Kauniečiai kviečiami kurti miesto istoriją ir siūlyti pavadinimą naujam rajonui – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai kviečiami kurti miesto istoriją ir siūlyti pavadinimą naujam rajonui

Organizatorių nuotr.

Prasidedant gyvenamųjų namų statyboms kairiajame Nemuno krante, H. ir O. Minkovskių gatvėje, plėtotoja „SBA Urban“ gyventojus kviečia siūlyti pavadinimą naujajam miesto rajonui. Nugalėtojui konkurso organizatoriai įteiks 1000 EUR piniginį prizą bei nuolaidą įsigyti būstą plėtojamame projekte.

Rajoną kuria kartu su gyventojais

„Teritorija, kurioje yra plėtojamas naujasis projektas – išskirtinė, toks bus ir naujasis rajonas. Čia gyvenamieji namai apjungs Kauno Centro ir Senamiesčio gyvybę su Nemuno salos teikiamais privalumais – gamta, įspūdingu vaizdu, vandeniu, žaluma. Šiuo projektu norime paskatinti gyventojus atsigręžti į upę ir suteikti galimybių mėgautis tuo, ką miestas turi gražiausio – senamiesčio architektūra ir Nemunu. Tikiu, kad netrukus ši erdvė taps miestiečių traukos centru.

Naujai gimstančio rajono pavadinimas yra svarbus sprendimas. Šis liks gyvuoti kartu su miestu – gyventojai didžiuosis vieta, kuria gyvena, o svečiai naująjį pavadinimą linksniuos planuodami savo keliones į Kauną. Pavadinimas gali ne tik atspindėti projektą, bet praturtinti miestą, įkvėpti jo gyventojus, suteikti pasididžiavimo jausmą. Būtent todėl į pavadinimo kūrybos procesą norime įtraukti ir gyventojus,“ – sako „SBA Urban“ nekilnojamojo turto plėtros vadovas Egidijus Ripkauskas.

Konkurso idėja – suteikti galimybę kauniečiams prisidėti prie savo miesto plėtros ir teikti pavadinimo siūlymus naujajam gyvenamųjų būstų ir biurų rajonui Kaune, H. ir O. Minkovskių gatvėje, kairiajame Nemuno krante. Gyventojai rajono vardą gali teikti per specialią platformą balandžio 21-28 dienomis. Norintys dalyvauti gali siūlyti ne vieną pavadinimo variantą, tačiau svarbu, kad jis būtų originalus ir niekur kitur dar nenaudotas.

Pavadinimą rinks konkurso organizatorių – „SBA Urban“ – komisija. Planuojama, kad naujojo projekto pavadinimas bus paskelbtas iki gegužės 31 dienos.

Daugiau informacijos ir susipažinti su konkurso taisyklėmis galima čia.

H. ir O. Minkovskių g. projekto vizualizacija

Modernūs namai gamtos ir kultūros apsuptyje

Šiandien projekto teritorijoje jau aktyviai vyksta paruošimo darbai, o visai netrukus, gegužę, kils ir pamatai. Pirmuoju etapu „SBA Urban“ išplėtos du gyvenamuosius pastatus, į kuriuos naujakuriai keltis galės jau kitų metų pirmojoje pusėje. Bendrai projekte suplanuoti penki 6-8 aukštų, A+ energinės klasės gyvenamieji namai, kuriuose – 155 butai. Esami ar būsimieji kauniečiai galės rinktis tiek mažesnio ploto 1 kambario, tiek ir didesnius, šeimoms pritaikytus, 4 kambarių butus.

E. Ripkausko teigimu, vystant projektą tokioje išskirtinėje erdvėje, privalu ieškoti ir išskirtinių sprendimų. Kaip ir visi SBA projektai, šis, H. ir O. Minkovskių gatvėje, taip pat bus unikalios architektūros, kur detalės apgalvotos iki smulkmenų taip, kad pastatai darniai įsilietų tiek į urbanistinį, tiek ir į žalią šios miesto dalies peizažą.

Kairiajame Nemuno krante ir Nemuno saloje per artimiausius kelerius metus planuojami tikrai dideli pokyčiai. Čia bus vystomi ne tik gyvenamieji namai, bet ir biurai, kultūros ir sporto objektai. Miesto inicijuoti projektai – M. K. Čiurlionio koncertų centras, muziejus-mokslo sala, kurios statybos darbai jau pradėti. Pagal miesto patvirtintą teritorijos plėtros planą Nemuno saloje atsiras ir du nauji pėsčiųjų bei dviratininkų tiltai.

Visų šių naujų pastatų ir senų pramoninių objektų dermę kūrė daugybė specialistų. Naujojo rajono koncepcija ir vizija buvo parengta bendradarbiaujant architektams, investuotojams, verslininkams, bendruomenėms. Plėtojant projektą didelis dėmesys buvo skirtas vieningam viso rajono vaizdui ir etapais paremtam vystymui.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.