„Žalgiris” sutriuškino „Prienus” | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris” sutriuškino „Prienus”

DELFI nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai vėl sugrįžo į pirmąją Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turnyrinės lentelės poziciją. Pirmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai sutriuškino Prienų „Prienų“ komandą 87:58 (27:13, 16:12, 31:12, 13:21). Tai buvo dešimtoji žalgiriečių pergalė per 11 LKL rungtynių.

Mačo pradžioje „Žalgiris“ sėkmingai išnaudojo priekinę liniją: dvitaškiu rungtynes atidarė Paulius Jankūnas, penkis taškus pridėjo Artūras Gudaitis – 7:0. Varžovų pasipriešinimo nesulaukęs Jamesas Andersonas įspūdingai krovė kamuolį iš viršaus, nesunkiai pro galinę liniją prasiveržė Lukas Lekavičius – 11:0. Svečiai pasižymėjo tik nuo baudų metimų linijos, o pranašumą didino Vytenio Lipkevičiaus rezultatyvus reidas bei taikli A.Gudaičio bauda (14:2). Pirmuosius taškus pelnė Artūras Milaknis, krašte paliktas P.Jankūnas smeigė tritaškį – 19:6. „Prienai“ be atsako surinko penkis taškus, tačiau ketvirtį geriau užbaigė žalgiriečiai. Dvi tolimas bombas įskraidino A.Milaknis, baudų metimus realizavo Edgaras Ulanovas bei po pirmojo kėlinio komandas skyrė keturiolika taškų – 27:13.

Antrasis kėlinys prasidėjo septyniais šeimininkų taškais. Keturis taškus surinko Darius Songaila, tritaškį pataikė E.Ulanovas – 34:13. Trečią tritaškį realizavo A.Milaknis, varžovą bloku apdovanojo A.Gudaitis, kamuolius perėmė A.Milaknis ir P.Jankūnas (37:18). Netrukus pasinaudoję suprastėjusiu kauniečių puolimu „Prienai“ mažino atsilikimą – 37:23. „Žalgirio“ taškų badą nutraukė perdavimo iš Siimo-Sanderio Vene sulaukęs Lukas Lekavičius, kitoje atakoje įžaidėjas grąžino skolą S.Vene, kuris ataką užbaigė dėjimu – 41:23. Pirmuosius taškus pelnė Tomas Dimša ir pirmąją rungtynių pusę įtikinamai laimėjo Lietuvos čempionai – 43:25.

Antrąją rungtynių pusę dviem taikliais metimais pradėjo komandos kapitonas P.Jankūnas, po J.Andersono perdavimo dėjimą atliko A.Gudaitis – 49:27. „Žalgiriui“ rekordinę persvarą sukrovė P.Jankūno ir J.Andersono sėkmingas žaidimas. Visų pirma link krepšio prasiveržęs metimą viena ranka pataikė J.Andersonas, vienuoliktąjį tašką rinko kapitonas, o tuomet sekė gražiausias rungtynių epizodas, kuomet kamuolį ore J.Andersonui kabino P.Jankūnas – 55:29. Dėjimu pasižymėjo ir A.Gudaitis, netikslų metimą taisė J.Andersonas, dar dviem taškais savo kraitį pildė A.Gudaitis (61:32). Atotrūkį didino trys taiklūs žalgiriečių šūviai iš toli: iš dešiniojo krašto pataikė L.Lekavičius, iš kairiojo dukart – V.Lipkevičius – 70:33. Per likusį laiką niekas nepasikeitė, o sukrautą persvarą išlaikė L.Lekavičiaus ir D.Songailos taiklūs metimai – 74:37.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje nesustabdomai žaidė D.Songaila, pelnęs penkis taškus – 79:41. Pirmuosius taškus rinko Vaidas Kariniauskas, varžovo metimą „pūtė“ T.Dimša (81:44). Užsitęsusią šeimininkų tylą nutraukė E.Ulanovo dvitaškis su pražanga – 84:46. Tuomet sekė geresnė prieniškių atkarpa, mažinusi atsilikimą ir privertusi minutės pertraukėlės paprašyti dėl užstrigusio žaidimo sunerimusį Gintarą Krapiką (84:52). Dvitaškį su pražanga įmetęs Donatas Tarolis tapo dvyliktuoju pasižymėjusiu „Žalgirio“ krepšininku – 87:52. Mačo pabaigoje svečiai sugebėjo sumažinti deficitą, bet užtikrintai žaidę žalgiriečiai įsirašė dešimtąją pergalę LKL pirmenybėse – 87:58.