KTU mokslininkai: įpusėjus pamokai klasėje sunku kvėpuoti

Archyvo / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vasario mėnesį KTU Aplinkosaugos technologijos katedros dėstytojai matavo oro kokybę septyniose Kauno mokyklose. Projektu „#KTUaplinkosauga: kokiu oru kvėpuojame žiemą?“ siekta atkreipti visuomenės dėmesį į oro užterštumo problemas ir įtraukti moksleivius į problemų sprendimą.

Pamokų metu buvo matuojama anglies dioksido, azoto dioksido ir kietųjų dalelių koncentracija, oro temperatūra ir drėgmė.

Projektą inicijavusi KTU Aplinkosaugos technologijos katedros doc. Violeta Kaunelienė teigė, kad visose mokyklose identifikuotos panašios problemos: „Pamokai įpusėjus anglies dioksido koncentracija viršijo leistinas higienos normas. Vienos pamokos metu moksleiviai patys pajuto, kad sunku kvėpuoti, todėl paprašė atidaryti langą ir likusią pamokos dalį klasė buvo vėdinama.“

Mokslininkai rekomenduoja prieš pamokas gerai išvėdinti klases, o pamokai įpusėjus bent penkioms minutėms praverti langus. Šios rekomendacijos itin naudingos mokykloms, kurios yra ramiuose rajonuose.

Kita problema, identifikuota projekto metu – užterštas oras, kuris patenka iš lauko. Pravėrus langą šalia judrios gatvės įsikūrusioje mokykloje, azoto dioksido koncentracija gan greitai viršijo leistiną normą, uždarius – ėmė kristi.

„Mokyklos gali efektyviau užtikrinti oro kokybę pamokų metu, kai žino, kur yra oro taršos šaltiniai. Galbūt pakaktų gerai išvėdinti patalpas, kai sumažėja automobilių išmetamų dujų koncentracija arba nustoja rūkti dūmai iš individualių namų, deginančių kietą kurą, kaminų? – retoriškai klausė doc. V. Kaunelienė. – Klasėse, kuriose oro kokybė atitinka higienos normas, moksleiviams yra lengviau susikaupti ir dirbti.“

Projektą „#KTUaplinkosauga: kokiu oru kvėpuojame žiemą?“ užbaigs moksleivių, įsitraukusių į oro taršos problemų sprendimą, apdovanojimai. Kovo 18 d. renginio „Švęsk Žemės dieną su KTU!“ metu originaliausių ir realiai praktikoje pritaikomų idėjų autoriams bus įteikti sertifikatai ir prizai.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaunas laukia pasiūlymų Gerumo kristalų apdovanojimams

Stabdomas Kauno centrinio pašto pardavimas, nuomonę pareiškė S. Skvernelis (papildyta)

Kauno „Žalgirio“ organizacija varžosi dėl geriausiojo darbdavio titulo

„Achemoje“ dangų uždengė oranžinis debesis: liepia užsidaryti langus ir neiti į lauką (dar papildyta)

Originaliai atnaujintas „PJazz“ restoranas Laisvės alėjoje

Nuogą Kauno mokyklos teritorijoje sulaikytą vyrą teismas suėmė ilgiausiam terminui

Žaibiška atomazga: Kaune stadioną statantys turkai gali lengviau atsikvėpti

Už grotų du dešimtmečius praleidusiam H. Daktarui – liūdna žinia iš teismo

Startuoja pasiruošimas šaukimui į nuolatinę privalomąją karo tarnybą

Neteisėti pareigūnų veiksmai: ar galima reikalauti žalos atlyginimo?