Iš savivaldybės būstą nuomojanti kaunietė šokiruota: gal man geriau nebegyvent? – Kas vyksta Kaune

Iš savivaldybės būstą nuomojanti kaunietė šokiruota: gal man geriau nebegyvent?

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Į „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi nevilties apimta kaunietė, moters teigimu, iš savivaldybės nuomojamo būsto mokestis pabrango kone dvigubai, o apie būsimus pokyčius esą nė neparnešta. Tuo metu Kauno savivaldybė tvirtina, kad tokiu žingsniu pasipelnyti nesiekta, o besikeičianti būsto nuomos kaina rinkos realybė.

Apvogė nė nepranešę

„Kas galėtų paaiškinti, kodėl pabrango net dvigubai savivaldybės būsto nuomos mokestis. Niekur nepranešus tyliai, ramiai, kaip vagys atėję į namus apvogė žmones, ir kaip dabar gyventi, kai sergu epilepsija, antro laipsnio diabetu, stoviu eilėje kelio operacijai“, – bėdas vardijo kaunietė.

Jos teigimu, už iš savivaldybės nuomojamą būstą seniau reikėdavo mokėti 81 eurą, o dabar net 171 eurą. Pabrangęs savivaldybės būsto nuomos mokesti moteriai net pasufleravo mintį, kad paprasčiau būtų tiesiog negyventi.

„Kas man patars, gal man jau nebegyventi, nes neturėsiu už būstą susimokėt pinigų, gaunu 2 grupe, tai ateisiu pas jus į savivaldybę ir susideginsiu kaip Romas Kalanta, tai gal tada visiems užteks pinigų. Negaliu gi gyvent palapinėje šalia namo, bet ir čia neleis, nes savivaldybės žemė. Pasakykit man, ką daryt, kad jums užtektų pinigų?“, – į savivaldybę kreipėsi nevilties apimta moteris.

Pinigai skirti ne pasipelnymui

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas, būsto nuomos mokestis kartą per metus apskaičiuojamas pagal Vyriausybės nustatytą formulę.

Joje, D. Valiuko teigimu, atsispindi būsto tipas, vertė, patogumai (infrastruktūra, komunikacijos) ir pan. Skaičius pagal esamą situaciją atnaujina ir pateikia Registrų centras. Kadangi šiemet keitėsi Registrų centro pateikiama turto vertė, automatiškai pakilo ir nuomos kaina. Tai – ne vien Kauno sprendimas, anot D. Valiuko, analogiški procesai matomi ir kituose miestuose.

„Reikėtų suprasti, kad tokia pati nuomos kaina 15 metų išlikti negali. Tai tiesiog neatitinka rinkos realybės. Už nuomą surenkami pinigai skirti ne pasipelnymui, o socialinių ir savivaldybės būstų remonto, tvarkymo darbams atlikti, sistemos tobulinimui ir naujų būstų įsigijimui. Už tokius darbus savivaldybė moka šiandienos rinkos kainomis, todėl iš nuomininkų prašyti dešimtmečio senumo sumų – tiesiog nelogiška. Tačiau tai, kad šis mokestis bus perskaičiuojamas kasmet, jokiu būdu nereiškia, kad jis kasmet augs“, – teigė jis.

Gyventojus informavo

D. Valiukas patikino, kad informacija apie būsto nuomos mokesčio pasikeitimą nuomininkams buvo pateikiama einamųjų metų sausio–vasario mėnesiais siunčiamoje sąskaitoje už būsto nuomą bei 2020 m. gruodžio mėn.

Savivaldybės būsto ir socialinio būsto nuomos mokestis apskaičiuojamas vadovaujantis Vyriausybės nustatyta apskaičiavimo metodika, ją galima rasti čia.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Kur kreiptis emocinės (psichologinės) pagalbos

Emocinės pagalbos tarnyba Kontaktai
„Jaunimo linija“ 8 800 28888
(visą parą)
www.jaunimolinija.lt
„Vaikų linija“ 116 111
Kasdien 11:00 - 23:00
www.vaikulinija.lt
„Linija Doverija“
paaugliams ir jaunimui
(parama teikiama rusų kalba)
8 800 77277
II - VI 16:00 - 20:00
(išskyrus valstybės švenčių dienas)
„Pagalbos linija moterims“ 8 800 66366
(visą parą)
pagalba@moteriai.lt
„Vilties linija“ suaugusiems 116 123
(visą parą)
www.viltieslinija.lt
viltes.linija@gmail.com
​„Tu ne vienas“ pagalbos linija www.tunevienas.lt
„Sidabrinė linija“
draugystė, bendravimas ir pagalba telefonu garbaus amžiaus žmonėms
8 800 80020
Darbo dienomis 8:00 - 20:00
www.sidabrinelinija.lt
pasikalbekime@sidabrinelinija.lt
Programėlė „Pagalba Sau“ ne tik padeda stebėti savo būseną, bet ir suteikia informaciją, kur kreiptis ar nukreipti kitą, prireikus pagalbos.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA