Papiktino dvigubi standartai: „prastesniuose“ mikrorajonuose – gerokai prastesnės ir sąlygos

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šilainių gyventojai tikina susiduriantys su problema dėl esą dvigubų standartų, taikomų skirtinguose mikrorajonuose įkuriamoms vaikų žaidimų aikštelėms. Prestižinėse Kauno vietose vaikai žaidžia ant guminės dangos, o mažieji „prastesnių“ mikrorajonų  gyventojai priversti tenkintis žvyro danga, sako šilainiškiai.

„Rasytės gatvės pabaigoje buvo sumontuota vaikų žaidimų aikštelė. Mūsų žiniomis, numatytus darbus kuravo Kauno miesto savivaldybės Sporto skyriaus paskirti atstovai. Darbai atliekami chaotiškai – pirmiausia pastatytas vaikų žaidimų aikštelės inventorius, o tik po to susirūpinta aikštelės pagrindu“, – pasakoja kauniečiai.

Negana to, jų teigimu, atlikus darbus buvo išpilta stambi skalda, kuri stūkso iki šiol. „Vaikai žaisdami ant šitų akmenų dažnai susižaloja, tėvai nerimauja“, – sako Šilainių gyventojai.

Kauno miesto savivaldybės Sporto skyriaus atstovai informavo, kad žvyro danga yra pigesnė už guminę, todėl ir buvo pasirinkta, tikina kauniečiai. „Taip pat mums pasakė, kad guminė danga vaikų žaidimų aikštelėse dengiama tik išskirtiniuose mikrorajonuose, pavyzdžiui, apimančiuose centrinę Kauno dalį. „Vadinasi, „prastesniuose“ mikrorajonuose gyvenantys vaikai gali tenkintis ir gerokai prastesne danga“, – svarsto apmaudo neslepiantys šilainiškiai.

Portalui „Kas vyksta Kaune“ susisiekus su Kauno miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėju Mindaugu Šivicku paaiškėjo, kad pagrindai vaikų žaidimų aikštelėse įrengiami jau pastačius įrenginius, nes įrenginiai, siekiant užtikrinti saugumą, privalo būti įbetonuoti. Sustingus pamatiniam betonui, yra montuojami įrenginiai ir įrengiama aikštelės danga, komentavo jis.

Sporto skyriaus vedėjo teigimu, akmenėlių pagrindai vaikų žaidimų aikštelėse yra įrengti daugelyje viešosiose miesto vietose esančių vaikų žaidimų aikštelių, pavyzdžiui, Ąžuolyno parke, Santakos parke ir kitose teritorijose.

„Ši danga užtikrina, kad aikštelės paviršiuje neužsilaikytų lietaus vanduo – nesusidarytų balos ir purvynas. Tai dažnai pasitaikantys reiškiniai, jei aikštelėse yra veja arba smėlio pagrindai. Per pastaruosius trejus metus, kai naudojamos akmenėlių dangos, neturime informacijos, jog nors vienas vaikas būtų susižalojęs dėl šios dangos. Danga atitinka jai keliamus saugumo reikalavimus EN 1177 arba jiems lygiavertį standartą. Guminė vaikų žaidimų aikštelių danga yra įrengiama kompleksiškai atnaujinamuose parkuose“, – teigė M. Šivickas.

28 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Nemalonus tvaikas Aleksote: su žeme lyginami gyvūnų palaikai (foto)

Meteorologai įspėja: Kaune siaus stiprus vėjas ir perkūnija

Vairuotojų laukia iššūkiai: savaitės pradžioje Savanorių prospekte - ribojamas eismas

Kruopšti vaiko sveikatos patikra – augančio organizmo gyvybingumo garantas

Šių metų įtakingiausių žmonių sąraše - ir L. Mažylis: įvardijo svarbią savybę

Prekybos centrų darbo ribojimas: prekybininkai tvirtai laikosi savo pozicijos

Ar pardavėjai atsako už parduoto daikto trūkumus, jei parduodamas naudotas daiktas?

Prekybos centrų pinklės: 9 patarimai, kaip nenusipirkti nekokybiško maisto

Eismo įvykis Dainavos rajone: automobiliai nepasidalino kelio

Po įtemptos įvarčių kovos Panemunės stadione laimėjo „Prelegentai“