Senasis Kaunas: dideli darbai Šančiuose

"Lietuva senose fotografijose" nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Portalas „Kas vyksta Kaune“ tęsia straipsnių ciklą, kuriame pateikiamos svarbios XX amžiuje tą dieną spaudoje paskelbtos naujienos (kalba netaisyta), kurias pavyko išsaugoti Architektūros ir Urbanistikos tyrimų centro komandai. Rugsėjo 3-ąją 1938-ais metais „Lietuvos aidas“ rašė apie Šančiuose vykdomus didelius kanalizacijos darbus.

„Gegužės mėn. pradžioje Šančiuose buvo pradėti kanalizacijos įrengimo darbai. Nors jau praėjo gerokas laiko tarpas, bet darbai dar tik teįpusėti. Kanalizacijos įrengimo darbai pradėti nuo Nemuno pusės ir buvo tesiami Juozapavičiaus prospekto kryptimi. Šiuo metu lietaus ir ūkio kanalai pravedami Mažeikių, Siūlų, Ivinskio ir Drobės gatvėse. Mažeikių gatvėje kanalizacijos darbai dalinai baigiami. Šiais kanalais bus nuleidžiamas lietaus ir ūkio vanduo. Siūlų gatvėję iki Drobės gatvės bus pravestas lietaus kanalias, o nuo Drobės gatvės iki Ivinskio gatvės eis ūkio kanalas.

Mažeikių gatvėje kanalas turės apie 600 m. ilgio. Drobės gatvėje iki Kanapių gatvės bus pravesta apie 700 metrų kanalizacijos, o Ivinskio gatvėje, kuri yra tarpe Skuodo ir Siūlų gatvių, apie 200 metrų ilgio.

Kai kuriose gatvėse kanalus tenka kasti palyginti labai gilius. Pavyzdžiui, Mažeikių gatvėje teko kai kuriose vietose kanalus kasti net iki 9 metrų gilumo. Tokių gilių kanalų iki šiol Kaune dar niekur nebuvo kasama. Kol visose gatvėse kanalizacija bus baigta, teks iškasti tūkstančius kub. metrų žemės. Kadangi kanalai labai gilūs, tad ir jų plotis siekia net 3,80 m. Mažeikių gatvės kanalas surinks visų Šančių vandenį.

Prie šių kanalizacijos įrengimo darbų dirba apie 300 darbininkų. Dirbama atskiromis vietomis. Darbams vadovauja inž. Stolys, tech. Morkūnas ir keli V. D. Un-to studentai – technikai.

Kanalizacijos darbai numatomi atlikti ir Juozapavičiaus gatvėje, geležinkelių stoties kryptimi ir iki kareivinių. Bet šie darbai vargu ar šiais metais prasidės.“

29 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Anapilin iškeliavusio aktoriaus G. Girdvainio kolegos: Lietuva neteko labai didelio artisto

Mirė aktorius G. Girdvainis

Palaikymas jautrioje situacijoje – startuoja „Neišnešiotukų pagalbos linija“

Bendrasis pagalbos centras paaiškino, kodėl dingusių žmonių kartais rasti nepavyksta

Kauno apskrityje pažeidėjus tramdys naujas nežymėtas policijos automobilis

Kauno rajone nuo kelio nulėkė ir apvirto automobilis

Žaidimų aikštelės Kaune skendi džiunglėse – kas ir kada nušienaus žaliuosius plotus?

Įsibėgėja tilto per Nerį statybos, Islandijos plente baigtas svarbus rekonstrukcijos etapas

Policija siūlo savivaldybėms įrengti specialias vietas skirtas lenktynėms

Premjeras: atšaukus karantiną liktų ribojimai dėl masinių renginių, atvykimo į šalį