VDU krepšininkai tapo turnyro Prancūzijoje čempionais | Kas vyksta Kaune

VDU krepšininkai tapo turnyro Prancūzijoje čempionais

VDU nuotr.

VDU krepšininkai tapo Paryžiuje vykusių tarptautinių žaidynių „Le tournoi des cinq ballons“ krepšinio turnyro nugalėtojais. Lietuviai po sunkios ir atkaklios kovos finale rezultatu 88:80 įveikė Roulants sporto komandą iš Prancūzijos. Naudingiausiu finalo žaidėju tapo VDU pirmajai komandai atstovaujantis R. Juknevičius, pelnęs 22 taškus.

VDU studentai įrodė, kad studentiškame krepšinyje Lietuva yra pirmaujanti šalis, laimėdami jau penktąjį tarptautinį krepšinio turnyrą iš eilės. Universiteto krepšininkai čempionų taurę kėlė 2011 metais „EuroMilan“ turnyre, 2012 metais laimėjo „EuroRoma“ ir Izraelyje vykusiame „Friendship Games“, o praėjusį rudenį sėkmingai apgynė „EuroRoma“ čempionų titulą. Šiemet VDU komanda pirmą kartą dalyvavo „Le tournoi des cinq ballons“ turnyre, kuris yra vienas seniausiai rengiamų studentiškų sportų renginių Europoje (nuo 1979 metų).

Finalo rungtynes sėkmingiau pradėjo Prancūzijos ekipa, kuri kėlinio viduryje pirmavo 13:20. Tačiau, daugiausia M. Užupio pastangomis, kuris vien per pirmąjį kėlinį pelnė 22 taškus, po pirmųjų dešimties minučių trapų pranašumą turėjo VDU (25:23). Antrasis kėlinys sėkmingesnis buvo lietuviams, kurie savo persvarą padidino ir ilgąją pertrauką pasitiko pirmaudami septyniais taškais – 48:41. Antroji rungtynių pusė geriau prasidėjo Roulants komandai, kuri sugebėjo persverti rezultatą savo naudai (58:61).

Vis dėlto, baigiantis trečiajam ketvirčiui, po L. Žukausko tritaškio VDU vėl išsiveržė į priekį – 65:63. Lemiamą kėlinį užtikrinčiau pradėjo lietuviai, spurtuodami 13:2 ir pasiekdami dviženklę persvarą. Per likusią rungtynių dalį VDU sėkmingai išlaikė įgytą pranašumą ir po sunkios kovos triumfavo prieš Roulants komandą rezultatu 88:80.

Rezultatyviausiai žaidė: M. Užupis (36 tšk.), R. Juknevičius (22 tšk.), A. Čibiras (8 tšk.). VDU komandai šiame turnyre atstovavo šie krepšininkai: L. Žukauskas, L. Krivickas, R. Valiulis, M. Levickas, A. Nutautas, R. Juknevičius, M. Užupis, A. Čibiras ir J. Kalinauskas.