Po nelaimės forte valdžia suskubo veikti

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Po pirmadienį įvykusios nelaimės, kuomet nuo aukšto forto pastato nukrito nepilnametė, valdžia surengė susitikimą bei imasi priemonių, kad nelaimės ateityje nepasikartotų. Jau šiandien uždėtos „Stop“ juostos, o greitu metu atsiras ir ženklai bei tvorelės.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ skelbė, jog II-aje Kauno tvirtovės forte įvyko skaudi nelaimė, kurios metu smarkiai susižalojo šešiolikmetė. Ji nukrito maždaug nuo 5 metrų aukščio pastato. Merginos būklė sunki. Iškart po nelaimės ji nugabenta į Kauno klinikas, Reanimacijos skyrių. Jai lūžo kaukolė, sukrėstos smegenys. Šiuo metu nukentėjusiajai sukelta dirbtinė koma, ją nuolat stebi medikai.

Policijos pareigūnai tikina, jog šiame forte per pusantrų metų neužfiksuoti jokie viešosios tvarkos pažeidimai. Vietiniai gyventojai taip pat patvirtina, jog aplinka iš tie rami.

„Patruliavimo vietos yra sudaromos atsižvelgiant į kriminogeninę situaciją, o kadangi per pusantrų metų nesame šioje vietoje užfiksavę jokio viešosios tvarkos pažeidimo, o gyventojai taip pat įvardina kaip saugią aplinką, specialiai pareigūnai nevažiuodavo tikrinti. Tiesiog nebuvo tokio poreikio. Šiuo metu yra sutarta, kad pasižiūrėsime visas apleistas teritorijas, nustatysim savininkus, kad jie aptvertų ir rūpintųsi savo turtu“, – kalbėjo Centro policijos komisariato viršininkas Raimondas Abugelis.

Nelaimė forte: nuo pastato nukrito nepilnametė 10 nuotr.

Bergždžios pastangos užtikrinti saugumą

Šiuo metu II-asis fortas, esantis Aleksote, priklauso „Turto bankui“. Jį savivaldybė įmonei perleido maždaug prieš metus. Atstovai tikina, jog forte nuolat uždėdavo įspėjamuosius ženklus, tačiau jie čia pabūdavo ne ilgai, o aptverti visą teritoriją yra per brangu.

„Yra paskirtas pastatų komendantas, kuris dirba Kaune ir prižiūri fortus. Stengiamės pagal galimybes visur uždėti ženklus, kad vaikščioti draudžiama, bet tie ženklai pabūna gal vieną parą ir jų nebelieka. Nelaimė įvyksta, nes paaugliai čia vaikšto, nors šis fortas nėra pritaikytas lankymui. Yra ir dabar tvoros ir grotos, bet argi tai apsaugo?“, – sakė „Turto banko“ atstovė Julanta Poškutė.

Atstovė tikino, jog forte yra didelė teritorija kareivinių ir kitų pastatų. Šiuo metu rengiami dokumentai forto privatizavimui. Kai bus suformuotas sklypas, II-asis fortas bus viešai parduodamas.

Valdžia laukti neketina

Kauno meras kartu su Mieto tvarkymo skyriaus vedėju neketina laukti, kol įvyks dar viena nelaimė. Vadovai tikina, jog savomis lėšomis įrengs apsaugines tvoreles ir vėliau pateiks sąskaitas „Turto bankui“.

„Šitie fortai nuo seno eina iš rankų į rankas. Kadangi jų priežiūra brangi, tai niekas jų ir neprižiūri. Kol kas nesitikiu, kad kas nors iš Vilniaus atvažiuos ir sudės bent tvoreles, kad lengvai nenuslystų, tad teks patiems padaryti. Nuo ryt pradėsime darbus ir pervažiuosime dar ir kitus fortus. Stengsimės sutvarkyti kuo greičiau“, – tikino meras Visvaldas Matijošaitis.

„Šiandien paklojama įspėjamoji „Stop“ juosta. Artimiausiu metu bus pastatyti apie pavojų įspėjantys ženklai. Sąmoningam žmogui tokių priemonių turėtų užtekti, kad suvoktų, jog ši vieta pavojinga. Šios priemonės yra minimalios. Ženklų pastatymas gali kainuoti iki kelių šimtų eurų. Dar bus perdengtas ir perimetras, kur galima prieiti“, – komentavo Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Planuojama, jog darbai bus atlikti per kelias savaites. Vadovai tikina, jog paveldosaugininkai neužkirs kelio įrenginėjant apsaugines tvoreles, tad viskas turėtų vykti sklandžiai. Tvora neapjuos viso II-ojo forto, o atsiras tik tose vietose, kur žmonės gali į fortą patekti.

17 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

V. Matijošaitis Kauno „Žalgirio“ sirgalių iš arenos išvaryti neplanuoja

Kaune prasideda dizaino įvykis: pristatys, kaip atrodys miestai po 30 metų

Į duobę po pertraukos smigęs „Žalgiris“ patyrė pirmą Eurolygos pralaimėjimą

VMI laukia kauniečių mokesčių: priskaičiuota 5,4 mln. eurų

„Swedbank“ siūlo prie banko jungtis naudojant piršto antspaudą ar veido atpažinimą

Augant koronaviruso sergančiųjų skaičiui gali mažėti medikų teikiamų paslaugų

A. Monkevičius: koronaviruso plitimas mokymo įstaigose kelia nerimą

Svarbi žinia Kauno rajonui: dalis gyventojų liks be vandens

Nenorintiems registruotis baruose – baudos iki 1500 eurų

A. Veryga nepatenkintas „Žalgirio“ rungtynėmis: nusipirkus bilietą galima ir neiti