Kauno Laisvės alėjoje kaimynai dalinsis vaišėmis

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Paskutiniam pavasario mėnesiui artėjant prie pabaigos – gegužės 25 dienos vakarą, ketvirtadienį, kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami susėsti prie bendro stalo, padengto balta staltiese ir nukloto vaišėmis. Kauno Laisvės alėjoje, prie centrinio fontano, šiemet pirmą kartą vyks Kiemų šventė. Liepų apsupta miesto promenada taps neeilinio įvykio liudininke, kur svarbiausi akcentai – tarpusavio bendrystė ir laikas, praleistas kartu.

Kauno Laisvės alėjoje ketina suburti daugybę žmonių

Dviejų kauniečių bendraminčių menininko Vytenio Jako ir Giedrės DO idėja – surengti Kiemų šventę Kauno Laisvės alėjoje kilo neatsitiktinai – jau daugiau kaip dešimtį metų gegužės mėnesio pabaigoje Europoje švenčiama tarptautinė Kaimynų diena. Tad šią simbolinę datą šiemet taip masiškai pirmąkart ketinama paminėti ir Kaune į bendrą būrį sukviečiant miesto, rajono bendruomenes, svečius iš svetur, ir visus norinčius pajusti mieste, po atviru dangumi, sklandančią bendrystės aurą.

Kiemų šventė – tai bandymas skatinti atkreipti dėmesį į kaimynystės vertę ir svarbą. Patiriant vieningo buvimo kartu jausmą, susipažinimo džiaugsmą sėdint prie vaišėmis nukrauto stalo. Juk kaimynas – itin arti esantis žmogus, su kuriuo mus sieja ne tik bendra erdvė – laiptinė, kiemas, mikrorajonas, bet ir buvimas laike – problemos, idėjos, požiūriai“, – mintimis dalinasi iniciatyvos autoriai Vytenis ir Giedrė.

Šventę kurs patys kauniečiai

Renginio organizatoriai prasitaria, jog Kiemų šventė yra unikali tuo, jog prie jos sukūrimo galės prisidėti visi, ketinantys atvykti į Laisvės alėją gegužės 25 dienos vakarą. Pasak šventės iniciatorių, dalyviai kviečiami atsinešti simbolinių vaišių, kad jomis renginio metu galėtų pasidalinti su esančiu šalia draugu, kaimynu ar nepažįstamuoju.

Taip pat stalų, kėdžių, baltų staltiesių, gėlių ir visko, kas padėtų sukurti šventinę nuotaiką sau ir kitiems. Bendruomenių nariams – ypatingas prašymas – pagal galimybes originaliai paženklinti savo stalus simboline detale. Tai galėtų būti bendruomenės pavadinimo užrašas, skiriamoji vėliava ar ženklelis.

Muzika, šokiai ir kitos linksmybės

Pulsuojančioje Kauno Laisvės alėjoje surengtoje dvi valandas truksiančioje šventėje erdvę tikrąja to žodžio prasme ketinama užtvindyti tarpusavio bendryste, kurioje vyraus laisvo polėkio pokalbiai, savanoriškas dalinimasis asmeninėmis ar su miestu susijusiomis idėjomis, šokiai ir kitokios linksmybės skambant gyvo garso muzikai. Prie bendro dalyvių būrio Kiemų šventės organizatoriai ragina prisijungti ir muzikos bei šokių kolektyvus ar kitus stiprų emocinį užtaisą turinčius kūrėjus.

„Norėtumėme paprašyti, kad kiekvienas atėjęs į „Kiemų šventę“ mobilųjį telefoną paliktų namie. O vietoj jo atsineštų fotoaparatą ir tokiu būdu įamžintų save renginio akimirkose. Mobilieji trukdo tarpusavio bendravimui. Ne paslaptis, jog didžiąją bendrystei skirto laiko dalį net sėdėdami šalia vienas kito kasdien praleidžiame naršydami socialiniuose tinkluose“, – atvirauja kolegos Vytenis ir Giedrė.

Taip pat renginyje, pasak organizatorių, šventinė nuotaika bus kuriama be alkoholio. Todėl tarp šventės dalyvių atsineštų simbolinių vaišių neturėtų būti svaigalų. Idėjos sumanytojai sako, kad miesto ir rajono bendruomenės bei svečiai, susirinksiantys į šį tarpusavio bendrystę skatinsiantį pikniką Laisvės alėjoje bus prašomi tausoti miesto erdvę – pasibaigus šventei susitvarkyti aplinką.

Kiemų šventė plakatas

Kas, kur, kada?

Šventė Laisvės alėjoje vyks gegužės 25 dieną, ketvirtadienį. Dalyvių rinktis prie fontano, esančio Laisvės alėjos ir S. Daukanto sankirtoje, prašoma nuo 18:30 val. Renginio pradžia – 19:00 val. Atsineštų stalų eilę planuojama rikiuoti centrinėje Laisvės alėjos liepų promenados dalyje – nuo fontano tęsiant ją link Nacionalinio Kauno dramos teatro pusės, iki pat važiuojamosios dalies.

Pasak bendraminčių Vytenio ir Giedrės, sulaukus itin didelio šventės dalyvių skaičiaus, stalų virtinę žadama nudriekti ir priešinga kryptimi – iki Įgulos bažnyčios. „Tikimės, kad Kiemų šventė įkvėps gyventojus rengti panašaus pobūdžio iniciatyvas visoje Lietuvoje, ir švęsti susitikimo su kaimynais dieną“, – viliasi kauniečiai Vytenis ir Giedrė.

 

Informacija apie renginį:

Vieta: Kauno Laisvės alėja (lokacijos pradžią žymi fontanas, esantis Laisvės alėjos ir S. Daukanto sankirtoje)

Data: Gegužės 25 diena (ketvirtadienis)

Laikas: 19:00-21:00 val. (dalyviai kviečiami rinktis 18:30 val. prie Kauno Laisvės alėjos fontano)

71 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Baisiausia Kauno gatvė netrukus taps svarbia miesto transporto jungtimi

Po nelaimės funikulieriuje Kauno merui pristatė veiksmus: planuoja diegti alkobloką

Milijoninį stadiono atnaujinimo konkursą Kaune pralaimėjusi sostinės įmonė pasiduoti neketina

FNTT tyrimas: kriminalinės grupuotės vadeiva iš Didžiosios Britanijos gali netekti su Kaunu susijusio nekilnojamojo turto

Prasidėjus masiniam maudynių sezonui - ištyrė Kauno miesto maudyklų vandens kokybę

Nauji „Sodros“ esamų ir būsimų pensijų perskaičiavimai: sužinokite, kiek gausite jūs

Į Kauną besiruošiantis Airijos prezidentas: Airijoje gyvenantys lietuviai labai laukiami

Kauno miškuose - draudimai lankytis, šaukiamas tarpinstitucinis pasitarimas

Naujovė policijoje: pradeda dirbti kurjerių tinklas

Darbininkai vėl kyla į šturmą: kada išmuš „Respublikos“ paskutinioji?