Planai Kaune įrengti slidinėjimo trasą kol kas nejuda iš vietos

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Jau daugiau kaip metus kuriamas planas šalia Kauno esančiame Kleboniškio miške įrengti slidinėjimo trasą kol kas nejuda iš vietos: nepavyksta suderinti miškininkams priimtino projekto, jis leistų išsaugoti kuo daugiau medžių.

Pasak Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Nesteckio, jei nepavyks sumažinti reikiamo iškirsti ploto, greičiausiai teks ieškoti slidinėjimo trasai kitų alternatyvų.

„Mums buvo klausimas, ar mes galime rengti miškotvarkinį projektą, ar reikia rengti specialųjį projektą. Ir tie plotai, kurie yra reikalingi, labai daug įeina į miško teritoriją, labai daug reikia miško kirsti. Tai dar nėra priimtas sprendimas, ką vis dėlto daryti su tais plotais: ar galime juos sumažinti, nes nelabai mums leis tokio miško ploto iškirsti“, – BNS sakė A.Nesteckis.

Nedideliems plotams iškirsti savivaldybė galėtų parengti miškotvarkos projektą. Tačiau norint įgyvendinti tokį projektą, koks numatytas dabar, tektų rengti specialųjį planą bei jį derinti su įvairiomis institucijomis – tuomet jam nepritartų miškininkai.

„Su miškininkais kirsti mišką… sutarti sudėtinga. Jeigu tai daro valstybė, kai reikia keliams, jie dar nėra prieš, o savivaldybėms nėra taip paprasta. (…) Jie pasisakė prieš tokius plotus“, – sakė A.Nesteckis.

Anot jo, į mišką itin daug įsiterpia įvairūs reikalingi pagalbiniai objektai, todėl artimiausiu metu susitikę Kauno miesto ir rajono savivaldybių atstovai spręs, ką daryti.

Iš pradžių Kauno miesto ir rajono savivaldybių atstovai svarstė dvi galimas vietas, kur slidinėjimo trasos galėtų būti įrengiamos: Kleboniškio mišką bei Kačerginę. Pastarojo varianto atsisakyta, įvertinus, kad ten pavyktų įgyvendinti tik gerokai mažesnį projektą, todėl jis neatsipirktų.

Planuojama, kad Kleboniškyje galėtų būti įrengta iki dešimt nusileidimo trasų.

44 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Žvalgosi didžiausių metų geradarių

Kviečia atsiliepti eismo įvykį mačiusius gyventojus

Sunerimę skaitytojai: kas vyksta Kauno oro uoste?

Kaune į naują „McDonalds“ investuotas milijonas eurų: planuoja statyti daugiau

Vairuotojams kurį laiką teks aplenkti V. Putvinskio gatvę

Lietuvoje lankysis popiežius (papildyta)

Eidama Kauno senamiesčiu mažamečio mama raudo iš gėdos

Kaune bus laikinai uždaryta požeminė perėja

Sulaikyti geležinkelio bėgius ardę ir jų dalis bandę pasisavinti jaunuoliai

Naujas mokestis už elektrą suplonins piniginę