Išrinktas naujas Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas – Kas vyksta Kaune

Išrinktas naujas Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas

KKPDA nuotr.

Birželio 29 d. vykusioje Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos (KKPDA) konferencijoje išrinktas naujasis šios asociacijos prezidentas – AB „Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačauskas. Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacija veikia jau 32 metus ir yra Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) narė.

„Turime būti aktyvūs ir visas mūsų dėmesys turi būti sutelktas į verslo telkimą. Sieksiu, kad asociacija būtų matoma, girdima ir lyderiaujanti verslo organizacija Kauno regione. Būtinas aktyvesnis verslo dalyvavimas konfederacijos ir asocijuotų struktūrų veikloje, nes tik stiprus ir vieningas verslas gali būti išgirstas ir išklausytas.

Mūsų asociacija turi potencialą augimui. Visi matome, kiek investicijų ateina į Kauną ir visą Kauno regioną, kiek stiprių įmonių veikia visame Kauno regione, tad potencialas augti ir plėstis yra labai didelis ir neišnaudotas. Tam reikia labai kryptingo ir tikslingo veikimo“, – pažymėjo naujasis asociacijos prezidentas M. Horbačauskas.

Pasak M. Horbačausko, dar vienas neišnaudotas potencialas yra verslo ir mokslo bendradarbiavimas. Jo teigimu, Kaunas yra pažangaus mokslo lopšys, pradedant medicina ir baigiant technologijomis, todėl reikia galvoti apie absolventų pritraukimą į įmones ir jų parengimą darbui įmonėse per praktikas – dabar tai yra vienetiniai atvejai, o turime sukurti sistemą. Naujasis Kauno verslininkų atstovas pažymėjo, kad Lietuvoje trečdalis abiturientų pernai neišlaikė matematikos egzamino. Jis pabrėžė, kad tai byloja apie tai, jog darbo jėgos kokybės ir kainos santykis pas mus nėra labai geras.

„Pagrindinė bėda ne žinių ir įgūdžių trūkumas, o atotrūkis tarp to, kokių žinių dabar reikia ir kokios žinios gaunamos. Ir čia nereikia laukti, kad valstybė išspręs šią problemą – čia verslas ir kolegijos, aukštosios mokyklos turi veikti kartu“, – sakė M. Horbačauskas.

M. Horbačauskas / KKPDA nuotr.

Kaip rašoma KKPDA pranešime žiniasklaidai, LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius sveikindamas Kauno verslininkus pabrėžė, kad norint sėkmingai didinti ekonomikos apimtis, yra labai svarbu orientuotis į transformaciją, skaitmeninimą ir žmonių perkvalifikavimą.

„Dabar mūsų šalis atsidūrė kryžkelėje. Kad sugebėtume atgauti savo ekonomikos tvarumą, reikia labai daug investicijų ir tam reikia pakeisti didelę dalį savo ekonominės struktūros, užtikrinti aukštos pridėtinės vertės produktų ir paslaugų gamybą. Jei to nesugebėsime padaryti, tai prarasime savo konkurencingumą. Šie keli metai bus esminiai verslui. Šiuo metu aktualiausia – transformacija, skaitmeninimas ir žmonių perkvalifikavimas – tai dabar atliepia pamatinius verslo ateities poreikius. Transformacija ir pokyčiai gali vykti tik veikiant kartu verslui, valdžios institucijoms, savivaldai ir švietimo įstaigoms. Linkiu Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijai tapti tokiu lyderiu“, – konferencijoje sakė LPK prezidentas V. Janulevičius.

AB „Volfas Engelman“ generalinis direktorius M. Horbačauskas įmonei vadovauja nuo 2012 m. Nuo 2018 m. Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos viceprezidentas. Nuo 2016 m. yra Vytauto Didžiojo universiteto Tarybos narys. 2011-2012 m. buvo ekonomikos ministro patarėjas.

Konferencijos metu ketverių metų kadencijai išrinkti KKPDA prezidiumo nariai:

Rolandas Bankauskas, UAB „Elektromontuotojas“ generalinis direktorius; Žilvinas Bliujus, UAB „Transrifus“ generalinis direktorius; Eduardas Černulis, UAB „Inti“ valdybos pirmininkas; Mindaugas Grigelis, UAB „Kauno autobusai“ generalinis direktorius; Jonas Guzavičius, UAB „Kauno liftai“ generalinis direktorius; Astrida Miceikienė, VDU ŽŪA kanclerė; Linas Skardžiukas, UAB „Kautra“ generalinis direktorius; Algimantas Svilainis, AB „Pakaita“ generalinis direktorius.

Taip pat Valdemaras Vareika, UAB „Gaschema“ generalinis direktorius; Eugenijus Valatka, KTU rektorius; Nerijus Varnas, Kauno technikos kolegijos direktorius; Paulius Čepas, Kauno technikos profesinio mokymo centro direktorius; Marius Endzinas, Advokatų profesinės bendrijos Magnusson ir partneriai partneris, advokatas; Rima Balanaškienė, UAB „Aconitum“ generalinė direktorė; Linas Elijošius, UAB „ASU Baltija“ generalinis direktorius; Juozas Martikaitis, UAB „Garlita“ generalinis direktorius;
Gintautas Stepukonis, VšĮ „Kėlimo įrenginių priežiūros tarnyba“ direktorius; Arūnas Vizgaitis, UAB „Selteka“ direktorius.

1930 metų balandžio 12 d. buvo įsteigta pirmoji Lietuvoje gamybininkų ir prekybininkų organizacija – Lietuvių prekybininkų, pramonininkų ir amatininkų sąjunga, kuri vėliau pasivadino Verslininkų sąjunga.

Po beveik 60-ies metų, 1989 m. gruodžio 22 d. buvo įsteigta Kauno pramonininkų asociacija, kuri šiuo metu vienija 47 narius. Vystantis veiklai, formuojantis naujiems veiklos prioritetams bei įsijungiant naujiems nariams, 1996 m. rugpjūčio 15 d. asociacija buvo perregistruota ir pavadinta Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacija (KKPDA).

M. Horbačauskas prezidento pareigose pakeitė iki šiol pareigas ėjusį UAB „Kauno liftai“ generalinį direktorių Joną Guzavičių. LPK prezidentas V. Janulevičius padėkojo J. Guzavičiui už ilgametį, profesionalų darbą tiek Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijoje, tiek Lietuvos pramonininkų konfederacijoje ir įteikė atminimo dovaną.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA