teigė A.Matulas.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tikino, kad bet kokios išimtys dėl reklamos draudimo būtų sunkiai administruojamos, jomis būtų pasinaudojama.

Parlamentinio Biudžeto ir finansų komiteto narys liberalas Kęstutis Glaveckas vardijo, kad iš alkoholio pardavimų į biudžetą surenkama 253 mln. eurų akcizo, 260 mln. eurų pridėtinės vertės mokesčio, 50 mln. eurų „Sodros“, pajamų ir kitų mokesčių – iš viso 600 mln. eurų pajamų.

Kaip laikomasi alkoholio reklamos draudimo, kontroliuoja Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.