Kaunas ruošiasi sutikti karalių: paaiškėjo, kada žengs Laisvės alėja

LR Prezidentūros / R. Dačkaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvoje su valstybiniu vizitu birželio 13–15 dienomis viešintis Nyderlandų karalius Willemas-Alexanderis jau rytoj aplankys Kauną, kur atidengs kilniam tautiečiui skirtą paminklą. Norintieji išvysti monarchą jau gali planuoti laiką pagal preliminarią dienotvarkę, o aukštą svečią lydės ir Dalia Grybauskaitė.

Kaip vakar skelbta portale „Kas vyksta Kaune“, į Lietuvą Nyderlandų karalius atvyksta lydimas užsienio reikalų ir prekybos ministrų bei gausios verslo delegacijos, kurioje per 40 didžiausių Nyderlandų energetikos kompanijų atstovų.

Vakar D. Grybauskaitė su Willemu-Alexanderiu aptarė šalių gynybinio, ekonominio bendradarbiavimo ir socialinės paramos klausimus, šiandien mini Gedulo ir vilties dieną, o rytoj atvyks į laikinąją sostinę.

Ryte Vilniuje dar spėję padėti vainikus žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę ir užsukti į dvišalį energetikos forumą, popiet šalies vadovė su Nyderlandų karaliumi jau žygiuos Laisvės alėja. Pagrindinėje Kauno gatvėje 15.30 val. numatytas paminklo Nyderlandų diplomatui Janui Zwartendijkui atidengimas.

Kaip savo „Facebook“ paskyroje dalinosi miesto vicemeras Simonas Kairys, šviesų instaliacija atnaujintoje alėjos dalyje ties buvusiu Turizmo informacijos centru (Laisvės al. 36) jau parengta įjungimui – rytoj „šis objektas (…) pradės savo gyvenimą“.

Šviesos skulptūra netoli Soboro sužibs jau rytoj / S. Kairio „Facebook“ paskyros nuotr.

Nyderlandų garbės konsulo pareigas Kaune ėjęs J. Zwartendijkas, dirbdamas išvien su Čiune Sugihara, išgelbėjo iki 10 tūkst. Lietuvos ir Lenkijos žydų. Jiems išduotos vizos į Nyderlandų karalystei priklausiusią Kiurasao salą, kurios buvo teisėtos kartu su Japonijos tranzitinėmis vizomis.

Laisvės alėjoje atsiras ledinių šviesų spiralė, kurios pagrindinė idėja - viltis 16 nuotr.

Po vizito Kaune, nuo šio regiono aukšti svečiai per daug nenutols – 18.15 val. D. Grybauskaitė ir Willemas-Alexanderis aplankys daugiašaliame NATO batalione Rukloje dislokuotus Nyderlandų karius.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Naktį atvira liepsna degė buvęs darželio pastatas

Europos „Formulės 2“ čempionate vienintelis Lietuvos atstovas E. Riabko startavo įspūdingai (foto)

Kauniečiams pristatytas atnaujintas Dainavos parkas

Vaistų pakuotes supainiojusi Kauno farmacijos įmonė iš balos gali išlipti sausa

Už santuoką prestižinėse Kauno bažnyčiose jaunavedžiai kloja didžiules sumas

Ugniagesių aliarmas Šilainiuose: sulėkė keturi ekipažai

Ką turėti automobilyje, kad spūstyje ištikus bėdai išvengtumėte didesnių nepatogumų?

Daugiabučio rūsyje Kauno pareigūnai atrado narkotikų sandėlį

Kaune su išrinktąja žiedus sumainė grupės „G&G Sindikatas“ senbuvis D. Juršėnas

Tragedija Studentų gatvėje: užgesinus gaisrą, rastas buto šeimininkas