Klubų vadovybė turės stebėti, ar lankytojai nevartoja narkotikų

Kas vyksta Kaune nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) vadovai kovai su narkomanija siūlo pasitelkti naktinių klubų ir barų vadovus. Jie turėtų stebėti, kad pasilinksminimo vietose nebūtų vartojami narkotikai, o už prievolės nevykdymą grėstų baudos.

Kauno naktinių barų ir klubų apsaugos politika – per vakarą ir 50 žmonių neįleidžia 13 nuotr.

Tokias Alkoholio kontrolės įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo SRK pirmininkė „darbietė“ Dangutė Mikutienė ir jos pavaduotojas konservatorius Antanas Matulas.

Pagal pataisas, vadovai turi vykdyti jų valdomos prekybos alkoholiniais gėrimais vietos stebėseną, kad jų valdomoje prekybos alkoholiniais gėrimais vietoje nebūtų prekiaujama narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis ir jos nebūtų platinamos, vartojamos. Pastebėję ar įtarę narkotikų vartojimo, platinimo faktą,vadovai turėtų nedelsdami pranešti policijai.

Už tokios prievolės nevykdymą parlamentarai pasilinksminimo vietų vadovus siūlo bausti baudomis nuo penkių šimtų iki dviejų tūkstančių eurų.

Sveikatos reikalų komiteto vadovai sako, jog pataisas parengti paskatino situacija, „susidariusi su narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimu ir vartojimu naktiniuose klubuose“.

„Pastebėtina, kad dažniausiai narkotikai yra vartojami ir platinami tose vietose, kuriose yra prekiaujama alkoholiniais gėrimais. Dažniausiai pasilinksminimų vietų vadovai žino, kas vyksta jų valdomuose baruose, restoranuose, kavinėse ir pan., tačiau užsimerkia prieš šią problemą“, – komiteto vadovai cituojami biuro išplatintame pranešime.

Seimui priėmus įstatymą, jis įsigaliotų nuo 2016 metų lapkričio 1 dieną

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauno koronaviruso dienoraštis #12

Pranešama apie pirmąją mirtį Marijampolėje nuo koronaviruso

„Maxima“ į Kauną atskraidino vienkartinių kaukių

Kuris verslas vėl galėtų pradėti dirbti karantino metu?

Lietuvos vaistines pasiekė šimtai tūkstančių medicininių kaukių

Dėl koronaviruso infekcijos 19 pacientų gydoma reanimacijoje

Paskelbta, kaip pranešti apie darbuotojų prastovas įmonėse dėl karantino

Įspėja epidemiologė – koronaviruso pikas dar tik artėja

G. Nausėda: karantinas tikrai bus pratęstas

Tiesioginė transliacija: Lietuvos vyriausioji epidemiologė L.Ašoklienė apie koronaviruso plitimą Lietuvoje