Išaiškinta organizuota brakonierių grupuotė – Kas vyksta Kaune

Išaiškinta organizuota brakonierių grupuotė

krd.am.lt nuotr.

Kauno aplinkosaugininkams įkliuvo organizuota brakonierių grupuotė. Iš pažeidėjų atimti šautuvai, transporto priemonės bei sumedžioti gyvūnai, tarp kurių ir stirnos jauniklis.

Prasidėjus žiemai ir atėjus badmečiui miško gyvūnai susiburia į būrius, taip jiems lengviau peržiemoti, susirasti maisto ir apsiginti nuo priešų. Matomai, kad padidėjus baudoms ir žaloms už neteisėtai sumedžiotus gyvūnus brakonieriams Lietuvoje taip pat prasidėjo sunkmetis, kad lengviau būtų apsisaugoti nuo aplinkosaugininkų ir išsisukti nuo atsakomybės jie pasekė gyvūnų instinktų pavyzdžiu ir pradėjo burtis į gerai organizuotas grupes.

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams tik po kelių mėnesių įtempto darbo pavyko išaiškinti vieną iš tokių organizuotų grupių Kėdainių rajone. Aplinkosaugininkai, priešingai nei brakonieriai, pasinaudojo ne gyvuliškais instinktais, o modernia vaizdo stebėjimo, fiksavimo ir perdavimo įranga, kuri veikia nuotoliniu būdu. Kelis mėnesius buvo stebimas ir fiksuojamas kiekvienas įtariamų brakonieriavimu asmenų išvykimas ir parvykimas iš miško, kuriame jie buvo įsirengę nelegalias šėryklas ir bokštelius.

Surinkę pakankamai įrodymų, padedami Kėdainių rajono Policijos komisariato pareigūnų, aplinkosaugininkai atliko patikrinimus įtariamųjų sodybose ir ūkyje. Patikrinimo rezultatai viršijo lūkesčius, be įspūdingos stirninų ir elnių trofėjų kolekcijos, kuriuos pasak savininko „ pirko turguje ar net atnešė grybautojai“, fermoje aptvare buvo neteisėtai laikoma stirna.

Paaiškėjo, kad „medžiotojai“ buvo gana neblogai organizuoti, vieni medžiodavo kiti eidavo sargybinių pareigas, turėjo savo „šėriką ir lupiką“, sumedžiotų gyvūnų kailius sudegindavo pirties pečiuje, o kitas liekanas sušerdavo gyvuliams. Pagal surinktus įrodymus paaiškėjo, kad per kelių mėnesių laikotarpį neteisėtai buvo sumedžioti trys šernų jaunikliai, stirnos jauniklis ir stirninas. Žala padaryta gyvūnijos ištekliams viršija 17000 Lt (4900 EUR).

Po patikrinimo pažeidėjams surašyti Administracinio teisės pažeidimo protokolai, sulaikyti medžioklėse naudoti ginklai, du lygiavamzdžiai ir du graižtviniai medžiokliniai šautuvai. ATPK už šiuos pažeidimus numatyta bauda nuo trijų iki šešių tūkstančių litų (868 – 1737 EUR) su teisės medžioti atėmimu nuo vienų iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA