Nemuno saloje planuojama steigti Mokslo ir inovacijų sklaidos centrą

Asociatyvi archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vyriausybė trečiadienį planuoja apsispręsti dėl naujo Mokslo ir inovacijų sklaidos centro steigimo Kaune.

Šis centras koordinuotų nuolatinės infrastruktūros mokslo sklaidai sukūrimą – „Mokslo salos“ projekto įgyvendinimą, teigia Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

ŠMM teigimu, šiuo metu Lietuvoje nėra sutelktos infrastruktūros mokslo populiarinimui, egzistuoja atotrūkis tarp mokslo bendruomenės ir visuomenės.

Centrą steigti siūlanti ministerija teigia, kad visuomenei trūksta suvokimo apie tai, koks svarbus mokslo rezultatų poveikis ekonominei ir socialinei gerovei.

Pažymima, kad moksleiviams nėra patrauklios gamtos mokslų, technologinės, informacinių technologijų mokslų karjeros perspektyvos, STEM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos) krypties veiklų stygius pastebimas ir neformaliajame švietime.

Centras, kuriame planuojamos mokslo ir technologijų sklaidos, inovacijų skatinimo ir švietimo veiklos, būtų įkurtas Kaune, Nemuno saloje. Jame veiktų biologijos, chemijos, fizikos ir robotikos-inžinerijos laboratorijos, ekspozicijos.

Centre planuojama sulaukti apie 260 tūkst. lankytojų per metus, iš kurių 6,8 tūkst. būtų ikimokyklinio amžiaus vaikai; 202 tūkst. – mokyklinio amžiaus vaikai; 43 tūkst. – suaugę žmonės; 8 tūkst. – užsienio lankytojai.

Centro infrastruktūrai sukurti numatoma skirti 22,99 mln. eurų: 18,19 mln. iš Europos Sąjungos fondų; 4 mln. eurų iš Kauno miesto savivaldybės lėšų, 0,80 mln. eurų privačių lėšų. ŠMM piniginis įnašas į steigiamą viešąją įstaigą būtų 20 tūkst. eurų.

Planuojama, kad centras per metus iš bilietų uždirbtų 1,8 mln. eurų, taip pat gautų pajamų iš renginių ir nuomos. Prie centro išlaikymo prisidės Kauno savivaldybė.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Tarpmiestiniuose autobusuose keičiasi tvarka dėl saugos diržų

Pasiektas pirminis susitarimas: parduotuvės nedirbtų dvi dienas per metus

Kauniečiai susirūpinę: kaip į tokią stotelę išleisti eiti vaikus? (foto)

Avarija Tunelio gatvėje - susidūrė lengvieji automobiliai

Susidūrus automobiliams, užblokuota pusė Savanorių prospekto

Per vargus uždarytos Šv. Mato gimnazijos patalpose kuriasi nauja mokykla

Valstybinė miškų urėdija Kaune parduoda jachtą

Dviejų mobiliojo ryšio įmonių klientams neveikia mobilusis parašas (papildyta)

Suskaičiuota, kiek žalos Žolinės išvakarėse siautusi audra pridarė Kaune ir Kauno rajone

Praėjusią savaitę Kauno gatvėse sučiupta daugybė neblaivių dviratininkų