Gimtadienio dovana Kaunui: transformatorinę papuošė įspūdingas tauro piešinys – Kas vyksta Kaune

Gimtadienio dovana Kaunui: transformatorinę papuošė įspūdingas tauro piešinys

Organizatorių nuotr.

Kauno miesto gyventojams ir svečiams nuo šiol kelionės Savanorių prospektu taps malonesnės. Vairuotojų ir praeivių akis džiugins naujai atgimusi transformatorinė – dailininkė Eglė Rudžionytė-Meškelienė jį papuošė įspūdingu tauro piešiniu. Senas pastatas virto meno kūriniu, kurį Kaunui šeštadienį minimo 613-ojo gimtadienio proga nusprendė padovanoti „Švaros broliai“.

„Sveikindami Kauną gimtadienio proga norime prisidėti prie gražesnio ir švaresnio miesto kūrimo. 2017 metais Kaune atidarėme pirmą tunelinę plovyklą, ši pilka transformatorinė taip pat yra netoli mūsų tunelinės plovyklos, šalia labai intensyvios Muravos sankryžos. Ji kasdien matoma daugybės žmonių, todėl norėjome suteikti jai naują gyvenimą. Tikime, kad tapusi meno kūriniu, ji puoš miestą ir kasdien džiugins keliaujančius pro šią vietą“, – sako projektą įgyvendinusių „Švaros brolių“ tunelinių plovyklų tinklo vadovas Saulius Vaičekauskas.

Sieks įtraukti į meno ir kultūros žemėlapį

Kaip rašoma organizatorių pranešime iki šiol Muravos rajone stovėjusi 3,5 metrų aukščio ir 17 metrų ilgio ESO priklausanti transformatorinė atrodė niūriai, nepuošė miesto veido. Taip bendrovei ir gimė idėja padovanoti dovaną miestui – gegužės 22-oji tapo puikia proga idėjos išpildymui. „Švaros broliai“ taip pat sieks, kad piešinys būtų įtrauktas į Kauno miesto gatvės meno ir kultūros žemėlapį.

„Sveikiname Kauną ir kauniečius ir tikimės, kad piešinys džiugins miesto gyventojus ir svečius, suteiks jiems kūrybinio įkvėpimo. Sieksime, kad šis piešinys taip pat būtų įtrauktas į Kauno miesto gatvės meno ir kultūros žemėlapį“, – sako S. Vaičekaukas.

Jis įsitikinęs, kad aktyvus verslas turi prisidėti prie miesto gražinimo. Be šio meno kūrinio, „Švaros broliai“ taip pat yra nuvalę ne vieną grafičiais išterliotą pastatą. „Norime, kad mus visus suptų daugiau švaros ir kokybiškų miesto erdvių“, – teigia „Švaros brolių“ atstovas.

Piešinyje atspindi miestą ir vertybes

Tauro simbolis piešiniui buvo pasirinktas neatsitiktinai, tai – pagrindinė Kauno herbo figūra, didingas, tvirtas gyvūnas, įkūnijantis jėgą, garbę, drąsą. Šias savybes piešiniu norėjo perteikti ir pati menininkė.

„Piešinyje – daug simbolikos. Herbe esantį gyvūną vaizduoju kaip keliaujantį ir nešantį ant savo nugaros visą Kauno miestą. Tauras žengia į priekį veržliai ir drąsiai, jis užtikrintai juda tik pirmyn, o kelią jam tarsi kompasas nušviečia tarp ragų esanti saulė“, – komentuoja E. Rudžionytė-Meškelienė.

Piešinyje jam iš paskos žengia visa taurų kaimenė, tai – lyg alegorija į miesto gyventojus, vieningus kauniečius. Grafiški taurų siluetai nugulė ir ant mažesnių, šoninių transformatorinės sienų. Jose E. Rudžionytė-Meškelienė gyvūnus vaizduoja taip, lyg šie būtų piešti pirmykščių gyventojų. Abstraktų stilių vaizduojamoms figūroms ji pasirinko taip pat neatsitiktinai – taip siekė parodyti gilias Kauno, kaip istorinio miesto, šaknis.

„Šiuo piešiniu linkime Kaunui toliau drąsiai ir unikaliai plėstis, augti, nepamiršti tikros vienybės ir pagarbos“, – sako drauge su kolegėmis Rita Rudžioniene ir Ieva Žilyte piešinį kūrusi jo autorė.

Pati E. Rudžionytė-Meškelienė gatvės menu domisi nuo paauglystės, ją visuomet žavėjo pogrindžio kultūra. Galiausiai pati pasukusi kūrybiniu keliu ėmėsi panašios veiklos, sukūrė ne vieną gatvės meno projektą Dubajuje.

Ilgus metus praleidusi Danijos sostinėje ji su šeima neseniai sugrįžo gyventi į gimtąjį Kauną, todėl šis projektas jai – ypač brangus. E. Rudžionytė-Meškelienė įsitikinusi – meno projektai žmonės kelia daug gerų emocijų, todėl galima tik pasidžiaugti, jog jų – tik daugėja, o verslas tam skiria vis daugiau dėmesio.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.