L. Biručio vedamas „Žalgiris“ švenčia penktą pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate | Kas vyksta Kaune

L. Biručio vedamas „Žalgiris“ švenčia penktą pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate

Kauno „Žalgiris“ – Gargždų „Gargždai“ / L. Žemgulio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo penktąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate. Be poilsio gavusių Keenano Evanso ir Edgaro Ulanovo rungtyniavę kauniečiai „Žalgirio“ arenoje įveikė Gargždų „Gargždų“ komandą 86:74 (20:18, 26:14, 21:22, 19:20).

Per pirmąsias 5 minutes „Žalgiriui“ taškus rinko priekinės linijos žaidėjai: Kevarriusas Hayesas ir jį keitęs Laurynas Birutis pelnė po 2, o Rolandas Šmitas pridėjo 5 taškus – 9:5. Iš kampo tritaškį pataikė Mantas Kalnietis, tokios pat vertės metimą realizavo Tyleris Cavanaugh bei dar 5 taškus įmetė L. Birutis – 20:18.

Antrajame kėlinyje Ignas Brazdeikis pasižymėjo po paties atsikovoto kamuolio prametus baudą, 4 taškus iš eilės rinko Lukas Lekavičius – 27:22. Po I.Brazdeikio atakos „2+1“, R.Šmito dvitaškio ir Arno Butkevičiaus 7 taškų žalgiriečiai atsiplėšė 39:27. Tada M.Kalnietis dukart po krepšiu juvelyriniais perdavimais surado K.Hayesą, o prieš pat didžiąją pertrauką jau „Žalgirio“ aukštaūgis atliko perdavimą Karolio Lukošiūno tolimam metimui – 46:32.

Trečiąjį kėlinį atidarė L. Biručio puskablis ir jo perdavimas K.Lukošiūnui (50:38), bet 4 tritaškius pataikę „Gargždai“ artėjo iki 50:46. Tomo Dimšos ir L. Biručio dvitaškiai bei M. Kalniečio ir T. Cavanaugh tolimi šūviai greitai atstatė dviženklę persvarą – 60:50. Pirmuosius taškus su pagrindinės komandos apranga pelnė septyniolikmetis Motiejus Krivas, dvitaškį pridėjo A.Butkevičius, iš toli pataikė T.Dimša – 67:54.

T.Dimša ir M.Kalnietis įmetė po dar vieną tritaškį, dėjimu varžovų krepšį drebino L. Birutis – 75:60. T. Cavanaugh pasižymėjo iš vidutinio nuotolio, M. Kalnietis smeigė savo trečiąjį tritaškį, T. Dimša ir L. Birutis įmetė iš po krepšio, o pirmuosius taškus pelnė ir Liutauras Lelevičius – 86:74.

„Žalgiris“: L. Birutis 15 (5 atk. kam.), T. Dimša 10 (5 atk. kam.), R. Šmitas 10, M. Kalnietis 9 (5 rez. perd.), A. Butkevičius 9 (2 per. kam.), T. Cavanaugh 8, K. Hayesas 6, I. Brazdeikis 6, K. Lukošiūnas 5, L. Lekavičius 4 (5 rez. perd.), M. Krivas 2, L. Lelevičius 2.

„Gargždai“: J. Newkirkas 24 (6 rez. perd., 6 kld.), S. Thompsonas 12 (11 atk. kam., 2 per. kam.), G. Staniulis 12, M. Runkauskas 10 (4 rez. perd.)