Kaune – pirmasis Baltijos šalyse „Fitwel“ darbuotojų gerovės pastato sertifikatas | Kas vyksta Kaune

Kaune – pirmasis Baltijos šalyse „Fitwel“ darbuotojų gerovės pastato sertifikatas

Organizatorių nuotr.

Kaune šalia Vienybės aikštės įsikūrusiam biurų centrui BLC 2 – itin retas, reikšmingas tarptautinis pripažinimas. Už įdiegtus sprendimus bei taikomas sveikatinimo iniciatyvas, SBA grupės nekilnojamojo turto inovacijų bendrovės „Urban Inventors“ plėtojamas biurų pastatas pirmasis ir vienintelis Baltijos šalyse buvo įvertintas darbuotojų gerovės pastato sertifikatu „Fitwel“.

Strateginė kryptis – darbuotojas

„Nuo pat projekto kūrimo pradžios siekėme tapti verslo centru, orientuotu į jame dirbsiančių žmonių poreikius, jų fizinę ir emocinę gerovę. „Fitwel“ sertifikatas šį siekį tik sustiprino ir nubrėžė aiškias, laiko patikrintas ir mokslininkų pagrįstas veiklos gaires. Gavę įvertinimą sustoti tikrai neketiname ir šiandien galime pasidžiaugti, kad kuriame naują verslo pastatų standartą“, – teigia „Urban Inventors“ paslaugų vystymo projektų vadovė ir „Fitwel“ ambasadorė Rūta Vismantė.

Anot jos, visapusiškas dėmesys savijautai yra naudingas ne tik patiems darbuotojams, bet ir darbdaviams bei pastato administratoriui. Gera darbuotojų fizinė ir emocinė savijauta užtikrina įmonės darbo efektyvumą, o gera ir sėkminga darbo aplinka – verslo centre veikiančių įmonių lojalumą ir didesnę sveikų biurų paklausą.

„Fitwel“ ambasadorė Rūta Vismantė / Organizatorių nuotr.

Sveikatai ir gerovei – beveik 70 skirtingų strategijų

„Urban Inventors“ paslaugų vystymo projektų vadovės teigimu, siekiant užtikrinti „Fitwel“ sertifikatu puoselėjamas vertybes, buvo parengtos ir įgyvendintos 68 strategijos, sudarytos iš skirtingų priemonių. Visos jos orientuotos į dirbančiųjų verslo centre komfortą, aktyvumą ir sveiką aplinką kuriančius sprendimus.

„Esminis mūsų tikslas buvo suburti BLC 2 bendruomenę ir išsiaiškinti jos poreikius.Sukūrėme grupę socialiniuose tinkluose, kur pradėjome komunikuoti, dalintis aktualia informacija bei išsiaiškinome, kokios paslaugos darbuotojams aktualiausios.

Beveik iš karto apklausoje išryškėjo bendrų renginių poreikis, tad dar rudenį spėjome surengti keletą iniciatyvų – turiniu vertingą renginį žmogiškųjų išteklių tema bei mėnesį trukusį žingsnių iššūkį. Jos metu dalyvius motyvavome įvairiais prizais bei kitais paskatinimais ir tokiu būdu visi bendrai nužingsniavome per 12 tūkst. kilometrų. Kitaip tariant, pėsčiomis iki Australijos“, – šypsosi R. Vismantė.

Paraleliai, rudenį BLC 2 pradėjo vykti ir grupinės sporto treniruotės. Iš ryto verslo centro darbuotojai galėjo lankyti jogos, per pietus – pilates, o vakare – bokso užsiėmimus. R. Vismantės teigimu, ypatingai daug dėmesio sulaukė vakarinės bokso treniruotės.

„Įrengėme ir iškrovos kambarį, kuriame darbuotojai gali naudotis bokso kriauše, cardio bei jėgos treniruočių įrangą. Ypatingą dėmesį skiriame ne tik sportui, bet ir sveikam maitinimuisi. Siekiantiems valgyti sveikiau, iš vietos ūkininkų organizavome vaisių, daržovių, uogų bei riešutų pristatymą tiesiai į biurus.

Skirtingose, darbuotojams lengvai pasiekiamose verslo centro vietose įrengėme geriamojo vandens aparatus, po bendrąsias virtuvėles išskirstėme edukacinę, sveiką mitybą ir gyvenseną puoselėjančią literatūrą.

„Fitwel“ sertifikatas / Organizatorių nuotr.

Tiesa, turime ir naujų įgyvendintų, tačiau dėl karantino bendruomenei dar nepristatytų iniciatyvų: įrengtą patogų motinos ir vaiko kambarį bei bendruomenės poreikiams nupirktus elektrinius paspirtukus. Viliamės, kad suteikdami alternatyvią transporto priemonę, skatinsime bendruomenę kuo mažiau naudotis automobiliais“, – sako R. Vismantė.

Didžiausia paklausa – sveikatinimo paslaugos

Anot „Fitwel“ ambasadorės, ypatingai didelio susidomėjimo susilaukė sveikatos priežiūros iniciatyvos, kurioms įprastai laiko randa ne kiekvienas. BLC 2 bendruomenei buvo organizuojami pirmosios pagalbos kursai, o ypatingai daug dėmesio sulaukė sveikatos tyrimai čia pat biure.

„Į BLC 2 pakvietėme sveikatos tyrimų laboratorijos specialistus, kurie norintiems verslo centro darbuotojams atliko išsamius tyrimus. Ši iniciatyva buvo tokia paklausi, jog medikų komanda kiek sunerimo, ar spės ištirti visus norinčius. Tiesa, viskas pavyko puikiai, o ir šiandien kartu vykdome kitą bendrą projektą. Nusprendėme, kad bendruomenės narių sveikata reikia rūpintis net ir darbuojantis iš namų, tad mūsų verslo centro darbuotojams bei jų šeimos nariams suderinome ypatingai palankias sąlygas laboratorijose sveikatos tyrimams atlikti“, – sako „Urban Inventors“ paslaugų vystymo projektų vadovė.

Verslo centro darbuotojai aktyviai skatinami daugiau vaikščioti. Pasinaudodami „Fitwel“ rekomendacijomis, „Urban Inventors“ prie liftų bei laiptų ir bendrosiose zonose integravo linksmus ženklus bei lipdukus, skatinančius liftą iškeisti į laiptus.

Tuo tarpu pasivaikščioti pertraukėlių metu kasdien ragina prie įėjimo į verslo centrą įrengtas vaizdo ekranas. Jame – aplink verslo centrą išsidėstę lankytini objektai, atstumas iki jų ir laikas, reikalingas juos pasiekti. Tokiu būdu, R. Vismantės teigimu, žmogus gali išsikelti ir pasiekti trumpą bei aiškiai laike apibrėžtą pasivaikščiojimo tikslą.

Siekiant atitikti „Fitwel“ sertifikato standartą, taip pat vertinama pastato lokacija, geras jo pasiekiamumas ir pėsčiomis, ir viešuoju transportu, šalia pastato esančios rekreacinės erdvės. Ypač patraukli greta esanti Vienybės aikštė su fontanais, žaliosiomis poilsio bei aktyvaus laisvalaikio zonomis. SBA investicijos į jos atnaujinimą viršijo 10 mln. eurų.

Biurų centras BLC 2 / Organizatorių nuotr.

Ateities planai – dar ambicingesni

„Fitwel“ sertifikatas suteikiamas trejų metų periodui, tačiau ir šiuo laikotarpiu numatomi tarpiniai vertinimai. Tiesa, „Urban Inventors“ atstovės teigimu, ateityje dėmesys darbuotojų sveikatingumui tik augs.

„Jau dabar planuojami bendri projektai su emocinio gerbūvio programų kūrėjais, tariamasi dėl profesionalių kineziterapeutų teikiamų paslaugų, ieškome galimybių pasiūlyti įsigyti produkcijos tiesiai iš vietos ūkininkų, o su verslo centre įsikūrusiais restoranais bendraujame dėl sveikatai palankių patiekalų įvairovės didinimo. Kadangi visuomenėje sveikos gyvensenos vertybės tampa vis svarbesnės, restoranai mūsų iniciatyvas priima entuziastingai. Tikime, kad jiems atvėrus duris po karantino, lauks daug puikių naujienų“, – teigia „Fitwel“ ambasadorė.

„Fitwel“ – pastatų sertifikavimo sistema, orientuota į juose veikiančių bendruomenių sveikatingumo bei gerovės puoselėjimą. „Fitwel“ sertifikavimo standartas sukurtas atlikus daugiau nei 5600 akademinių tyrimų analizę, kurios tikslas – vystyti sveikesnę, bendruomenių fizine ir emocine gerove paremtą, ateities viziją.

Aukščiausiu, trijų žvaigždučių sertifikatu įvertintas BLC 2 biurų centras tapo vienu iš vos kelių „Fitwel“ sertifikatu įvertintų pastatų visoje Europoje. Iki šiol šis įvertinimas buvo pasiekęs tik pastatus Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje ir Švedijoje.

Tarp „Fitwel“ sertifikatą turinčių pasaulio objektų yra tokie garsūs pastatai, kaip „Bank of America Tower“ Hiustone (JAV), „Bloomberg“ būstinė Niujorke (JAV) ar „Cirque de Soleil International“ būstinė Monrealyje (Kanada).

SBA verslo grupei priklausanti bendrovė „Urban Inventors“ plėtoja BLC 1 ir BLC 2 verslo centrus Kaune bei „Green Hall“ verslo slėnį Vilniuje. Taip pat SBA grupei priklauso investicijų valdymo bendrovė „Capitalica Asset Management“, Kaune valdanti verslo centrą „Kauno Dokas“, o Vilniuje – „135“ ir plėtojanti modernų biurų kompleksą „Verde“ Rygos Skanste rajone.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA