Kauno rajono gyventojai Neries nebeterš

R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Beveik 3 tūkstančiai Kauno rajono gyventojų nuotekomis nebeterš Neries upės. Seniau vanduo tiesiog nutekėdavo į upę, o dabar pirmiausia pateks į nuotekų valymo įrenginius.

Šiandien Karmėlavoje atidaryti vandens nuotekų valymo įrenginiai, kurie leis Kauno rajono gyventojams sumažinti taršą vienoje pagrindinių Lietuvos upių – Neryje. Maždaug 2,6 tūkst. Ramučių ir Karmėlavos gyventojų galės naudotis šiuolaikiniais nuotekų valymo įrenginiais.

Karmėlavos valymo įrenginių rekonstrukcija vyko trejus metus, o darbų vertė siekia 1,018 mln. eurų (daugiau kaip 3,5 mln. Lt). Naujieji įrenginiai per parą galės išvalyti daugiau kaip tūkstantį kubinių metrų nuotekų.

Sėkmingai atlikus visus projekte numatytus darbus, sudarytos sąlygos gyventojams prisijungti prie vandentiekio ir nuotekų tinklų. „Šis procesas vyks jau šiemet. Nuotekų tinklais galės naudotis maždaug 2,6 tūkst. gyventojų, todėl ateityje ženkliai sumažės aplinkos tarša“, – tvirtino Kauno rajono savivaldybės Aplinkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Katilius.

Kauno rajone tai ne pirmas bandymas sumažinti visaus vandenų taršą. Vandens valymo įrenginiai rekonstruoti ir Raudondvaryje, o Zapyškyje pastatyti nauji. Projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Kauno rajone (Zapyškyje, Kluoniškiuose, Dievogaloje, Kačerginėje, Karmėlavoje, Ramučiuose, Raudondvaryje)“ įgyvendino Kauno rajono savivaldybės administracija ir UAB „Giraitės vandenys“, o statybos darbus atliko bendrovė „Kamesta“. Viso projekto įgyvendinimui skirta 3,5 mln. eurų (12 mln. Lt).

207 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Negavę atsakymo dėl nusekusios Neries, situaciją aiškinsis akis į akį

Fiksuoja kauniečiai: Šilainiuose su signalais zuja visos specialiosios tarnybos

Į Kauną atslenka škvalas

„Hyper Maximoje“ prireikė policijos ir medikų pagalbos (papildyta)

V. Pranckiečiui - nepasitikėjimo procedūra ir miglota ateitis „valstiečių“ gretose (papildyta)

Kaune vėl padvelkė reorganizacijos vėjai

Kauno rajone susirinkę „valstiečiai“ balsavo dėl pasitikėjimo R. Karbauskiu

Rūkaliams - gera žinia iš valdžios

Aukščiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje savaitgalį aplankė įspūdingas skaičius žmonių

Lietuvoje atšaukta hidrologinė sausra