Kauniečiai pratrūko ir reikalauja dėmesio: atrodo, kad Vilijampolė iš podukros vaidmens niekaip neišlipa – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai pratrūko ir reikalauja dėmesio: atrodo, kad Vilijampolė iš podukros vaidmens niekaip neišlipa

Skaitytojos nuotr.

Praėjusį trečiadienį į naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi Vilijampolės mikrorajono gyventoja. Moters teigimu, vilijampoliečiai jaučiasi lyg gyventų kitame Kaune – aplinka apleista neregėtai, šaligatviai ir gatvės tragiškos, o institucijų darbas vis labiau nuvilia. Neapsikentę savivaldybės abejingumo Vilijampolės gyventojai šiandien renkasi į šiukšlių rinkimo akciją ir dar kartą prašo sutvarkyti suoliukus, vaikų žaidimų aikšteles ar kaip nors kitaip prisidėti prie gyventojų saugumo.

„Ne paslaptis, kad Vilijampolė yra vienas iš tų mikrorajonų, kuris ilgą laiką buvo antrarūšis. Labai smagu matyti, kad Kaunas stipriai tvarkosi, bet atrodo, kad Vilijampolės seniūnija iš podukros vaidmens niekaip neišlipa, nors gyventojų čia yra visokių, tačiau teigti, kad čia gyvena kažkokie prastesni žmonės, negalima. Yra daug jaunų šeimų, aktyvių žmonių, kurie nori gyventi gražiai, saugiai, tvarkingai. Esame, kaip seniūnija, labai apleisti. Šaligatviai prie mokyklų – galima koją nusilaužti, gatvės, kiemai apleisti tiesiog neregėtai, kaži ar kur Kaune dar tokios būklės kiemų rastume. Krūmai sužėlę, žolė nepjaunama, seni, sovietinių laikų įrenginiai palikti, neprižiūrimi, nesaugūs“, – Vilijampolės piktžaizdes vardijo kaunietė.

Rengia akciją

Moteris teigimu, Vilijampolės mikrorajono gyventojai jau ne kartą inicijavo aplinkos tvarkymo akcijas, viena jų – šiandien, rugsėjo 28-ąją, 18.30 val.

„Susiruošėme tvarkyti teritoriją aplink senąjį Vilijampolės fontaną. Iš esmės ten tėra betoninė duobė, pilna augalų, šiukšlių, stiklų. Aplink gyvenantys tėvai vengia vaikus leisti į kiemą, nes ten nesaugu, o žinome, kad vaikai kartais ir neklauso perspėjimų.

Šalia yra alkoholio taškas, iš kurio išėję pijokai geria ir dienos metu, nesislepia net. Žolė prie pat namų nušienauta, toliau – kemsynai iki kelių. Krūmų prižėlę, juose benamiai įsirengia migius, šiukšlina, dergia. Kadangi krūmynų daug, vietos pasislėpti nuo akių yra, girtuokliai tą vietą mėgsta. Suoliukai išpuvę, konteineris vienas dėl akių pastatytas. Pijokai net rankų darbo barą kieme po krūmu pasidarė.

Seniūnaičiai sako, kad situaciją žino, policija informuota, bet policija turi daugiau ką veikti, negu pijokus iš kiemo vaikyti. Rankos surištos, intereso mažokai, gal ir vietinių gyventojų iniciatyvos mažai – o jei pagalbos niekas neieško, seniūnaičiai juk irgi nesiplėšys dėl svetimų gerovės, viskas suprantama“, – pasakojo moteris ir pridūrė, kad paskutinė organizuota akcija atskleidė įdomių dalykų.

Susiduria nu abejingumu

Kaunietės teigimu, Vilijampolės seniūnija geranoriškai prisideda prie aplinkos tvarkymo akcijos, siūlo šiukšlių maišų, pirštinių, suderina greitą atliekų išvežimą. Tačiau vilijampoliškių ūpą numuša savivaldybė.

„Kalbantis su seniūnija aš išgirstu, kad seniūnija jau tris kartus prašė savivaldybės tą teritoriją tvarkyti – nušienauti, išgenėti krūmus. Savivaldybė net nesiteikia duoti atsakymo! Jei savivaldybė net į seniūnijos prašymus nereaguoja, net atsakyti jiems nesiteikia, ką gali laimėti paprasti gyventojai? Pamenu, kažkada parašiau į savivaldybę dėl pavojingos vietos vaikų žaidimų aikštelėje ir jie super greitai viską sutvarkė. Mėginau vėliau rašyti prašydama sutvarkyti suoliukus ir žaidimų aikštelę prie Neries, gavau pažadą, kad sutvarkyta bus… Tai buvo pavasarį, iki šiol niekas nepadaryta… “, – apmaudo neslėpė Vilijampolės gyventoja.

Svarsto, ką daryti

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis, šiuo metu svarstoma, ką daryti su fontanu Vilijampolėje.

„Pati teritorija pokyčių sulauks artimiausiu metu – bus sutvarkyti krūmai ir kiti želdiniai. Be to, kitų metų pavasarį šioje teritorijoje planuojama įrengti naujus suoliukus ir šiukšliadėžes“, – teigė A. Pakalniškis.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA