G. Skaistės vyras viešai išplūdo mokytojus: verkšlendami sukursite tik verksnių ir ištižėlių valstybę – Kas vyksta Kaune

G. Skaistės vyras viešai išplūdo mokytojus: verkšlendami sukursite tik verksnių ir ištižėlių valstybę

delfi.lt 2023/09/15 14:26
Gintarė ir Audrius Skaisčiai / ELTOS nuotr.

Penktadienį Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) paskelbė įspėjamąjį streiką. Teigiama, jog streikuoja apie 5 tūkst. mokytojų. Toks sprendimas sulaukė ne tik palaikymo, bet ir kritikos: diskusijų apie streiką kontekste finansų ministrės sutuoktinis, Nacionalinės mokėjimo agentūros Teisės departamento direktorius, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, konservatorius Audrius Skaistys išstojo su įžeidžiančio pobūdžio komentarais, liejo kartėlį apie mokytojus.

Konservatorių Širvintų skyriaus pirmininkas Virginijus Sarpauskas ketvirtadienį feisbuke sukūrė įrašą apie tai, kad LŠDPS lyderis Andrius Navickas yra „Vilijus Blinkevičius“, nes Vilija jo sesuo“.

„Į kokią partiją stos Navickas?“ – viešai paklausė V. Sarpauskas.

Į diskusiją įsitraukė A. Skaistys: „Į blinkės partiją, negi neaišku.“

Ir toje pačioje diskusijoje pridūrė: „Komuniagos, o ne mokytojai.“

Toks pareiškimas sulaukė pasipiktinimo.

„Skaitau ir nesuprantu. Kažkaip solidesnis žmogus atrodėt, su rimtesne argumentacija. Maniau tik troliai feisbuke visus iš eilės komuniagom vadina. Klydau“, – rašė vienas pilietis.

Vėliau A. Skaistys pasidalijo kolegos V. Sarpausko įrašu ir pridūrė:

„Štai kodėl užsimaniau būti streakbreakeriu. Ir jie moko mūsų vaikus… pilietiškumo (kaip jie teigia). O išties – vyksta mūsų vaikų sąmonės blinkevizacija. Amen!“

Į tokius žodžius sureagavo konservatorių prezidiumo narė, Seimo nario Lauryno Kasčiūno padėjėja, Vilniaus Antakalnio progimnazijos mokytoja Jolanta Bizaitė, ji pažymėjo, kad yra įžeista.

„Nemačiau laidos. Ką tokio pasakė, kad baisitės visais mokytojais? Aš nestreikuosiu, bet streikuojantys mokytojai kovoja dėl mūsų visų. Šiuo metu turiu 120 penktokų, dar tik antra savaitė, bet esu ant išsekimo ribos, jūs turbūt neįsivaizduojat, ką reiškia dirbti su 120 penktokų. Asmeniškai jaučiuosi įžeista jūsų įrašo. Apie kai kuriuos politikus irgi galėčiau pasakyti, kad jie valdo valstybę, jie valdo miestą, nors nėra normalaus darbo dirbę, neturi jokių įgūdžių ir gebėjimų“, – dėstė J. Bizaitė.

„Mes daugelis ant išsekimo ribos, bet tai yra mūsų pasirinkimas Kurti ir Statyti, Ginti ir Auginti Lietuvą. Niekas nesakė, kad bus lengva. Pervargę jau pasitraukė, bet nestreikavo“, – jai atsakė A. Skaistys.

„Ant išsekimo ribos ir jūs? Na, mokytojai negauna kanceliarinėm išlaidom papildomų pinigų ir tikrai neturėtų keliolikos tūkstančių išsitraukti iš kojinės prireikus juos grąžinti čia ir dabar. Tai gal nesidarykit gėdos lygindamasis su tais, kurie aria su tais jūsų labai visokiais vaikais už varganus pinigus! Beje, siūlote pasitraukti? Nesulauksite! Aš kuriu Lietuvą, o ne jūs! Jus mes pakeisime, o mokytojai yra nepakeičiami!“ – diskusiją tęsė mokytoja.

Neatlyžo ir A. Skaistys: „Verkšlendami sukursite tik verksnių ir ištižėlių valstybę, kurią neturime teisės Lietuva vadinti. Mes – valstybės tarnautojai – kuriame Lietuvą pagal savo atvaizdą. O savo sapaliones apie lėšas iš kojinės – pasilikite sau ir neduok Dieve jūsų mokiniams.“

Ir tuo viskas neužsibaigė: A. Skaistys mokytojus išvadino broileriais, o galiausiai, J. Bizaitei paraginus A. Skaistį pasižiūrėti į veidrodį, šis atšovė: „Į savo algalapį pažiūrėkite.“

Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė taip pat sureagavo į tokius A. Skaisčio komentarus.

„Už savo teises ir orias darbo sąlygas kovojantys mokytojai Vilniaus konservatoriaus vadinami broileriais ir komuniagomis.

Esu mokytojo dukra. Augau didelėje brolerių ir komuniagų įtakoje, tačiau jaučiuosi užaugusi žmogumi.

Nežinau, kas mokė p. Skaistį, bet ši kompetencija jo įgūdžių kraitelėje atrodo šlubuojanti.

Žmonės auga ir keičiasi. Linkiu Vilniaus miesto savivaldybės nariui sutikti, kas padėtų išmokti žmogiškumo.

Ar bent jau paprasto dėkingumo žmonėms tiems, kurie dirba labai labai sunkų darbą“, – rašo J. Juškaitė.

LŠDPS nusprendė skelbti įspėjamąjį streiką po to, kai su ministerija ir Vyriausybe nesutarė dėl spartesnio mokytojų atlyginimų kėlimo. Tikrąjį streiką planuojama skelbti rugsėjo 29 dieną.

A. Navicko vadovaujama švietimo darbuotojų profsąjunga pareikalavo dar šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų. Taip pat prašo, kad nuo 2024 m. sausio 1 dienos atlyginimai didėtų dar 30 proc. Tokiu atveju, bendras atlyginimų augimas siektų 56 procentus. LŠDPS taip pat yra išsakiusi poreikį mažinti mokinių skaičių naujai sudaromose klasėse, siūlo numatyti ir kokybiškesnę darbo su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais tvarką.

Savo ruožtu švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas akcentuoja, kad mokytojų streikas nepadės ministerijai rasti daugiau lėšų pedagogų atlyginimų didinimui. G. Jakšto teigimu, ministerija laikosi įsipareigojimų, numatytų tiek nacionaliniame susitarime dėl švietimo, tiek kolektyvinėse sutartyse su mokytojų profesinėmis sąjungomis.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA