Šiais metais Kauno rajono savivaldybei skolintis nereikės

Archyvo/ Krs.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas pagrindinis finansinis dokumentas – 2015 m. biudžetas. Per metus numatoma gauti per 51 mln. Eur pajamų. Dėl surinkto didelio biudžeto, Kauno rajono savivaldybė šiais metais skolintis neketina.


Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjas Arūnas Milius sakė, kad biudžetas subalansuotas ir 4 mln. Eur didesnis nei pernai. Naujų paskolų šiemet imti nenumatoma, o investiciniams projektams finansuoti bus naudojamos turimos lėšos.
Didžiausią dalį Savivaldybės pajamų sudarys pajamų ir pelno mokesčiai – per 28 ml. Eur., moksleivių krepšelio lėšos – 14 mln. Eur, kitos dotacijos – 4 mln. Eur.

Naujasis biudžetas išskirtinis tuo, kad iš valstybės biudžeto savivaldybėms skiriama 5 proc. didesnė gyventojų pajamų mokesčio dalis. Savivaldybės administracijos direktorius Ričardas Pudževelis pabrėžė, kad tokie pokyčiai džiugina, tačiau atsipalaiduoti neleidžia.

„Nuo šių metų perimame kompensacijų už šildymą mokėjimą, jau antrus metus mokame socialines pašalpas, didinami kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai, minimali alga“, – kalbėjo R. Pudževelis.

Didėjančios biudžeto pajamos sudarė sąlygas spręsti opiausias rajono problemas ir sparčiau grąžinti skolą. R. Pudževelis pabrėžė, kad Savivaldybė skolinosi tik gyvybiškai svarbiems projektams bendrafinansuoti. Pernai renovuotas Garliavos darželis „Eglutė“ ir A. Mitkaus pagrindinė mokykla, rekonstruota Garliavos meno mokykla, Kačerginės daugiafunkcis centras.

„Skolintos lėšos buvo ne pravalgytos, jų daugiausiai investavome į mūsų krašto jaunąją kartą“, – tvirtino direktorius.

2015 m. biudžetas paskirstytas į 12 programų. A. Milius sakė, kad didžiausia dalis biudžeto (52, 4 proc.). tenka švietimo ir ugdymo programai įgyvendinti – 26, 68 mln. Eur. kelių priežiūros ir viešojo transporto paslaugų sričiai skiriama dvigubai daugiau nei praėjusiais metais – 2, 5 mln. Eur. Socialinės paramos programai 4, 56 mln. Eur, Verslo plėtros ir investicijų programai 1, 52 mln. Eur ir kt.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Lankytojams suteikta dar viena galimybė pamatyti uždaromą Kauno tunelį

R. Karbauskis apsisprendė, kurį kandidatą į prezidentus siūlys remti „valstiečiams“

M. Tyla įvardijo, koks buvo J. Veklenko „Eurovizijos“ biudžetas

Šančių gyventojus išgąsdino pasirodę sunkvežimiai

Karaliaus Mindaugo prospekte rengiamas draugiškas policijos reidas

Masinis sujudimas tęsiasi - fiksuojama didžiulė kauniečių eilė prie geležinkelio stoties

Beprecedentis įvykis: „Marijos radijas“ užblokavo V. Landsbergio interviu

Atskleisti pirmieji festivalyje „Akacijų alėja 2019“ pasirodysiantys atlikėjai

Šeštadienį V. Putvinskio gatvėje atsivers durys, kiemai ir istorijos

Liūdna žinia norintiems apžiūrėti uždarytą požeminį Kauno tunelį