Planai Kaune įrengti slidinėjimo trasą kol kas nejuda iš vietos

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Jau daugiau kaip metus kuriamas planas šalia Kauno esančiame Kleboniškio miške įrengti slidinėjimo trasą kol kas nejuda iš vietos: nepavyksta suderinti miškininkams priimtino projekto, jis leistų išsaugoti kuo daugiau medžių.

Pasak Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Nesteckio, jei nepavyks sumažinti reikiamo iškirsti ploto, greičiausiai teks ieškoti slidinėjimo trasai kitų alternatyvų.

„Mums buvo klausimas, ar mes galime rengti miškotvarkinį projektą, ar reikia rengti specialųjį projektą. Ir tie plotai, kurie yra reikalingi, labai daug įeina į miško teritoriją, labai daug reikia miško kirsti. Tai dar nėra priimtas sprendimas, ką vis dėlto daryti su tais plotais: ar galime juos sumažinti, nes nelabai mums leis tokio miško ploto iškirsti“, – BNS sakė A.Nesteckis.

Nedideliems plotams iškirsti savivaldybė galėtų parengti miškotvarkos projektą. Tačiau norint įgyvendinti tokį projektą, koks numatytas dabar, tektų rengti specialųjį planą bei jį derinti su įvairiomis institucijomis – tuomet jam nepritartų miškininkai.

„Su miškininkais kirsti mišką… sutarti sudėtinga. Jeigu tai daro valstybė, kai reikia keliams, jie dar nėra prieš, o savivaldybėms nėra taip paprasta. (…) Jie pasisakė prieš tokius plotus“, – sakė A.Nesteckis.

Anot jo, į mišką itin daug įsiterpia įvairūs reikalingi pagalbiniai objektai, todėl artimiausiu metu susitikę Kauno miesto ir rajono savivaldybių atstovai spręs, ką daryti.

Iš pradžių Kauno miesto ir rajono savivaldybių atstovai svarstė dvi galimas vietas, kur slidinėjimo trasos galėtų būti įrengiamos: Kleboniškio mišką bei Kačerginę. Pastarojo varianto atsisakyta, įvertinus, kad ten pavyktų įgyvendinti tik gerokai mažesnį projektą, todėl jis neatsipirktų.

Planuojama, kad Kleboniškyje galėtų būti įrengta iki dešimt nusileidimo trasų.

44 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Po pasaulį keliaujanti paroda užsuko į Kauno rajoną

Principiniai žalgiriečių varžovai pakeitė komandos pavadinimą

Jei Seimas nekeis nuomonės, parduotuvių laikas kitąmet gerokai keisis

Konkurencingumo kovoje Kauno apskritis neatsilieka, bet pasitempti dar yra kur

Kontraversiško filmo apie Lietuvą kūrėjai: turime susitaikyti su savo tautos istorija

Įspėja sinoptikai ir ugniagesiai: naktį maišysis dangus su žeme

Negaili kritikos: gydymo įstaigų reforma gali dar pailginti pacientų eiles

Autobuse teko iškęsti tikrą pragarą: vairuotojas spinduliavo apatija

Broliai Kaune atsiėmė aukštojo mokslo diplomus

Jau žvelgia į kitą sezoną: „Žalgirio“ gretas papildė gynėjas iš JAV