Aktyvus laisvalaikis Kaune: nuo plaukimo baidarėmis iki šiaurietiško ėjimo užsiėmimų

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vardas „Vandens turistai“ visiems iškart asocijuojasi su vandens pramogomis. Juk atrodo kitaip ir būti negali – pavadinime aiškiai koduojama ir veiklos sritis. Tačiau praktika atskleidžia visai kitokią realybę – viešoji įstaiga veikia ir sausumoje, o pramogos ir veiklos apima visus metus, ne tik šiltąjį periodą.

Kviečiami susipažinti su veiklomis, į kurias pastaruosius metus orientuojasi „Vandens turistai“. Ir neliūdėkite, jei nespėjote jose sudalyvauti anksčiau – organizatoriai pažada, jog orų pokyčiai nežymės veiklų pabaigos.

Iki rudens pradžios džiugins tradiciniai plaukimai

„Vandens turistai“, žinoma, neapleidžia kauniečių bei miesto svečių jau pamiltos pramogos – visą vasarą ir toliau aktyviai bus organizuojami plaukimai Kauno upėmis. Tai puiki pramoga bernvakariams, mergvakariams, gimtadieniams ar tiesiog jaukiam vakarui su draugais.

Plaukimas Nerimi per Kauną iki rugsėjo pabaigos vyks antradieniais. Žygio dalyviai startuos nuo Smiltynų I gyvenvietės, esančios Domeikavos seniūnijoje. Prasidėjusi Neryje, kelionė baigsis Nemune šalia restorano „Combo“ (Raudondvario pl. 107).

Plaukimai baidarėmis Nemunu per Kauną bus organizuojami kiekvieną ketvirtadienį. 19 val. maršrutas prasidės ties A. Brazausko hidroelektrine Petrašiūnuose. Plaukiama bus iki prieš Aleksoto tiltą esančios automobilių stovėjimo aikštelės (H. ir O. Minkovskių g. 62).

Taip pat organizatoriai nepamiršta ir populiaraus plaukimo sekmadieniais Raudondvaris– Kulautuva. Plaukimai startuoja nuo Raudondvario dvaro prieplaukos – plaukiama Nevėžiu, Nemunu iki Kulautuvos. Ši kelionė vykdoma sekmadieniais, todėl suteikia galimybę šeimoms su vaikais praleisti popietę ant vandens.

Ruduo atneš naujoves

Pasibaigus vasaros sezonui, „Vandens turistai“ pristatys naują pramogą, kuri, organizatoriai viliasi, sulauks aktyvių kauniečių susidomėjimo – nuo spalio bus organizuojami bėgimo bei bėgimo su orientavimosi punktais užsiėmimai. Jų metu Kauno miesto gyventojai ir svečiai galės nemokamai leisti aktyviai laisvalaikį su šeimomis, draugais ir artimaisiais, didinti fizinį aktyvumą, skatinti komandinio darbo vystymąsi.

Tiesa, „Vandens turistai“ pastebi, kad orientavimosi pramogą savaitgaliais galima išbandyti jau dabar.

Kadangi tai pramoga, kurioje gali dalyvauti neriboto dydžio komandos, tai puiki galimybė išsidūkti vaikams ir paaugliams. Be energijos iškrovos, bėgimai atneš ir žinias – dalyvausiantieji turės galimybę geriau pažinti miesto žaliąsias erdves.

Profesionalių instruktorių bei savanorių komanda padės paruošti trasas, pažymėti orientacinius punktus, pavaizduos juos žemėlapyje bei esant būtinybei padės dalyviams nepasiklysti. Užsiėmimai bus organizuojami Kleboniškio, Ažuolyno parkuose šeštadieniais ar sekmadieniais, paruošiant bėgimo bei bėgimo su orientavimosi punktais trasas parkuose.

Aktyviai veikia ir žiemą

Šaltuoju metų periodu (balandžio, spalio, lapkričio, gruodžio mėnesiais) „Vandens turistai“ organizavo įvairias aktyvias veiklas gryname ore. Viena iš jų – šiaurietiško ėjimo užsiėmimai, įvairaus amžiaus miestiečiams sudarytos galimybės sportuoti savo miesto žaliosiose erdvėse – Kleboniškio ir Lampėdžių parkuose.

Taip pat sniegui užklojus žemę „Vandens turistai“ kvietė į lygumų slidinėjimo užsiėmimus Kleboniškio, Panemunės, Kačerginės ir Lampėdžių parkuose. Nurodytuose parkuose buvo pažymėtos skirtingos, vidutinio sudėtingumo, vaizdingos trasos, kurių ilgis buvo nuo 5 iki 8 km.

Artėjantis šaltasis periodas šias pramogas vėl padovanos – „Vandens turistai“ pažada vos tik orai atšals, minėtosios pramogos sugrįš ir kauniečiai bei miesto svečiai bus kviečiami įsitraukti į organizuojamas veiklas.

Tačiau žiema dar toli – „Vandens turistai“ kviečia mėgautis dabar organizuojamomis vasaros pramogomis. Visa informacija apie starto ir finišo vietas yra pateikta puslapyje www.vandensturistai.lt, o visų vykdomų renginių informacija www.renginiai.kasvyksta.lt ir „Vandens turistų“ Facebook paskyroje.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Neranda tinkamo kandidato: vis dar laisva agentūros „Kaunas IN“ vadovo vieta

Etikos komisijai užkliuvo dar aštuoni V. Matijošaičio patarėjai

Garliavos dilema: kas svarbiau – ąžuolas, žmonės ar kvadratinis metras žemės?

Išteisinti iš epidūrio procedūrų gimdyvėms pasipelnę Kauno medikai

Iš rinkos išimamos Lietuvai Lenkijos įmonės tiektos užkrėstos šaldytos daržovės

Policija užblokavo eismą magistralėje ir surengė reidą

Kaunas ruošiasi triukšmingai paminėti Aludarių dieną: veiksmas prasideda jau šią popietę

Į kelius sugrįžta „Google Street View“ automobiliai

5 naujos vietos pavalgyti Birštone po atviru dangumi

Kodėl patvinsta Laisvės alėja