Kauno „Žalgiris“ – KMT turnyro čempionai | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ – KMT turnyro čempionai

/ DELFI, O. Gurevičiaus nuotr.

Sekmadienį paaiškėjo Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) 2023 nugalėtojai, Kauno „Žalgiris“ ir Jonavos „CBet“ ekipos palaikė intrigą iki paskutinės akimirkos, bet taurė atiteko kauniečių komandai rezultatu 81:77.

Šiek tiek anksčiau, mažojo finalo nugalėtoja – kovoje dėl bronzos pergalę pasiekė Vilniaus „Rytą“ įveikusi Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ ekipa.

SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyre visas trejas rungtynes laimėsianti ir čempione tapsianti komanda bus apdovanota ne tik 15,65 kg svorio 24 karatų auksu dengta taure, bet ir 40 tūkst. eurų prizu. Vicečempionui atiteks 25 tūkst. eurų piniginis prizas.

Bronzą iškovojusiai Panevėžio ekipai atiteko 15 tūkst. eurų, o Vilniaus „Rytas“ – 10 tūkst. eurų.

Ginčo kamuolį iškovoja Jonavos ekipa, tačiau pirmusius taškus galiausiai pelno Kauno „Žalgiris. Jonaviečiai išlygina rezultatą, tačiau Lukas Lekavičius paleidžia taiklų tritaškį 5:2. Edgaras Ulanovas stoja prie baudų metimo linijos ir pelno du taškus 7:2. Žalgiriečiai atkovoja kamuolį ir pelno dar du taškus 9:2. Taiklus Lauryno Biručio dvitaškis ir Tomo Dimšos dėjimas didina skirtumą 19:11. Žaibiškas Arno Butkevičiaus puolimas ir taiklus baudos metimas didina persvarą iki dviženklio skirtumo 26:15. Pirmasis kėlinys baigiasi žalgiriečių naudai 28:17.

Antrajame kėlinyje Glynn Watson pataiko tritaškį į žalgiriečių krepšį 28:20. A. Butkevičius pataiko dar vieną taiklų dvitaškį 32:22. L. Lekavičius pataiko tik vieną baudų metimą 35:24. E. Ulanovo metimas pelno dar du taškus 39:28. Jonavaos ekipa tris kartus nesėkmingai atakuoja žalgiriečių krepšį. Edvinas Šeškus pelno du taškus iš po krepšio 39:30. Paskutinės atakos metu, paskutinę akimirką, E. Šeškus pelno tris taškus, tačiau T. Dimša stoja prie baudų metimų ir pataiko vieną iš dvejų metimų, kėlinys baigiasi „Žalgirio“ naudai 40:33.

Trečiasis kėlinys prasideda taikliu jonaviečių metimu ir E. Ulanavo tritaškiu 43:35. Dovis Bičkauskis duria taiklų tritaškį Jonavos naudai 45:38. Atkovotą kamuolį ir žaibišką puolimą surengęs D. Bičkauskis pelno įspūdingus du taškus ir mažina skirtumą 45:40. G. Watson taiklus tritaškis pavojingai mažina skirtumą 45:43. Situaciją taiso taiklūs Kevarrius Hayes baudos metimai ir papildomas taiklus metimas iš po krepšio 49:43. Evan Maxwell baudžia žalgiriečius tritaškiu 49:46. Jonava išlygina rezultatą 49:49. E. Šeškus išveda Jonavos komandą į priekį taikliu dvitaškiu 49:51. Žalgirį gelbėja dvi Martins Laksa pražangos ir taiklūs Rolands Smits bei Igno Brazdeikio baudų metimai 55:53. Po trijų kėlinių Jonava priekyje 55:56.

L. Lekavičius ketvirtąjį kėlinį pradeda taikliu dvitaškiu 57:56. E. Ulanovas didina persvarą 59:56. A. Butkevičius ir L. Birutis prideda po dar du taškus 63:56. A. Butkevičiaus badų metimas didina persvarą, tačiau Jonava pelno du taškus su pražanga ir įmeta dar vieną baudos metimą 65:59. L. Lekavičius žalgiriečius veda į priekį, bet E. Šeškus baudžia tritaškiu 67:62. E. Ulanovas meta dvitaškį, bet tuo pačiu atsake E. Šeškus 69:64. Jeff Garrett paleidžia tritaškį 71:68. T. Dimšos baudų metimai didina persvarą 76:72. Likus pusei minutės iki varžybų pabaigos, skirtumą didina E. Ulanovo vienas taiklus metimas, tačiau K. Hayes prasižengia ir varžovai meta baudų metimus. G. Watson pataiko baudas 79:76. Taiklūs R. Smits baudų metimai didina persvarą, o D. Bičkauskis šiek tiek pagerina situacija vienu taikliubaudų metimu ir rungtynes užbaigia rezultatu 81:77.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 22, Arnas Butkevičius 17, Rolandas Šmitas ir Lukas Lekavičius po 10.

„CBet“: Edvinas Šeškus 17, Glynnas Watsonas 15, Jeffery Garrettas 13.