Pirmąją COVID-19 vakcinos dozę gavo keturi žalgiriečiai: prisipažino dėl skiepų ginčijęsi rūbinėje – Kas vyksta Kaune

Pirmąją COVID-19 vakcinos dozę gavo keturi žalgiriečiai: prisipažino dėl skiepų ginčijęsi rūbinėje

delfi.lt 2021/02/11 14:19
DELFI nuotr.

Ketvirtadienį prasidėjo prioritetinis Lietuvos olimpiečių ir paralimpiečių skiepijimas nuo koronavisuro. Pirmąją vakcinos dozę gavo ir dalis dėl kelialapio į olimpinį Tokiją dar kovosiančios Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatų.

Keturi Kauno „Žalgirio“ lietuviai – Paulius Jankūnas, Marius Grigonis, Karolis Lukošiūnas ir Martinas Gebenas – ketvirtadienį laikiname vakcinavimo punkte Lietuvos sporto medicinos centre Vilniuje skiepijosi vienu metu.

„Buvo šiokių tokių diskusijų komandoje, bet daugiausiai tariausi su žmona, kuri dirba medicinos ir mokslo srityje. Šiuo klausimu ji mane apšvietė ir patarė skiepytis.

Manau, tai tikrai prideda saugumo ir komforto – nereikės nuolat jaudintis, kad gali pats užsikrėsti ir užkrėsti komandos draugus. Mano nuomone, vakcina turi daug daugiau pliusų nei galimų minusų, visada norėjau pasiskiepyti, jei tik atsirastų tokia galimybė“, – teigė M. Gebenas.

„Manau, teisingiausia yra skiepytis. Svarbiausia, kad visi žmonės tai darytų, ir, kad tų skiepų pakaktų. Juk reikia, kad didžioji dalis visuomenės būtų paskiepyta“, – antrino M. Grigonis.

Tiesa, ne visi Lietuvos čempionų krepšininkai galvoja vienodai.

„Buvo daug diskusijų – ir juokais, ir piktai. Rūbinėje turime visokių žmonių, kurie turi savo nuomonę. Jeigu skiepijamės, reiškia, nebijome, o kaip bus – pamatysime“, – sakė P. Jankūnas.

Iš „Žalgirio“ į Lietuvos rinktinę dar pretenduoja Artūras Milaknis, Marekas Blaževičius, Rokas Jokubaitis ir Lukas Lekavičius. Pastarasis šiuo metu serga COVID-19, R. Jokubaitis ir M. Blaževičius koronavirusu buvo užsikrėtę kiek anksčiau.

Iš viso prioritetine tvarka norima paskiepyti iki trijų šimtų Lietuvos sportininkų ir jų trenerių bei pagalbininkų. Ketvirtadienį vakciną taip pat gavo šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, baidarininkas Ignas Navakauskas, dviratininkė Simona Krupeckaitė, ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė, kiti atletai.

Visas vakcinuojamų olimpiečių sąrašas nėra viešinamas.

Išimties tvarka skiepyti savo atletus Europos Sąjungoje kol kas be Lietuvos pradėjo tik Vengrija, daug šalių dvejoja, ar būtų etiška sportininkus vakcinuoti anksčiau nei labiau pažeidžiamas gyventojų grupes.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Per praėjusią parą nustatytų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius:
* Per vakar dieną ištirta ėminių

Per praėjusią parą nuo Covid-19 mirusių asmenų išankstinis* skaičius:

* Per praėjusią parą mirusių skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40%
Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų:
Pirma skiepo doze

Antra skiepo doze


Iš viso vakcinuota:
Pirmąja skiepo doze

Dviem skiepo dozėmis

Bendras Covid-19 mirčių skaičius

14 dienų sergamumas COVID-19 liga (100 tūkst. gyventojų)

Bendras nustatytų atvejų konkretiems žmonėms skaičius

Pasveikusių asmenų skaičius

(informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis)
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA