Įspūdingame žaidime varžosi penkios komandos

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno kanupolo atvirajame čempionate varžosi trys lietuvių ir dvi ukrainiečių komandos. Kauno irklavimo mokykloje įspūdinga ir mažai girdėta sporto šaka užkrėtė sportininkus aistra ir azartu.


Kanupolo čempionate jėgas išbando dvi komandos iš Kijevo ir po vieną komandą iš Kauno, Vilniaus bei Alytaus. Kaune mažai girdėta šaka, tačiau sugebėjo pritraukti šios sporto šakos mėgėjų. Čempionato organizatoriai tikina, kad toks žaidimas egzistuoja jau virš 100 metų, tačiau retas kaunietis apie tokią pramogą žino.

Kanupolas yra žaismingas žaidimas, kurį žaidžia dvi komandos po penkis žaidėjus kiekvienoje komandoje. Žaidimas vyksta ramiame (netekančiame) vandenyje , dažnai baseine įrengtoje 23 *35 metrų dydžio aikštelėje. Pagrindinis tikslas – įmesti kamuolį į 1.5metro ilgio ir 1 metro aukščio vartus, iškeltus virš vandens 2 metrų aukštyje. Vartai yra abiejuose žaidimo aikštelės galuose.

Irkluotojai naudoja trumpas 3 metrų, manevringas vienvietes baidares, irkluoja dviejų menčių irklais. Dėl saugumo dėvimi šalmai su veido apsauga ir gelbėjimo liemenės.

Greitas, įspūdingas žaidimas tęsiasi du kėlinius po dešimt minučių, per kurias iš sportininkų reikalaujama ištvermės, greičio, reakcijos, koordinacijos, vikrumo ir kitų tik šiam žaidimui reikalingų įgūdžių. Žaidimo metu dalyvius gelbėja „eskimosas“, kuriuo nuolat naudojasi žaidėjai, atversdami baidarę.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Nustatytas nelegalių cigarečių Kaune paplitimas

Susidūrimas Tunelio gatvėje - sužalota stovėjusio automobilio vairuotoja

Konservatorių ir valstiečių kovoje - išsiskiriantys apklausų duomenys

Dar viena nelaimė „Via Baltica“ - vertėsi automobilis

Vaizdo registratoriaus įrašas: sankryžos pavadinimas paaiškina tai, kas čia vyksta

Kodėl Kaune pabrango šiluma?

„Nemokama“ dovana miestiečiams atsieina 2500 eurų per dieną (papildyta)

Mače su Ispanijos čempionais – dėjimų šou ir rekordinis NBA skautų apsilankymas Kaune

Iš ledo gniaužtų Lampėdyje gelbėjimo tarnybos traukė skenduolius

Amaliuose automobilis rėžėsi į stulpą - vairuotoja išvežta į ligoninę