2018 metų biudžetas bus perteklinis, išlaidos augs

Delfi.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kitų metų biudžetas bus perteklinis, o jo išlaidos, palyginti su šiais metais augs, tikina finansų ministras Vilius Šapoka. Tačiau jis nedetalizuoja jokių su biudžetu susijusių skaičių – 2018 metų biudžeto projektas oficialiai bus pristatytas trečiadienį.

„Pristatėme visiems ministrams ir premjerui biudžeto projektą, aptarėme gan detaliai visas sritis, manome, kad projektas yra gan optimalus“, – pirmadienį po ministrų biudžeto aptarimo sakė V. Šapoka. Galutinis variantas bus  svarstomas po pasitarimo trečiadienį – tada visiems iškart bus pristatyti pagrindinius skaičius ir kaip jie dera su Vyriausybės prioritetais.

Perteklius – sunkesniems laikams

Anot finansų ministro, biudžetas bus perteklinis, o papildomos pajamos bus atidėtos į rezervą sunkesniems laikams.

„Ateinančių metų biudžetas privalo būti perteklinis tam, kad atitiktume fiskalinės drausmės taisykles. Ne tik, kad atitiktume taisykles, tą diktuoja ir ekonominė logika – kai ekonomika pradeda šilti, mes turime dalį pajamų, kurios yra laikinos, atidėti į rezervą galimiems sunkesniems laikams ateityje“, – teigė V. Šapoka.

Traukiasi šešėlis

Pasak V. Šapokos, daugiau lėšų į biudžetą kitąmet bus surenkama tiek dėl augančios ekonomikos, tiek ir dėl mažėjančio šešėlio. „Ekonomika taip pat auga, šešėlis traukiasi, su juo smarkiai kovojama. Svarbu ir tai, ką esame padarę su pokyčių krepšeliu – peržiūrėjome sritis, kur didinti išlaidas nėra veiksminga nei efektyvu ir vietoj to sutelkėme sumas prioritetiniams darbams atlikti“, – tikino V. Šapoka.

Ministras tvirtino, kad kitąmet taip pat didės ir biudžeto perskirstymas, palyginti su BVP. Paklaustas dėl „Sodros“ įmokų lubų, V. Šapoka sakė, jog dėl to pozicija bus pateikta trečiadienį.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Dovana Domeikavos bendruomenei – kultūros salė

Ketvirtadienio vakarą duris atvėrė antrasis bendradarbystės centras „Happspace“

Po įtemptų poros mėnesių orientacinių varžybų Kaune, paaiškės 1000 eurų grynaisiais laimėtojai

Žinios apie paskirtą baudą nustebino

Su nuostoliais išvykstantis Š.Jasikevičius: oponentų komanda – pretendentė į finalinį ketvertą

Liberalų sąjūdis pripažintas šiurkščiai pažeidęs rinkimų finansavimo įstatymą

Kitą savaitę – pirmojo sniego tikimybė

Protestavusiems kauniečiams - piniginės sankcijos

S. Skvernelį stebina Prezidentūros požiūris į verslą

Penkeriopai išaugo pranešimų skaičius apie neteisėtą ar žalingą turinį internete