Privatūs vaikų darželiai Kauno rajone skinasi kelią

Kauno rajono savivaldybės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Tai naudinga jaunoms šeimoms, savivaldybei ir visai valstybei“, – taip Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius įvertino Kauno rajono savivaldybės sprendimą remti tėvus, leidžiančius vaikus į privačius darželius.

Kauno rajono savivaldybė praėjusių metų liepą pirmoji šalyje priėmė sprendimą kompensuoti 250 Lt (72,41 Eur) tėvų mokamo mėnesinio mokesčio dalį.

Penktadienį A. Butkevičius apsilankė Ringauduose, „Kamšos namų“ kvartale įsikūrusiame privačiame vaikų darželyje „Vaikystės lobiai“, kuriame ugdoma beveik 40 mažylių. Vaikų išlaikymas tėvams kainuoja maždaug tūkstantį litų per mėnesį.

Įstaigos direktorė Gitana Mikutytė Palekienė pasakojo, kad įgyvendinti projektą jai padėjo Kauno rajono savivaldybė, vaikų tėvai ir visa bendruomenė. „Darželį, kuriame dirba 20 darbuotojų, būtų sunku išlaikyti, todėl savivaldybės parama mums labai svarbi“, – teigė direktorė.

Į šiuolaikinę ikimokyklinio ugdymo įstaigą investuota 1,5 mln. Lt, iš jų 690 tūkst. Lt – ES parama, kita dalis – privačios lėšos.

Darželyje daug dėmesio skiriama meniniam ir darbiniam ugdymui. Teatro ir improvizacijų studija įsikūrė erdvioje salėje su pianinu.

Amatų studijoje berniukai mokomi staliaus ir kitokių vyriškų darbų, o mergaitės – siūti lėlėms etnografinius kostiumus. A. Butkevičius netrukus tuo įsitikino: darželio direktorė Vyriausybės vadovui įteikė pedagogų ir vaikų pasiūtą lėlę Adelę.

Darželis suplanuotas taip, kad jame būtų daug atskirų erdvių. Žaisti galima dideliame žaidimų kambaryje, erdviame kieme, taip pat vidiniame kiemelyje. Darželio bibliotekoje yra ne tik knygelių ir kitų mokymo priemonių, bet ir kompiuterių. „Pagalvojome apie mūsų auklėtinių vyresniuosius brolius ir seses, kurie čia galės užsukti po pamokų“, – aiškino G. Mikutytė Palekienė.

Įstaigoje darbuojasi 6 auklėtojai, muzikos, dailės pedagogai, anglų kalbos specialistas. Du kineziterapeutai veda mankštas ir rūpinasi vaikų sveikata.

Per paskutinius 4 metus Kauno rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose buvo papildomai sukomplektuotos 32 grupės, priimta per 640 vaikų. Vis dėlto rajone į darželius nepatenka apie tūkstantis vaikų. Siekiant patenkinti tėvų poreikius, reikėtų pastatyti ne mažiau kaip 10 naujų darželių. „Savivaldybė viena to nepajėgtų padaryti, todėl partnerystė su verslu yra kelias, leidžiantis racionaliau spręsti šią problemą“, – kalbėjo V. Makūnas.

Kauno rajono pavyzdžiu jau pasekė Kauno miesto savivaldybė, dėl galimybės kompensuoti dalį tėvų naštos diskutuoja ir vilniečiai.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno policininkų reidas: teko sustabdyti ne vieno motociklininko kelionę

Prezidentė susitiko su naujai išrinktu šalies vadovu: pažadėjo savo ir komandos paramą

Į EP išrinkta A. Maldeikienė: negaliu dirbti su žmonėmis, kurie parduos politiką už postą

Rinkimuose pralaimėjusi I. Šimonytė: draugais su R. Karbauskiu nebūsime

Atsako advokatė: ar turi teisę buvęs sutuoktinis riboti bendravimą su vaiku?

Svarbiausios G. Nausėdos porinkiminės mintys: apie Seimą ir Vyriausybę

Už nemokamus plastiko maišelius siūlomos baudos

Kauniečio vairuotojo eksperimentas: kuo viena savitarnos plovykla pranašesnė prieš kitas?

Staigmena po rinkimų nakties: Karo muziejaus skulptūroms užrištos akys

I. Šimonytės atsakas į G. Landsbergio siūlymą: svarstyti kol kas per anksti