Lietuvos oro uostuose blokuojama Kinijos bagažo skenavimo įranga – Kas vyksta Kaune

Lietuvos oro uostuose blokuojama Kinijos bagažo skenavimo įranga

BNS 2021/02/17 16:51
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Lietuvos Vyriausybė trečiadienį nusprendė uždrausti diegti Kinijos įmonės „Nuctech“ rentgeno patikros įrangą šalies oro uostuose dėl galimos grėsmės nacionaliniam saugumui.

„Vyriausybės sprendimas – sandoris neatitinka nacionalinio saugumo interesų“, – BNS sakė premjerės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Ministrų kabinetas specialiai sušauktame posėdyje apsvarstė nacionaliniam saugumui svarbius sandorius tikrinančios vyriausybinės komisijos sausį paskelbtą neigiamą išvadą.

Ji nėra viešinama.

„Nuctech“ dalyvavo konkurse įrengti bagažo tikrinimo sistemas Lietuvos oro uostuose.

Į vyriausybinę komisiją dėl kinų investicijų kreipėsi patys oro uostai ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Jis tuomet perspėjo, kad „Nuctech“ rentgeno patikros įranga oro uostuose gali kaupti duomenis apie keleivius ir bagažą, kurie pagal Kinijos įstatymus būtų prieinami Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnyboms.

„Nuctech“ priekaištus atmeta. Ji teigia, kad Lietuvai siūloma įranga gaminama gamykloje netoli Varšuvos Lenkijoje „laikantis griežčiausių taikomų ES ir nacionalinių veiklos ir saugos standartų“.

JAV laikraštis „Wall Street Journal“ pernai birželį pranešė, kad Jungtinių Valstijų agentūros ėmėsi aktyvios kampanijos prieš „Nuctech“ įrangos diegimą Europos jūrų ir oro uostuose bei pasienio kontrolės punktuose.

Kritikai sako, kad „Nuctech“ mažų kainų strategija leidžia kelti prielaidas, jog įmonė veikia ne komerciniais pagrindais, o siekia užsitikrinti strateginės infrastruktūros kontrolę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA