Su eitynių šūkiu „Lietuva yra mūsų“ pabrėžė nepritarimą pabėgėliams – Kas vyksta Kaune

Su eitynių šūkiu „Lietuva yra mūsų“ pabrėžė nepritarimą pabėgėliams

R. Tenio nuotr.

Antradienį Kaune nuo Ramybės parko pajudėjo tradicinė Tautinio jaunimo sąjungos organizuojama eisena. Kasmet minint Valstybės atkūrimo dieną per miesto centrą žygiuojantys tautininkai šiemet pajudėjo su šūkiu „Lietuva yra mūsų“, pabrėždami savo nepritarimą pabėgėlių perkėlimui į Lietuvą.

„Šių eitynių šūkis – Lietuva yra mūsų, nes mes matome sudėtingą geopolitinę situaciją, sudėtingą ES situaciją, kai realiai ES yra ant iširimo ribos. Alkanų ir piktų imigrantų ordos jau beldžiasi į mūsų vartus. Tai mes tiesiog norime pabrėžti, kad Lietuva yra mūsų tautos namai, žemės lopinėlis, kurį mes turime gerbti, mylėti ir už jį kovoti“, – žurnalistams prieš renginį sakė Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos vicepirmininkas Julius Panka.

Vėliau sakydamas kalbą jis pabrėžė, kad į Lietuvą nereikia įsileisti prievartautojų, žudikų ir dykaduonių.

Paprastai nusidriekiančios per visą Laisvės alėją ir Senamiestį iki pat Rotušės aikštės, šiemet eitynės bus trumpesnės – jų dalyviai žygiuos iki istorinės Lietuvos prezidentūros, kurios kieme stovi Lietuvos tarpukario prezidentų skulptūros. Čia jie ruošiasi pagerbti tarpukario Lietuvos prezidentą Antaną Smetoną.

„Prezidento A.Smetonos atminimas mums tikrai yra brangus. Visą laiką mes praeidavome pro šalį, tai šiais metais ten bus akcentas pagrindinis“, – kalbėjo J.Panka.

Kaip ir kiekvienais metais, pareikšti savo nepritarimą šioms eitynėms atvyko Simono Wiesenthalio biuro Jeruzalėje direktorius Efraimas Zuroffas (Efraimas Zurofas) ir vienas garsiausių pasaulyje jidiš filologų Dovydas Kacas. Jų teigimu, šūkis „Lietuva – lietuviams“ žeidžia kitų tautybių Lietuvos gyventojus. Jiems taip pat nepriimtina tautininkų rodoma pagarba kai kurioms tarpukario asmenybėms, pavyzdžiui, Juozui Ambrazevičiui-Brazaičiui.

Tautininkai anksčiau platintame pranešime pranešė, kad šiais metais eitynėse norima „pagerbti Lietuvai nusipelniusius didvyrius, kuriuos nepaliaujamai bando juodinti Lietuvos priešai“.

Ankstesniais metais eitynėse dalyvaudavo 1–2 tūkst. žmonių, incidentų per jas pastaraisiais metais neįvyko. Šiemet eitynėse dalyvauja keli šimtai dalyvių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT