Ministerijos nesutaria, ar ilginti alkoholio pardavimo laiką – Kas vyksta Kaune

Ministerijos nesutaria, ar ilginti alkoholio pardavimo laiką papildyta

BNS 2021/09/22 14:13
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Sveikatos apsaugos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nesutaria, ar reikia penkiomis valandomis ilginti alkoholio pardavimo laiką sekmadieniais.

Seimo Sveikatos reikalų komitetas trečiadienį pradėjo svarstyti „darbiečio“ Andriaus Mazūronio parengtas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas – jis siūlo sekmadieniais leisti alkoholiu prekiauti iki 20 valandos.

Dabar sekmadieniais alkoholio galima įsigyti nuo 10 iki 15 val., o kitomis dienomis – iki 20 valandos.

Sveikatos apsaugos ministerijos Psichikos sveikatos skyriaus vedėjo Igno Rubiko teigimu, sekmadieniais ir pirmadieniais, skirtingai nei kitomis savaitės dienos, mirčių dėl apsinuodijimo alkoholiu fiksuojama daugiau.

Pasak jo, Vytauto Didžiojo universiteto 2018 metais atliktas tyrimas, išnagrinėjęs 2,5 mln. neblaivumo atvejų, parodė, kad pirmadieniais neblaivių darbuotojų būna beveik du kartus daugiau negu kitomis savaitės dienomis.

„Tai rodo, kad darbuotojai savaitgaliais išgeria per didelius kiekius ir alkoholio vartojimas užsitęsia per ilgai“, – trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komitete teigė I. Rubikas.

Politikams, ketinantiems leisti sekmadieniais alkoholiu prekiauti ilgiau, jis siūlo prieš apsisprendžiant įvertinti šią statistiką.

Tuo metu ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė sako, kad vežėjų įmonės, nuolat tikrinančios vairuotojų blaivumą, nurodo, kad sutrumpinus prekybą sekmadieniais pokyčiai buvo minimalūs.

„Įvedus ribojimus jos detaliai tyrė darbuotojų elgseną ir pirmą mėnesį buvo 35 proc. neblaivių vairuotojų pirmadieniais rytais sumažėjimas, antrą mėnesį liko, deja, 15 proc. sumažėjimas, lyginant su situacija iki ribojimų įvedimo, o trečią mėnesį viskas grįžo į įprastą režimą. Ką tai reiškia? Matomas didelis prisitaikymas – apsirūpinama alkoholiniais gėrimasi iš anksto“, – komitete kalbėjo I. Valeškaitė.

Todėl ji siūlo atsisakyti ribojimų ir paskatinti verslą, ypač žemės ūkio, statybų ir transporto įmones aktyviau testuoti darbuotojus.

Tuo metu Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybės Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė pareiškė, kad labiau rūpintis, jog darbuotojai į darbą neatvyktų neblaivūs, galima ir neilginant prekybos laiko sekmadieniais.

„(Alkoholio prekybos – BNS) ribojimas savaitgaliais yra siejamas su mažesniu nusikalstamumu, sužalojimų dažnumu, todėl labai svarbu neatlaisvinti ribojimų savaitgaliais“, – pareiškė I. Zurlytė.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotojos Gražinos Belian duomenimis, pernai 35 proc. gyventojų pripažino, kad sugriežtinus prekybą alkoholiu jų gyvenimo aplinka pagerėjo, pavyzdžiui, mažiau girtuokliaujama ir triukšmaujama.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA