Mokyklos kviečiamos dalyvauti saugaus eismo konkurse

LAKD nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Balandžio–gegužės mėn. visoje Lietuvoje vyks atsinaujinęs nacionalinis mokinių konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose 2017“. Jame kasmet savo žinias ir įgūdžius išmėgina apie 50 tūkst. įvairaus amžiaus moksleivių iš visos šalies mokyklų.

Šiemet projektas ir vėl kviečia į konkursus „Šviesoforas“ (1–4 kl. mokiniams), „Saugus ratas“ (10–14 m. dviračių mėgėjams), 13–19 m. moksleiviai galės išmėginti jėgas jaunųjų mopedų, motociklų ir automobilių vairuotojų varžybose. Šių metų konkurse – nemažai naujienų: atnaujintas projekto logotipas, svetainė internete, pradinių klasių varžybų dalyviams bus siūlomos naujos užduotys, metodinė medžiaga mokytojams.

Tikslas – 0 žuvusiųjų keliuose

Pastaraisiais metais žymiai sumažėjo eismo įvykiuose nukentėjusių vaikų skaičius. Per paskutinius 14 metų žuvusių vaikų (iki 18 metų) skaičius sumažėjo daugiau kaip 7 kartus (2003 m. žuvo 55, 2016 m. – 7). Taip pat net 19 kartų sumažėjo dėl savo neatsargumo ir nedrausmingumo žuvusių vaikų skaičius (2003 m. – 19, 2016 m. – 1). Arčiausiai prie tikslo buvome 2015 m., kai dėl savo neatsargumo ir nedrausmingumo nežuvo nei vienas vaikas. „Privalome ir toliau stengtis ir siekti 0 žūčių keliuose tikslo. Projektas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ nuo 1995 metų prisideda prie šio tikslo, skatindamas vaikus ir jaunimą saugiai elgtis kelyje. Atsakingą eismo dalyvį reikia ugdyti nuo mažens. Todėl projekto iniciatorė Lietuvos automobilių kelių direkcija kviečia mokyklas aktyviai dalyvauti konkurse“, – ragino LAKD direktorius Egidijus Skrodenis.

Jau galima registruotis

Registruotis pirmajame „Šviesoforo“ ir „Saugaus rato“ etape mokyklos gali svetainėje www.saugusmokinys.lt iki balandžio 16 d. Registruotis į mopedų ir motociklų varžybas iki balandžio 20 d. ir į automobilių varžybas iki balandžio 10 d. galima el. paštu konkursas@saugusmokinys.lt.

Lietuvos mokinių konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, jai padeda savivaldybių administracijų švietimo padaliniai, apskričių vyriausieji policijos komisariatai bei Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Daugiau informacijos apie konkursą galite rasti čia.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Išskirtinis interviu su legendine latvių grupe: mus vadino vaikais, žaidžiančiais smėlio dėžėje (foto)

Reido metu pagavo ne tik neblaivius vairuotojus: važiavo su vasarinėmis padangomis

Advokatė atsako: ar rangovas turi pašalinti statinio defektus be rangos sutarties?

Naktį vėtra pridarė žalos - vartė medžius, sutriko elektros tiekimas

Interviu su Kaune gyvenančiu „HELLA Lietuva“ pirkimų vadovu: visų pirma – tai augantis miestas

Perspėjimas vairuotojams: naktį eismo sąlygas sunkins vėjas, numatoma šlapdriba

Paskelbtos 2019-ųjų Metų knygos

Seime – siūlymas griežtinti senų padangų tvarkymą

Teigiami pokyčiai Kaune – mažėja smurtą patyrusių vaikų atvejų

Jaučiamas koronaviruso poveikis verslui: pradeda trūkti prekių, stringa gamyba