Ant pastato Maironio gatvėje nupieštas piešinys – nelegalus – Kas vyksta Kaune

Ant pastato Maironio gatvėje nupieštas piešinys – nelegalus

Šunų kirpyklos piešinys
R. Tenio nuotr.

Kaune kasmet daugėja pastatų, kurių sienas papuošia įvairūs piešiniai – vienus jų drąsiai galima pavadinti gatvės meno kūriniais, kitus – mažiau vykusiais ar visai neprofesionaliais bandymais. Neseniai vienoje interneto diskusijoje užvirė pokalbis apie neseniai ant namo Maironio g. 11 atsiradusį piešinį, kuriame perpiešta realios moters, kerpančios šunį, nuotrauka.

Reklamuoja paslaugas

Pradėjus domėtis minėtuoju piešiniu, paaiškėjo, kad jis atsirado ant Kaune duris atvėrusios tarptautinės šunų kirpimo ir priežiūros specialistų akademijos „Tauro Grooming Academy“ pastato, o piešinyje vaizduojama šunį kerpanti šios įstaigos įkūrėja, kinologė, ilgametė veisėja bei UAB „Kika Group“ savininkė Janita Januškauskaitė-Plungė.

Kaip skelbia pati įstaiga, čia vyksta ne tik mokymai šunų kirpėjams ir augintinių šeimininkams, kaip taisyklingai prižiūrėti šunų kailį, bet ir įsikūręs augintinių SPA salonas, kuriame šunys gali pasimėgauti grožio procedūromis, teikiamos kitos su šunų kirpimu ir priežiūra susijusios paslaugos.

Dėl šio piešinio socialiniuose diskutavę kauniečiai išreiškė įvairią nuomonę. Viena internautė, teigė, jog visi piešiniai, jei jie estetiški, geriau nei pilkos sienos. Tačiau kiti diskusijos dalyviai buvo gerokai griežtesni.

„Asmeniniai portretai ant miesto statinių sienų, mano galva, peržengia bet kokias ribas. Taip prieisime iki to, kad savininkai pradės pardavinėti savo pastatų sienas, ieškos kuo turtingesnių savo tuštybę ir ego norinčių patenkinti klientų“, – rašė kaunietis A. S.

Siūlė kitą sprendimą

Kitas žinomas įvairių iniciatyvų Kaune autorius Gediminas Banaitis komentavo, kad minėtas pastatas turi labai stiprią istoriją – nuo Vilkolakio iki Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, nuo dailės grandų iki politinių veikėjų. „Tad galima buvo pasakoti įdomią istoriją per gatvės meną. Ir tam buvo pasiruošta. Bet… perkėlėm savo idėją į Dramos teatro kiemus“, – teigė kaunietis.

Susisiekus su Gediminu, paaiškėjo, kad jo kuruojamas landšafto dizaino festivalis „Magenta“ anksčiau siūlė pastato savininkams įdomesnį sprendimą. „Būtume sukūrę jaukią, viešą-privačią erdvę su piešiniu, augalais ir vasarą veikiančiu bendradarbystės biuru, bet pastato savininkų idėja nesudomino. Jų kiemas, jų ir sprendimas“, – reziumavo G. Banaitis.

Piešinys nupieštas savavališkai

Kilus diskusijai, ar tokio piešinio, kuris reklamuoja teikiamas komercines paslaugas bei garsina tiek verslo įstaigą, tiek jas teikiantį asmenį, atsiradimas viešoje Kauno erdvėje yra suderinamas su viešuoju visuomenės interesu, portalas „Kas vyksta Kaune“ pasiteiravo Kauno miesto savivaldybės.

Atsiųstame komentare rašoma, kad vadovaujantis Statybos įstatymo ir statybos techninių reglamentų nuostatomis, tokio piešinio nupiešimas turėtų būti prilygintas paprastojo remonto darbams, kuriems reikalingas statybos leidimas, kadangi keičiama pastato išvaizda valstybės saugomoje Kultūros paveldo vietovėje. Tačiau patikrinus šio piešinio atsiradimo aplinkybes, paaiškėjo netikėta informacija – piešinys nupieštas savavališkai.

„Šis piešinys įgyvendintas be statybą leidžiančio dokumento ar derinimo su Kultūros paveldo departamentu, savivaldybe. Todėl galima traktuoti, kad tai – savavališki statybos darbai, kurių kontrolė yra Statybos inspekcijos kompetencija“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ teigė Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas.

S. Rimo teigimu, visus sieninės tapybos projektus, net ir finansuojamus iniciatorių lėšomis, siekiant įvertinti jų meninę vertę, reikėtų pateikti „Kauno akcentų“ komisijai. Paraišką teikti galima čia.

Nėra leidimų ir viešai reklamai

Pasak savivaldybės Licencijų, leidimų ir paslaugų skyriaus vedėjos Sonatos Šėlienės, reklamos stendams, plakatams, iškaboms įrengti viešose miesto vietose būtina gauti specialų leidimą.

„Minėtame piešinyje neaptinkama informacija apie komercinę veiklą, bet tame pačiame kieme įsikūrusios įstaigos ir pastebimos jų reklaminės iškabos: „Kika Group personalo skyrius“, taip pat „Tauro Grooming Academy“, t. y. šunų SPA salonas. Todėl piešinys gali būti traktuojamas kaip komercinė reklama, kuriai reikia gauti specialų leidimą. Toliau šis atvejis bus sprendžiamas įstatymų numatyta tvarka“, – nurodė S. Šėlienė.

„Tauro Grooming Academy“ nuotr.

Susisiekus su „Tauro Grooming Academy“ ir paprašius pakomentuoti šią situaciją, portalas gavo įstaigą valdančios „Kika LT“ vadovo Dariaus Šumskio atsakymą, kuriame teigiama, kad vykdydama savo veiklą bendrovė visuomet vadovaujasi aukščiausiais etikos standartais, apimančiais tiek klientų aptarnavimą, tiek bendradarbiavimą su tiekėjais, tiek verslo plėtrą.

„Vis tik šiuo atveju neturime duomenų apie tai, kad piešinys ant pastato sienos gali būti neteisėtas. Nepaisant to, vos tik sulaukę informacijos iš žiniasklaidos apie galimus pažeidimus, nedelsiant ėmėmės veiksmų siekiant patikrinti šią informaciją bei išsiaiškinti visas aplinkybes. Paaiškėjus, kad įstatymai visgi buvo pažeisti, neabejotinai imsimės operatyvių veiksmų šiems pažeidimams pašalinti“, – komentavo D. Šumskis.

Daugiau informacijos apie gatvės meno piešinius ir konkrečius jų įgyvendinimo žingsnius galite rasti savivaldybės portale gyvosienos.kaunas.lt

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.