Pirmąją COVID-19 vakcinos dozę gavo keturi žalgiriečiai: prisipažino dėl skiepų ginčijęsi rūbinėje – Kas vyksta Kaune

Pirmąją COVID-19 vakcinos dozę gavo keturi žalgiriečiai: prisipažino dėl skiepų ginčijęsi rūbinėje

delfi.lt 2021/02/11 14:19
DELFI nuotr.

Ketvirtadienį prasidėjo prioritetinis Lietuvos olimpiečių ir paralimpiečių skiepijimas nuo koronavisuro. Pirmąją vakcinos dozę gavo ir dalis dėl kelialapio į olimpinį Tokiją dar kovosiančios Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatų.

Keturi Kauno „Žalgirio“ lietuviai – Paulius Jankūnas, Marius Grigonis, Karolis Lukošiūnas ir Martinas Gebenas – ketvirtadienį laikiname vakcinavimo punkte Lietuvos sporto medicinos centre Vilniuje skiepijosi vienu metu.

„Buvo šiokių tokių diskusijų komandoje, bet daugiausiai tariausi su žmona, kuri dirba medicinos ir mokslo srityje. Šiuo klausimu ji mane apšvietė ir patarė skiepytis.

Manau, tai tikrai prideda saugumo ir komforto – nereikės nuolat jaudintis, kad gali pats užsikrėsti ir užkrėsti komandos draugus. Mano nuomone, vakcina turi daug daugiau pliusų nei galimų minusų, visada norėjau pasiskiepyti, jei tik atsirastų tokia galimybė“, – teigė M. Gebenas.

„Manau, teisingiausia yra skiepytis. Svarbiausia, kad visi žmonės tai darytų, ir, kad tų skiepų pakaktų. Juk reikia, kad didžioji dalis visuomenės būtų paskiepyta“, – antrino M. Grigonis.

Tiesa, ne visi Lietuvos čempionų krepšininkai galvoja vienodai.

„Buvo daug diskusijų – ir juokais, ir piktai. Rūbinėje turime visokių žmonių, kurie turi savo nuomonę. Jeigu skiepijamės, reiškia, nebijome, o kaip bus – pamatysime“, – sakė P. Jankūnas.

Iš „Žalgirio“ į Lietuvos rinktinę dar pretenduoja Artūras Milaknis, Marekas Blaževičius, Rokas Jokubaitis ir Lukas Lekavičius. Pastarasis šiuo metu serga COVID-19, R. Jokubaitis ir M. Blaževičius koronavirusu buvo užsikrėtę kiek anksčiau.

Iš viso prioritetine tvarka norima paskiepyti iki trijų šimtų Lietuvos sportininkų ir jų trenerių bei pagalbininkų. Ketvirtadienį vakciną taip pat gavo šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, baidarininkas Ignas Navakauskas, dviratininkė Simona Krupeckaitė, ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė, kiti atletai.

Visas vakcinuojamų olimpiečių sąrašas nėra viešinamas.

Išimties tvarka skiepyti savo atletus Europos Sąjungoje kol kas be Lietuvos pradėjo tik Vengrija, daug šalių dvejoja, ar būtų etiška sportininkus vakcinuoti anksčiau nei labiau pažeidžiamas gyventojų grupes.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.