Šiais metais Kauno rajono savivaldybei skolintis nereikės

Archyvo/ Krs.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas pagrindinis finansinis dokumentas – 2015 m. biudžetas. Per metus numatoma gauti per 51 mln. Eur pajamų. Dėl surinkto didelio biudžeto, Kauno rajono savivaldybė šiais metais skolintis neketina.


Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjas Arūnas Milius sakė, kad biudžetas subalansuotas ir 4 mln. Eur didesnis nei pernai. Naujų paskolų šiemet imti nenumatoma, o investiciniams projektams finansuoti bus naudojamos turimos lėšos.
Didžiausią dalį Savivaldybės pajamų sudarys pajamų ir pelno mokesčiai – per 28 ml. Eur., moksleivių krepšelio lėšos – 14 mln. Eur, kitos dotacijos – 4 mln. Eur.

Naujasis biudžetas išskirtinis tuo, kad iš valstybės biudžeto savivaldybėms skiriama 5 proc. didesnė gyventojų pajamų mokesčio dalis. Savivaldybės administracijos direktorius Ričardas Pudževelis pabrėžė, kad tokie pokyčiai džiugina, tačiau atsipalaiduoti neleidžia.

„Nuo šių metų perimame kompensacijų už šildymą mokėjimą, jau antrus metus mokame socialines pašalpas, didinami kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai, minimali alga“, – kalbėjo R. Pudževelis.

Didėjančios biudžeto pajamos sudarė sąlygas spręsti opiausias rajono problemas ir sparčiau grąžinti skolą. R. Pudževelis pabrėžė, kad Savivaldybė skolinosi tik gyvybiškai svarbiems projektams bendrafinansuoti. Pernai renovuotas Garliavos darželis „Eglutė“ ir A. Mitkaus pagrindinė mokykla, rekonstruota Garliavos meno mokykla, Kačerginės daugiafunkcis centras.

„Skolintos lėšos buvo ne pravalgytos, jų daugiausiai investavome į mūsų krašto jaunąją kartą“, – tvirtino direktorius.

2015 m. biudžetas paskirstytas į 12 programų. A. Milius sakė, kad didžiausia dalis biudžeto (52, 4 proc.). tenka švietimo ir ugdymo programai įgyvendinti – 26, 68 mln. Eur. kelių priežiūros ir viešojo transporto paslaugų sričiai skiriama dvigubai daugiau nei praėjusiais metais – 2, 5 mln. Eur. Socialinės paramos programai 4, 56 mln. Eur, Verslo plėtros ir investicijų programai 1, 52 mln. Eur ir kt.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno policija prašo pagalbos: užsipylė kuro ir išvažiavo

Antradienį popiet Lakūnų pl. rastas moters kūnas

Kaune vėl iškilo pripučiamas maniežas, bet nykus jo vaizdas - trumpalaikis

Prestižinei tarptautinei vidurinio ugdymo programai Kaune – pedagogų iš viso pasaulio pajėgos

R. Alijevo bylos dėl prisijungimo prie buvusios žmonos paskyrų teismas ir vėl nepradėjo

Tarp įtakingiausių Lietuvos verslininkų ir ekonomistų - net trys kauniečiai

Žinomuose festivaliuose - tikra narkotikų puota

Vakar iškritęs lietus tik pradžia – atkeliauja 4 kartus stipresnės liūtys

Prie „Kauno Žalgirio“ klubo prisijungė vienas geriausių Lietuvos futbolininkų

Į smurto skandalą įklimpusi septynių vaikų mama: prašau mane išteisinti