VSD: Išpuolio grėsmės lygio kol kas nenumatome | Kas vyksta Kaune

VSD: Išpuolio grėsmės lygio kol kas nenumatome

BNS 2015/11/26 13:07
Stop kadras

Valstybės saugumo departamentas (VSD) teigia, kad internete paviešintas klipas su grasinimais Lietuvai yra islamistų siekis pagąsdinti, bet teroristinių išpuolių grėsmės lygio dėl to kelti neketinama.

„Natūralu, kad Lietuva, būdama NATO ir Europos Sąjungos nare, yra minima tarp tų valstybių, bet kokių nors papildomų grėsmių indikatorių šiuo metu nėra ir dėl to kelti terorizmo išpuolio grėsmės lygio kol kas nenumatome“, – BNS sakė VSD atstovas Vytautas Makauskas.

Anot jo, šis vaizdo klipas yra „islamistų kurtas produktas“, tačiau jis nedetalizuoja, kaip VSD tai išsiaiškino. Paklaustas, ar VSD preziumuoja, kad klipo autoriai – „Islamo valstybės“ grupuotė, jis atsakė teigiamai.

[susije_video kurie=””]

„Saugumo departamentui šita informacija yra žinoma gerokai anksčiau, su ja yra dirbama, ir kol kas galima konstatuoti, kad yra daromas paprasčiausiai psichologinis spaudimas tokiais pranešimais ir tokiais video siužetais, kurie yra platinami. Dėl to šito nereikėtų priimti kaip šimtaprocentinio grasinimo, tai yra tiesiog gąsdinimas, ko ir siekia teroristai“, – aiškino jis.

„Ką darome? Stengimės nustatyti ir nustatinėjame konkrečius adresus, iš kur buvo siuntinėta ir kas siuntinėjo tokią informaciją“, – paprašytas sukonkretinti, kokių veiksmų dėl šio įrašo imasi VSD, sakė V.Makauskas.

Jis primena gyventojams, kad sulaukę islamistų grasinimų apie tai turėtų informuoti VSD.

„Šiuo atveju galima priimti gyventojams, kad jeigu gaunate panašios informacijos, panašių grasinimų ar elektroniniu paštu, ar socialiniuose tinkluose, visuomet persiųskite ją į saugumo departamentą“, – sakė V.Makauskas.

Maždaug keturių minučių trukmės klipe anglų kalba žadama nuožmiai susidoroti su koalicijos prieš „Islamo valstybę“ narėmis, vaizduojant 60 valstybių vėliavas, tarp kurių yra ir Lietuvos vėliava.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA