2018 metų biudžetas bus perteklinis, išlaidos augs

Delfi.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kitų metų biudžetas bus perteklinis, o jo išlaidos, palyginti su šiais metais augs, tikina finansų ministras Vilius Šapoka. Tačiau jis nedetalizuoja jokių su biudžetu susijusių skaičių – 2018 metų biudžeto projektas oficialiai bus pristatytas trečiadienį.

„Pristatėme visiems ministrams ir premjerui biudžeto projektą, aptarėme gan detaliai visas sritis, manome, kad projektas yra gan optimalus“, – pirmadienį po ministrų biudžeto aptarimo sakė V. Šapoka. Galutinis variantas bus  svarstomas po pasitarimo trečiadienį – tada visiems iškart bus pristatyti pagrindinius skaičius ir kaip jie dera su Vyriausybės prioritetais.

Perteklius – sunkesniems laikams

Anot finansų ministro, biudžetas bus perteklinis, o papildomos pajamos bus atidėtos į rezervą sunkesniems laikams.

„Ateinančių metų biudžetas privalo būti perteklinis tam, kad atitiktume fiskalinės drausmės taisykles. Ne tik, kad atitiktume taisykles, tą diktuoja ir ekonominė logika – kai ekonomika pradeda šilti, mes turime dalį pajamų, kurios yra laikinos, atidėti į rezervą galimiems sunkesniems laikams ateityje“, – teigė V. Šapoka.

Traukiasi šešėlis

Pasak V. Šapokos, daugiau lėšų į biudžetą kitąmet bus surenkama tiek dėl augančios ekonomikos, tiek ir dėl mažėjančio šešėlio. „Ekonomika taip pat auga, šešėlis traukiasi, su juo smarkiai kovojama. Svarbu ir tai, ką esame padarę su pokyčių krepšeliu – peržiūrėjome sritis, kur didinti išlaidas nėra veiksminga nei efektyvu ir vietoj to sutelkėme sumas prioritetiniams darbams atlikti“, – tikino V. Šapoka.

Ministras tvirtino, kad kitąmet taip pat didės ir biudžeto perskirstymas, palyginti su BVP. Paklaustas dėl „Sodros“ įmokų lubų, V. Šapoka sakė, jog dėl to pozicija bus pateikta trečiadienį.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Tarpukaris: vaikų patriotizmą ugdė ir sąsiuvinių viršeliai

Tyrimas: lietuviai per atostogas taškosi vandeniu ir pinigais

Kultūros pasas: skirs pinigų kultūriniam moksleivių užimtumui

Istorinių pastatų renovacijos bumas: kodėl tai svarbu ir kokie dažniausiai kylantys iššūkiai

Suaktyvėjęs vagysčių sezonas: nesibodi vogti ir turėdami vos kelias minutes

Kaunietės dalijasi patarimais: kaip paruošti sveiką maistą iškyloms

Pasivažinėjimą dykumoje primenanti pramoga: pusantro kilometro adrenalino (video)

Tyrėjai atskleidė slaptažodžių kūrimo tendencijas: svarbias paskyras apsaugo prekių ženklų pavadinimais

Sausra įsisiautėja: ketina riboti apsilankymą Lietuvos miškuose

Keliaudami po Izraelį nustebsite, kiek daug žydų žino Kauno vardą