Šiai profesijai žada tikrą aukso amžių: atlyginimas nuo 2000 eurų tik prasideda – Kas vyksta Kaune

Šiai profesijai žada tikrą aukso amžių: atlyginimas nuo 2000 eurų tik prasideda

delfi.lt / Joana Balčiuvienė 2021/04/12 13:19
DELFI nuotr.

Profesijos, kurių šiuo metu labiausiai trūksta. Kokios jos? Negi išties yra paprastas atsakymas į klausimą „kur stoti, jei nori geriausiai uždirbti“?

Populiariausios pastarųjų metų profesijos iš dalies priklauso ir nuo pandemijos paveikto pasaulio, tačiau – ne visos. Kai kurios išlieka aukštumoje todėl, kad tos srities specialistų tiesiog visuomet labai trūko. Kokios perspektyvos pasirinkus šias profesijas ir kokio atlyginimo galima tikėtis?

Užimtumo tarnybos duomenimis, 2020 metais darbdaviai ieškojo net apie 50 proc. kvalifikuotų, studijas baigusių darbuotojų. O dar aukštesnei kategorijai – specialistams ir vadovaujančiam personalui – skirti darbo pasiūlymai sudarė net 16,7 proc.

Kvalifikuotų darbuotojų trūkumas – kritinis. Jis pastaraisiais metais tiek išaugo, kad daugiau nei dvigubai viršijo nekvalifikuotų darbuotojų paklausą. Taip pat, veikiausiai dėl COVID-19 pandemijos poveikio, itin paklausiomis tapo su transportu, daiktų saugojimu bei pervežimu susijusios profesijos.

Užimtumo tarnybos duomenimis, 2021 m. vasarį didžiausia paklausa buvo sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojų, krovikų, valytojų, pardavėjų, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojų, reklamos ir rinkodaros specialistų, siuvėjų bei statybininkų.

Tačiau siekiantiems daugiau uždirbti ar svarstant, kokią profesiją rinktis, aukštumose jau ne pirmus metus išlieka informacinių technologijų specialybės. Kauno kolegijos direktorius Paulius Baltrušaitis teigia, kad šios srities specialistų trūkumas – ypatingai didelis.

„Dauguma stojančiųjų į kolegiją renkasi sveikatos mokslus. Esame maloniai nustebinti, kad šiemet nemažai studentų stoja ir į menus. Matyt, randa patrauklių profesijų savirealizacijai. Tačiau kai kuriose srityse matome, kad poreikiai yra žymiai didesni, negu priimamų studentų skaičius.

Yra specialybių, į kurias tikrai norėtume daugiau stojančiųjų. Iš karto galima pasakyti: informatikos, inžinerijos ir technologijų moksluose visada trūksta specialistų. Į šias studijas ateina tikrai per mažai žmonių, nors sąlygos įsidarbinti yra labai geros ir tokių specialistų rinkoje labai trūksta.

Į tokias studijas norėtume surinkti vieną-dvi akademines grupes per metus, tad savo indėlį, kuris reikalingas pramonei, mūsų kolegija patenkinti galėtų. Bet reikia žiūrėti globaliau – kiek tokių specialistų reikia miestui, kiek šaliai. Trūkumas bendrąja prasme yra didžiulis ir viena aukštoji mokykla jo užpildyti tikrai negali“, – sakė P. Baltrušaitis.

Direktorius atkreipė dėmesį ir į puikias galimybes baigus IT (informacinių technologijų) studijas. Jeigu seniau buvo kalbama, kad informacinių technologijų specialistas gali gauti „net 2000 litų“, ta pati alga dabar dažnai skaičiuojama eurais ir nuo 2000 – tik prasideda.

Informacijos ir ryšių technologijų (IRT) srityje vidutinis atlyginimas per pirmuosius tris šių metų mėnesius – 2285,1 euro. Tai beveik dvigubai viršija vidutinį šalies atlyginimą.

Kaip nurodoma portale „Manoalga“, programuotojas uždirba apie 2000 eurų, o IT architektas – net apie 5000 eurų.

„Įsidarbinti šių profesijų atstovams labai lengva. Studijos, aišku, gal šiek tiek sunkesnės, bet įsidarbinimas tikrai paprastas. Dažnai studentai pradeda dirbti jau studijų metu. Tos sąlygos ir COVID-19 situacija mus išmokė studijuoti nuotoliniu būdu, todėl studijas su darbu tapo dar lengviau derinti.

Aišku, šie metai – ne pavyzdys, studentai priversti mokytis nuotoliu, tačiau kalbant apskritai, studijas ir darbą suderinti tikrai yra visos galimybės. Dažniausiai jau po antro kurso, išeidami į praktiką, studentai jau gali įsitvirtinti ir darbo rinkoje. Įmonių, kurios renkasi praktikantus iš kolegijų, yra didelis ratas, skaičiuojame tikrai ne dešimtimis. Ir mažesnės, ir didesnės įmonės renkasi praktikantus iš kolegijos.

O įsidarbinus galimybės kilti irgi yra puikios. Tikrai yra absolventų, uždirbančių puikius atlyginimus. Užsienyje ir Lietuvoje žinomos įmonės tikrai negaili ir kelių tūkstančių per mėnesį, siekiant išlaikyti paklausius specialistus.

Tų paklausiausiųjų profesijų atstovų atlyginimai – tikrai gerokai didesni nei šalies atlyginimų vidurkis“, – pabrėžė direktorius.

Nors seniau buvo įprasta, kad merginos renkasi daugiausia slaugos, socialinio darbo ar kosmetologijos specialybes, o inžinerinė bei informacinė sritys paliekamos vaikinams, džiugu matyti, kad situacija pastaruoju metu keičiasi.

„Taip inžinerines studijas gal dažniau renkasi vaikinai, verslo vadybos studijas – galbūt merginos. Nors sunku taip skirstyti, nes nebėra labai didelių skirtumų. O ir informatikos moksluose atsiranda vis daugiau merginų“, – teigė P. Baltrušaitis.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.