Automobilių turguje girtas motociklo bandytojas sukėlė avariją

Stopkadras
NAUJAUSIOS ŽINIOS

2015-08-15 apie 17.16 val. Kaune, Taikos pr. (automobilių turgaus teritorijoje), 1965 m. gimęs vyras norėjo įsigyti motociklą „Honda NX250“. Tačiau bandomojo važiavimo metu, tiksliau tik pradėjęs važiuoti, nesuvaldė vairuojamos transporto priemonės ir atsitrenkė į priekyje stovintį automobilį „BMW“. Eismo įvykio metu buvo apgadintas automobilis, motociklas ir susižalojo pats motociklo vairuotojas.

Nustatyta, kad minėtas vyras teisės vairuoti motociklus nėra įgijęs. Pirminiais duomenimis, vyras taip pat buvo ir neblaivus, paimtas kraujas blaivumui nustatyti.

Dėl šio įvykio Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyboje pradėta administracinio teisės pažeidimo bylos teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – LR ATPK) 127 str. 3 d., už ką gresia bauda nuo vieno tūkstančio keturių šimtų keturiasdešimt aštuonių iki vieno tūkstančio penkių šimtų devyniasdešimt dviejų eurų su transporto priemonės konfiskavimu ar be jo arba administracinį areštą nuo dešimties iki dvidešimties parų su transporto priemonės konfiskavimu.

Kauno apskrities policija primena, kad transporto priemonių savininkai (valdytojai) prieš perduodami transporto priemonę vairuoti kitam asmeniui turi įsitikinti, kad asmuo turi teisę vairuoti transporto priemonę ir kad yra blaivus. Atsakomybė už tai yra numatyta LR ATPK 128 str. 3 d.: „Perdavimas vairuoti transporto priemonę asmeniui, neturinčiam teisės jos vairuoti ar neturinčiam teisės vairuoti šios rūšies transporto priemonių, – užtraukia baudą nuo penkiasdešimt septynių iki vieno šimto penkiolikos eurų; ir 126 str. 6 d.: „Perdavimas vairuoti transporto priemonę neblaiviam arba apsvaigusiam nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmeniui – užtraukia baudą nuo aštuoniasdešimt šešių iki vieno šimto keturiasdešimt keturių eurų“. Bei įvykus eismo įvykiui tenka prisiimti ir moralinės, ir materialinės atsakomybės.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune atidarytas pirmasis Baltijos šalyse „Moxy“ viešbutis

Į Astravo atominę jėgainę pradėtas krauti branduolinis kuras

Iš izoliacijos patalpų pabėgo koronavirusu sergantis Afganistano pilietis

Kauniečiai apsiginklavę: rasta ne tik krūva šovinių, bet ir neteisėtas ginklas

Skaitytojai nerimauja, kad naktiniai garsai susiję su Astravo jėgainės paleidimu

Dėl nedėvimos kaukės policijai įkliuvęs kaunietis baudos dydį aiškinsis teisme

Prezidentas ir vėl ragina A. Verygą greičiau grįžti į darbą

V. Matijošaitis dėl įtemptos koronaviruso situacijos kreipėsi į kauniečius

Netikėta sėkmė: žydiško Kauno istorijos į ekskursijas sutraukia būrius smalsuolių

Rudenį Kaune atsidarys nauja mokykla – žada pradinio ugdymo naujovių