Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“

delfi.lt 2015/02/08 18:01

Per anksti pergale patikėjusiems Kauno „Žalgirio“ krepšininkams teko paprakaituoti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą 81:79 (23:13, 28:24, 15:15, 15:27). Tai buvo 23-ioji žalgiriečių pergalė iš eilės ir 24-oji iš viso LKL čempionate.

Pirmųjų „Žalgirio“ taškų teko palūkėti beveik tris minutes, kol galų gale baudų metimais kauniečių taškų sąskaitą atidarė Artūras Gudaitis – 2:2. Netrukus tritaškį smeigė Artūras Milaknis (5:4), bet svečiai toliau užtikrintai žaidė arčiau krepšio – 5:8. Antroje kėlinio dalyje žalgiriečiai pajuto žaidimą puolime: penkis taškus surinko A.Milaknis, savo paties netaiklų metimą taisė Paulius Jankūnas, dvitaškį pridėjo Robertas Javtokas – 14:10. Šeimininkų spurtą iki (10:0) tęsė kamuolį į krepšį įmušęs R.Javtokas ir trimis taškais pasižymėjęs Jamesas Andersonas (19:10). Iš vidutinio nuotolio pataikė nuo suolo pakilęs Darius Songaila, perėmus kamuolį greitą išpuolį sėkmingai užbaigė gimtadienį švenčiantis Willas Cherry bei po pirmojo kėlinio komandas skyrė dviženklė persvara – 23:13.

Vos tik prasidėjus antrajam kėliniui atotrūkį dvitaškiu didino A.Gudaitis, laisvą koridorių pamatęs prasiveržimą atliko ir iš viršaus krovė Tomas Dimša – 27:13. Tiesa, pasvaliečiai nesutriko bei, surinkę šešis taškus be atsako, privertė minutės pertraukėlės paprašyti Gintarą Krapiką (27:19). Po jos iniciatyvos ėmėsi keturiais taškais savo kraitį pildęs D.Songaila, nesunkiai krepšio link nėrė J.Andersonas, šeštąjį tašką nusiėmęs kamuolį puolime rinko A.Gudaitis – 35:21. Nepaisydamas pražangos krepšį dėjimu sudrebino A.Gudaitis, tačiau du tolimi svečių šūviai didėti atotrūkiui neleido (37:27). A.Gudaitis žiūrovus nudžiugino dar vienu dėjimu, netrukus aukštaūgis pridėjo dvitaškį, o apgaulingų judesių arsenalą pademonstravęs pirmuosius taškus rinko Edgaras Ulanovas – 43:29. Baudas sumetė komandos kapitonas P.Jankūnas (45:29), bet „Pieno žvaigždės“ turėjo ir savo atsaką – 45:35. Per likusį laiką prie baudų metimų linijos stojo Lukas Lekavičius ir Siimas-Sanderis Vene, tolimą bombą įskraidino A.Milaknis ir po pirmosios rungtynių pusės šeimininkai solidžiai pirmavo – 51:37.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo įspūdingu J.Andersono bloku, čia pat J.Andersonas pasižymėjo ir puolime po A.Gudaičio perdavimo – 53:37. Ilgai netrukus J.Andersonas išrašė dar vieną pamoką varžovui blokuodamas jo metimą, kamuolį į krepšį grūdo A.Gudaitis (55:41). J.Andersonas rezultatyviu perdavimu grąžino skolą A.Gudaičiui, iš vidutinio nuotolio pataikė P.Jankūnas – 59:43. Tuomet drąsiai sužaidė arčiau krepšio prasiveržęs ir metimą viena ranka užbaigęs T.Dimša, nuo lentos taikliai metė komandos kapitonas (63:45). Nuo komandos draugų neatsiliko ir bloku pasižymėjęs D.Songaila, kuriozinį tritaškį realizavo T.Dimša (66:47), bet kėlinį sėkmingiau pavyko užbaigti svečiams – 66:52.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo D.Songailos taiklios baudos (68:52), po W.Cherry perdavimo dvitaškį įmetė R.Javtokas, bet ginklų nesudėję „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai privertė minutės pertraukėlės prašyti kauniečius – 70:60. Po pasitarimo Lietuvos čempionai geriau dirbo gynyboje, tritaškio liniją užmynęs taškus pelnė J.Andersonas, atotrūkį didino L.Lekavičius (74:60). Tolimą metimą smeigė J.Andersonas, tačiau svečiai žalgiriečiams ramiai jaustis neleido – 77:68. Nors A.Gudaitis dar kartą tikrino lankų stiprumą, Laimono Kisieliaus tritaškių dėka pasvaliečiai pavojingai artėjo (79:74). L.Kisielius realizavo trečiąjį tritaškį iš eilės, o likus 40 sekundžių rezultatą lygino Michaelas Dixonas – 79:79. Pabaigoje lyderio vaidmens ėmęsis prasiveržimu rezultatą persvėrė J.Andersonas (81:79). Varžovai paskutinės atakos metu ieškojo L.Kisieliaus, tačiau pastarojo du metimai skriejo pro šalį ir pergalių seriją LKL čempionate pratęsė „Žalgiris“ – 81:79.