Įspūdingą spurtą surengęs „Žalgiris“ fanams namuose padovanojo pergalę | Kas vyksta Kaune

Įspūdingą spurtą surengęs „Žalgiris“ fanams namuose padovanojo pergalę

R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgiris“ (2-0) penktadienio vakarą sužaidė pirmąsias 2023–2024 m. sezono Eurolygos namų rungtynes. Pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje kauniečiai priėmė Roko Giedraičio atstovaujamą Belgrado „Crvena Zvezda“ (1-1) ekipą. Antrą ir trečią kėlinius buksavę šeimininkai pademonstravo geležinį charakterį ir nugalėjo serbus rezultatu 79:74 (19:21, 16:17, 15:18, 29:18).

„Žalgirio“ gretose pirmieji ant parketo žengė Edgaras Ulanovas, Keenanas Evansas, Kevarriusas Hayesas, Tomas Dimša ir Rolands Šmits. „Crvena Zvezda“ startinis penketas – Dejanas Davidovacas, Marko Simonovičius, Shabazzas Napieras, Mike’as Tobey ir R. Giedraitis.

Nors ginčo kamuolį sugriebė priešininkai, pirmuosius susitikimo taškus pelnė T. Dimša – 2:0. Prabėgus kiek daugiau nei dviem minutėms, baudos aikštelėje užtikrintai žaidė K. Hayesas – 6:2. Gera gynyba vedė į greitą puolimą – smaigalyje atsidūręs E. Ulanovas krovė kamuolį iš viršaus, o kitos atakos metu karštas kapitonas dūrė iš toli – 13:4. Nors svečiai švelnino atsilikimą tritaškiu, keturiais iš eilės atsakė „Žalgirio“ latvis – 17:7.

Milošo Teodosičiaus pradėtą kombinaciją po papildomo perdavimo dėjimu užbaigė Luka Mitrovičius, dar porą serbams pridėjo Adamas Hanga – 17:13. Nedvejodamas tinklelio dugną glostė ir „Žalgirio“ pranašumą iki minimalaus braukė veteranas M. Teodosičius, o viena L. Mitrovičiaus realizuota bauda išlygino svarstykles – 19:19. Paskutinę akimirką rezultatyvią išeitį radę varžovai kėlinį uždarė būdami priekyje – 19:21.

Beveik tris minutes užsitęsusį „Žalgirio“ taškų badą nutraukė galingas Lauryno Biručio dėjimas žemė-oras su pražanga – 21:25. Netrukus 2+1 rinko žaibišku judesiu varžovą už nugaros palikęs R. Šmitas – 24:25. Smūginiu tritaškiu „Žalgirį“ vėl nuskausmino M. Teodosičius, bet antru bandymu iš distancijos neklydo Nazas Mitrou-Longas – 27:28. Rankelę vidutiniam nuotoly išbandė K. Hayesas – 29:30.

Apmaudžią pražangą ties tritaškio linija užsidirbo N. Mitrou Longas, o S. Napieras baudas metė užtikrintai – 29:35. Tuo metu porą taško vertės metimų gavusio Brady Maneko ranka sudrebėjo – 30:35. Puolime juodą ketvirtį šeimininkams kiek pagerino L. Biručio dėjimas, Arno Butkevičiaus realizuota bauda ir kamuolį nusiėmusio E. Ulanovo dvitaškis – 35:38.

„Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“
Rezultatyviausias mačo žaidėjas – 18 tašų ir 21 naudingumo balą rinkęs R. Šmitas / R. Tenio nuotr.

Po ilgosios pertraukos R. Šmitas mažino „Žalgirio“ deficitą iki minimalaus, o kitos atakos metu išvedė į priekį – 39:38. Ketvirčiui įpusėjus D. Davidovaco tritaškis Kazį Maksvytį vertė prašyti minutinės – 40:45. Sviedinį su mėsomis sugrūsti pagaliau pavyko K. Hayesui, kito išpuolio metu rinkusiam dar du taškus – 44:47. Pirmą savo tritaškį besibaigiant kėliniui pelnė K. Evansas – 48:51.

Vis dėlto, kiti tolimi amerikiečio metimai skriejo pro šalį ir „Žalgiris“ klampų priešpaskutinį ketvirtį baigė atsilikdamas 50:56.

Lemiamą kėlinį „Crvena Zvezda“ atidarė šeimininkams skaudžiu tritaškiu 50:59. Varžovams mėginant atitrūkti, kovinį atstumą palaikė E. Ulanovas – 54:61. Laisvutėliu koridoriumi link „Žalgirio“ krepšio pasinaudojo R. Giedraitis – 54:63. Ketvirčiui įpusėjus, užsidegęs A. Butkevičius braukė svečių pranašumą iki dviejų taškų, B. Maneko tritaškis svarstykles svėrė į „Žalgirio“ pusę, o R. Šmito tolimas metimas siuntė žaliai baltų sirgalius į ekstazę – 67:63.

Belgrado ekipa pelnė du su pražanga, bet „Žalgiris“ atiduoti pergalės nebuvo nusiteikęs – 69:66. Lemiamais momentais iš distancijos užtikrintai sviedė B. Manekas – 72:66. Saugesnį atstumą palaikė iniciatyvos ėmęsis E. Ulanovas – 74:70. Itin šiurkščią pražangą pasiėmus M. Teodosičiui, tik vieną baudą pataikė K. Evansas, tačiau veterano machinacijos pergalės „Crvena Zvezda“ neatnešė – kauniečiai laimėjo rezultatu 79:74.

„Žalgiris“: R. Šmitas 18 (7 atk. kam.), E. Ulanovas 15 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), A. Butkevičius 12 (5 atk. kam.), B. Manekas 9, K. Evansas 8 (5 rez. perd.), K. Hayesas 8 (5 atk. kam., 4 blk.), L. Birutis 4, N. Mitrou-Longas 3, T. Dimša 2, L. Lekavičius 0, D. Giedraitis 0.

„Crvena Zvezda“: L. Mitrovičius 16, M. Teodosičius 15.

Kaip rašoma ketvirtadienį „Žalgirio“ portale paskelbtame Jono Lekšo straipsnyje, tarpsezoniu Serbijos klubas iš esmės padirbėjo ir pakeitė didžiąją dalį praėjusio sezono branduolio. To rezultatas – įspūdingas žaidimas puolime. Prieš pirmąsias namų rungtynes Eurolygoje „Žalgirio“ vyriausiasis treneris K. Maksvytis išskyrė „Crvena Zvezda“ pasikeitimus ir akcentavo savas sienas.

„Atvažiuoja stipri komanda, vadovai deklaruoja tikslus patekti į finalo ketvertą ir darė veiksmus šią vasarą, – spaudos konferencijoje vakar teigė K. Maksvytis. – Jie surinko nemažą biudžetą, prisipirko žaidėjų, bus smagu su jais pasivaržyti. Iš kitos pusės, laukia pirmos rungtynės namų arenoje, kažkiek prisideda mums spaudimas iš savų žiūrovų. Tikiuosi, kad su tuo spaudimu susitvarkysime ir kovosime dėl pergalės.“

Pasak „Žalgirio“ stratego, „Crvena Zvezda“ turi garsių vardų, kurie išlaisvina puolimą – Shabazzas Napieras, Milošas Teodosičius, Marko Simonovičius, Rokas Giedraitis. Tai yra fiziška, aukšta ir rezultatyvi komanda.