Išrinktas naujas Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas – Kas vyksta Kaune

Išrinktas naujas Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas

KKPDA nuotr.

Birželio 29 d. vykusioje Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos (KKPDA) konferencijoje išrinktas naujasis šios asociacijos prezidentas – AB „Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačauskas. Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacija veikia jau 32 metus ir yra Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) narė.

„Turime būti aktyvūs ir visas mūsų dėmesys turi būti sutelktas į verslo telkimą. Sieksiu, kad asociacija būtų matoma, girdima ir lyderiaujanti verslo organizacija Kauno regione. Būtinas aktyvesnis verslo dalyvavimas konfederacijos ir asocijuotų struktūrų veikloje, nes tik stiprus ir vieningas verslas gali būti išgirstas ir išklausytas.

Mūsų asociacija turi potencialą augimui. Visi matome, kiek investicijų ateina į Kauną ir visą Kauno regioną, kiek stiprių įmonių veikia visame Kauno regione, tad potencialas augti ir plėstis yra labai didelis ir neišnaudotas. Tam reikia labai kryptingo ir tikslingo veikimo“, – pažymėjo naujasis asociacijos prezidentas M. Horbačauskas.

Pasak M. Horbačausko, dar vienas neišnaudotas potencialas yra verslo ir mokslo bendradarbiavimas. Jo teigimu, Kaunas yra pažangaus mokslo lopšys, pradedant medicina ir baigiant technologijomis, todėl reikia galvoti apie absolventų pritraukimą į įmones ir jų parengimą darbui įmonėse per praktikas – dabar tai yra vienetiniai atvejai, o turime sukurti sistemą. Naujasis Kauno verslininkų atstovas pažymėjo, kad Lietuvoje trečdalis abiturientų pernai neišlaikė matematikos egzamino. Jis pabrėžė, kad tai byloja apie tai, jog darbo jėgos kokybės ir kainos santykis pas mus nėra labai geras.

„Pagrindinė bėda ne žinių ir įgūdžių trūkumas, o atotrūkis tarp to, kokių žinių dabar reikia ir kokios žinios gaunamos. Ir čia nereikia laukti, kad valstybė išspręs šią problemą – čia verslas ir kolegijos, aukštosios mokyklos turi veikti kartu“, – sakė M. Horbačauskas.

M. Horbačauskas / KKPDA nuotr.

Kaip rašoma KKPDA pranešime žiniasklaidai, LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius sveikindamas Kauno verslininkus pabrėžė, kad norint sėkmingai didinti ekonomikos apimtis, yra labai svarbu orientuotis į transformaciją, skaitmeninimą ir žmonių perkvalifikavimą.

„Dabar mūsų šalis atsidūrė kryžkelėje. Kad sugebėtume atgauti savo ekonomikos tvarumą, reikia labai daug investicijų ir tam reikia pakeisti didelę dalį savo ekonominės struktūros, užtikrinti aukštos pridėtinės vertės produktų ir paslaugų gamybą. Jei to nesugebėsime padaryti, tai prarasime savo konkurencingumą. Šie keli metai bus esminiai verslui. Šiuo metu aktualiausia – transformacija, skaitmeninimas ir žmonių perkvalifikavimas – tai dabar atliepia pamatinius verslo ateities poreikius. Transformacija ir pokyčiai gali vykti tik veikiant kartu verslui, valdžios institucijoms, savivaldai ir švietimo įstaigoms. Linkiu Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijai tapti tokiu lyderiu“, – konferencijoje sakė LPK prezidentas V. Janulevičius.

AB „Volfas Engelman“ generalinis direktorius M. Horbačauskas įmonei vadovauja nuo 2012 m. Nuo 2018 m. Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos viceprezidentas. Nuo 2016 m. yra Vytauto Didžiojo universiteto Tarybos narys. 2011-2012 m. buvo ekonomikos ministro patarėjas.

Konferencijos metu ketverių metų kadencijai išrinkti KKPDA prezidiumo nariai:

Rolandas Bankauskas, UAB „Elektromontuotojas“ generalinis direktorius; Žilvinas Bliujus, UAB „Transrifus“ generalinis direktorius; Eduardas Černulis, UAB „Inti“ valdybos pirmininkas; Mindaugas Grigelis, UAB „Kauno autobusai“ generalinis direktorius; Jonas Guzavičius, UAB „Kauno liftai“ generalinis direktorius; Astrida Miceikienė, VDU ŽŪA kanclerė; Linas Skardžiukas, UAB „Kautra“ generalinis direktorius; Algimantas Svilainis, AB „Pakaita“ generalinis direktorius.

Taip pat Valdemaras Vareika, UAB „Gaschema“ generalinis direktorius; Eugenijus Valatka, KTU rektorius; Nerijus Varnas, Kauno technikos kolegijos direktorius; Paulius Čepas, Kauno technikos profesinio mokymo centro direktorius; Marius Endzinas, Advokatų profesinės bendrijos Magnusson ir partneriai partneris, advokatas; Rima Balanaškienė, UAB „Aconitum“ generalinė direktorė; Linas Elijošius, UAB „ASU Baltija“ generalinis direktorius; Juozas Martikaitis, UAB „Garlita“ generalinis direktorius;
Gintautas Stepukonis, VšĮ „Kėlimo įrenginių priežiūros tarnyba“ direktorius; Arūnas Vizgaitis, UAB „Selteka“ direktorius.

1930 metų balandžio 12 d. buvo įsteigta pirmoji Lietuvoje gamybininkų ir prekybininkų organizacija – Lietuvių prekybininkų, pramonininkų ir amatininkų sąjunga, kuri vėliau pasivadino Verslininkų sąjunga.

Po beveik 60-ies metų, 1989 m. gruodžio 22 d. buvo įsteigta Kauno pramonininkų asociacija, kuri šiuo metu vienija 47 narius. Vystantis veiklai, formuojantis naujiems veiklos prioritetams bei įsijungiant naujiems nariams, 1996 m. rugpjūčio 15 d. asociacija buvo perregistruota ir pavadinta Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacija (KKPDA).

M. Horbačauskas prezidento pareigose pakeitė iki šiol pareigas ėjusį UAB „Kauno liftai“ generalinį direktorių Joną Guzavičių. LPK prezidentas V. Janulevičius padėkojo J. Guzavičiui už ilgametį, profesionalų darbą tiek Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijoje, tiek Lietuvos pramonininkų konfederacijoje ir įteikė atminimo dovaną.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.