Paramos sulauks Žaliakalnis ir Aleksotas – Kas vyksta Kaune

Paramos sulauks Žaliakalnis ir Aleksotas

R.Tenio nuotr.

Kauno miesto taryba šį antradienį patvirtino Integruotų teritorijų vystymo programą. Joje numatyta Europos sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama daugiafunkciniam sporto ir laisvalaikio kompleksui Ąžuolyne bei Aleksote. Kitas žingsnis – sutarčių su ES paramą administruojančia Vidaus reikalų ministerija pasirašymas. Visgi, kai kurie projektų aspektai neramina vietinius gyventojus.

Rekonstruojant S. Dariaus ir S. Girėno stadioną, Kauno sporto halę, Dainų slėnį, tarp stadiono, halės ir LSU esančią aikštę bei Radvilėnų plento atkarpą, Kauno miesto savivaldybė pasinaudos ES parama, kurios dydis sieks apie 16 mln. eurų. Tarptautinius reikalavimus atitinkantį maniežą planuojama statyti pritraukiant finansavimą iš Valstybės investicijų programos.

„Investiciniai projektai jau parengti ir įteikti premjerui. Techniniai projektai jau rengiami. Šiandien patvirtinome Integruotų teritorijų vystymo programą, tad artimiausiu metu pasirašysime finansavimo sutartis su Vidaus reikalų ministerija. Tai reiškia, kad iškart užbaigus techninius projektus ir konkurso būdu suradus rangovus, mes galėsime pradėti darbus. Realu, kad tai įvyks jau kitų metų vasarą“, – akcentavo Kauno meras, visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ lyderis Visvaldas Matijošaitis.

Išsirinko po du

2014-2020 m. periodu didžioji dalis ES paramos skirstoma per Integruotų teritorijų vystymo programas. Didieji Lietuvos miestai turėjo išsirinkti po du mikrorajonus, į kuriuos bus nukreipti europiniai pinigai. Kaunas pasirinko Žaliakalnį ir Aleksotą. Šį antradienį patvirtintoje programoje be daugiafunkcinio sporto ir laisvalaikio kompleksui priklausančių objektų yra ir Kauko laiptų rekonstrukcija, Žaliakalnio nevyriausybinių organizacijų multifunkcinis centras bei kiti šiame mikrorajone numatyti projektai.

Į Integruotų teritorijų vystymo programą įtraukta ir Nemuno sala. Ją planuojama paversti multifunkciniu sveikatinimo ir kultūros kompleksu, įrengiant krantines ir prieplauką, kitą infrastruktūrą.

Viršija 100 mln. eurų

„Pagrindiniai projektai, kurie bus įgyvendinti Aleksoto teritorijoje, yra buvusios aviacijos gamyklos teritorijos konversija pritaikant ją visuomenės poreikiams, Nemuno upės kairiojo kranto sutvarkymas, apžvalgos aikštelės Aleksote rekonstrukcija, bendruomenės namų statyba ir kiti“ , – teigė Kauno vicemeras Povilas Mačiulis.

Integruotų teritorijų vystymo programos įgyvendinimui 2014 – 2020 m. iš viso planuojama skirti apie 106 mln. eurų. Iš šios sumos 80 mln. eurų sudarys ES, o 19 mln. – Kauno miesto savivaldybės lėšos. Likusios lėšos bus skirtos iš valstybės biudžeto.

Projekte numatytos automobilių aikštelės neramina gyventojus

Kauno miesto savivaldybei pristačius ketinamo atnaujinti 18 tūkst. vietų S.Dariaus ir S.Girėno stadiono projektą, pasigirdo gyventojų nuogastavimai dėl neišspręsto automobilių statymo klausimo. Įgyvendinus projektą atsiras nauji, dideli automobilių srautai. Savivaldybės pateiktose objekto vizualizacijose įvardintos dvi požeminės parkavimo aikštelės, tačiau antradienį vykusio miesto tarybos posėdžio metu meras tokių ketinimų išsižadėjo.

“Džiugina iš naujos ES finansinės perspektyvos planuojami darbai. S.Dariaus ir S.Girėno stadionui rekonstrukcija yra labai reikalinga. Tačiau neramina blaškymasis sprendžiant tokį opų gyventojams automobilių statymo klausimą. Juk iš anksto buvo aišku, jog pagal URBAN programą požeminės parkavimo aikštelės negali būti rengiamos.” – kalbėjo Kauno miesto tarybos narė Gintarė Skaistė.

“Pagal galiojantį statybos reglamentą šalia tokio dydžio objekto privalo būti įrengta ne mažiau kaip 1000-1500 parkavimo vietų. Tuo tarpu, kalbos apie galimybę automobilius statyti prie Zoologijos sodo ar Dainų slėnio atrodo keistai. Neramu, kad džiaugiantis gražiais projekto paveiksliukais pamiršti vietos gyventojai. Juk Žaliakalnio gatvelės jau po krepšinio rungtynių 5 tūkst. žiūrovų talpinančioje halėje būdavo užkimštos.” – teigė Žaliakalnyje gyvenantis prof. Saulius Kaušinis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA