Su eitynių šūkiu „Lietuva yra mūsų“ pabrėžė nepritarimą pabėgėliams

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienį Kaune nuo Ramybės parko pajudėjo tradicinė Tautinio jaunimo sąjungos organizuojama eisena. Kasmet minint Valstybės atkūrimo dieną per miesto centrą žygiuojantys tautininkai šiemet pajudėjo su šūkiu „Lietuva yra mūsų“, pabrėždami savo nepritarimą pabėgėlių perkėlimui į Lietuvą.

„Šių eitynių šūkis – Lietuva yra mūsų, nes mes matome sudėtingą geopolitinę situaciją, sudėtingą ES situaciją, kai realiai ES yra ant iširimo ribos. Alkanų ir piktų imigrantų ordos jau beldžiasi į mūsų vartus. Tai mes tiesiog norime pabrėžti, kad Lietuva yra mūsų tautos namai, žemės lopinėlis, kurį mes turime gerbti, mylėti ir už jį kovoti“, – žurnalistams prieš renginį sakė Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos vicepirmininkas Julius Panka.

Vėliau sakydamas kalbą jis pabrėžė, kad į Lietuvą nereikia įsileisti prievartautojų, žudikų ir dykaduonių.

Paprastai nusidriekiančios per visą Laisvės alėją ir Senamiestį iki pat Rotušės aikštės, šiemet eitynės bus trumpesnės – jų dalyviai žygiuos iki istorinės Lietuvos prezidentūros, kurios kieme stovi Lietuvos tarpukario prezidentų skulptūros. Čia jie ruošiasi pagerbti tarpukario Lietuvos prezidentą Antaną Smetoną.

„Prezidento A.Smetonos atminimas mums tikrai yra brangus. Visą laiką mes praeidavome pro šalį, tai šiais metais ten bus akcentas pagrindinis“, – kalbėjo J.Panka.

Kaip ir kiekvienais metais, pareikšti savo nepritarimą šioms eitynėms atvyko Simono Wiesenthalio biuro Jeruzalėje direktorius Efraimas Zuroffas (Efraimas Zurofas) ir vienas garsiausių pasaulyje jidiš filologų Dovydas Kacas. Jų teigimu, šūkis „Lietuva – lietuviams“ žeidžia kitų tautybių Lietuvos gyventojus. Jiems taip pat nepriimtina tautininkų rodoma pagarba kai kurioms tarpukario asmenybėms, pavyzdžiui, Juozui Ambrazevičiui-Brazaičiui.

Tautininkai anksčiau platintame pranešime pranešė, kad šiais metais eitynėse norima „pagerbti Lietuvai nusipelniusius didvyrius, kuriuos nepaliaujamai bando juodinti Lietuvos priešai“.

Ankstesniais metais eitynėse dalyvaudavo 1–2 tūkst. žmonių, incidentų per jas pastaraisiais metais neįvyko. Šiemet eitynėse dalyvauja keli šimtai dalyvių.

74 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„KEKS'o“ kalėdiniame padėkos vakare netrūko spalvų ir gerų emocijų

Už tautiečių nužudymą Kaune teisiamam ukrainiečiui siekiama skirti griežčiausią bausmę

Į Kauno gatves išrieda pirmieji savaime įsikraunantys hibridiniai „Subaru Forester e-Boxer“ visureigiai

Pradedama bilietų prekyba į olimpinę krepšinio atranką Kaune – paskelbtos kainos

Amerika Kaune: „Brooklyn Brothers“ atvyko

Atnaujinami traukinių tvarkaraščiai: Kauną pasiekti bus galima 40 kartų per dieną

Savanorių prospekte iškils dar vienas geidžiamiausio Kauno architekto kūrinys

Nauja tendencija: namus Kalėdoms papuošti kvapu

Siautės itin stiprus vėjas – išplis lietaus debesys

Iki galo Maskvoje kovojęs “Žalgiris” krito nuo vieno metimo