Slaugos namų direktorė kaltinama pasisavinusi per 100 tūkst. eurų – Kas vyksta Kaune

Slaugos namų direktorė kaltinama pasisavinusi per 100 tūkst. eurų

BNS 2022/06/16 17:23
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Slaugos namų direktorė kaltinama pasisavinusi per 100 tūkst. eurų, neteisėtai užsiėmusi komercine veikla, apgaulingai tvarkiusi buhalteriją.

Kauno apygardos prokuratūros prokurorė teismui perdavė bylą, kurioje Kauno rajono gyventoja I. L. kaltinama turto pasisavinimu, neteisėtu vertimusi komercine veikla, neteisingu duomenų pateikimu ir apgaulingu finansinės apskaitos tvarkymu.

Bylos duomenimis, būdama slaugos namų direktore ir kasininke, kaltinamoji nuo 2016–2018 metais į įmonės buhalteriją neįtraukė daugiau nei 105 tūkst. eurų pajamų, gautų grynaisiais pinigais. Manoma, kad dėl to į Lietuvos biudžetą nebuvo sumokėta daugiau nei 11 tūkst. eurų pelno mokesčio.

I. L. pareikšti kaltinimai ne tik dėl mokesčių vengimo, bet ir dėl svetimo turto pasisavinimo. Įtariama, kad visus gautus grynuosius pinigus – 105 tūkst. 600 eurų – vadovė pasisavino savoms reikmėms, pranešė Generalinė prokuratūra.

Pasak pranešimo, pasisavinusi pinigus I. L. įrašė suklastotus duomenis apie bendrovėje apskaičiuotas pajamas ir apmokestinamąjį pelną, šiuos duomenis vėliau pateikė įmonės buhalterei, kuri apie daromą nusikalstamą veiką nieko neįtarė.

Turimais duomenimis, I. L. savo vadovaujamoje įmonėje komercine veikla vertėsi neturėdama reikiamų leidimų ir licencijų. Įmonė nuo 2017 spalio iki 2018 metų pabaigos teikė socialinę globą daugiau nei 20-čiai senyvo amžiaus žmonių ir neįgaliųjų, turinčių specialiųjų poreikių.

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA