Siekia, kad rajono mokyklose daugiau vaikų maitintųsi nemokamai – Kas vyksta Kaune

Siekia, kad rajono mokyklose daugiau vaikų maitintųsi nemokamai

KRS nuotr.

Kauno rajono savivaldybės administracija priėmė sprendimą prašyti rajono Tarybos skirti savivaldybės biudžeto lėšų nemokamiems pietums tiems mokiniams, kurie jo nebegauna iš valstybės biudžeto.

Šiais mokslo metais Kauno rajono ugdymo įstaigose nemokamą maitinamą iš valstybės biudžeto gauna apie 1,5 tūkst. mokinių – tai yra beveik 270 mokinių mažiau nei praėjusiais metais. Manoma, kad pagrindinė priežastis – nuo šių metų liepos 1-osios nuo 350 eurų iki 380 eurų padidėjęs minimalus atlyginimas. Realios daugumos šeimų pajamos nepasikeitė.

„Analizuojame galimybę skirti nemokamus pietus tiems mokiniams, kurie jų neteko. Seniūnijų ir socialiniai darbuotojai su mokyklų vadovais peržiūri situaciją ir atrinks mokinius, kuriems tai yra reikalinga“, – sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Ričardas Pudževelis.

Savivaldybės Tarybai priėmus sprendimą, nemokamus pietus gaus daugiau mokinių.

Nemokami pietūs iš Valstybės biudžeto skiriami, kai vidutinės šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų, t. y. 153 Eur. Šis dydis nesikeičia jau 8 metus, nuo 2008 m.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA