Transporto inovatorės „Elintos“ naujuosius hibridinius modelius pirmieji išbandys kauniečiai

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno LEZ įsikūrusi gamykla „Elinta“ jau ne pirmą kartą garsina Kauną inovatyviais sprendimais. Šį penktadienį įmonėje užbaigtas svarbus projektas: baigta 6-ių hibridinių mikroautobusų gamyba, o naujosios transporto priemonės jau labai greitai išriedės į Kauno gatves. Tai išskirtinis pavyzdys, kuomet viešojo sektoriaus užsakymu mokslo inovacijas ėmėsi įgyvendinti verslas. 

Hibridiniai mikroautobusai pagaminti Kauno miesto užsakymu ir papildys „Kauno autobusų“ parką bei bus naudojami viešojo transporto poreikiams. „Elinta Motors“ gaminama hibridinė įranga ir motorai sumontuoti „Mercedes- Benz“ prekinio ženklo mikroautobusuose, o projektas vykdytas drauge bendradarbiaujant su kita lietuviško kapitalo įmone „Altas“.

Apie šio unikalaus projekto eigą, verslo, mokslo ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimo svarbą, technines naujųjų hibridinių mikroautobusų specifikacijas bei kitas „Elinta“ inovacijas tiesioginėje portalo „Kas vyksta Kaune“ transliacijoje papasakojo „Elinta Motors“ direktorius Laurynas Jokužis, įmonės „Elinta“ pagrindinis akcininkas Vytautas Jokužis bei „Elinta Motors“ vienas akcininkų Arūnas Strumskis.

Kaunietis verslininkas, inovatorius, technikos mokslų daktaras Vladas Lašas pasidžiaugė, kad kauniečių, KTU absolventų inovacijos garsina mūsų specialistus toli už šalies ribų – Europos miestų gatvėmis jau rieda beveik šimtas „Elinta“ gamykloje sukurtų elektrinių trasporto priemonių. O pastaroji Kaune įdiegta inovacija aplenkė ir „Tesla“ – ši elektromobilių milžinė dar nėra sukūrusi modelio mikroautobusų kategorijoje.

Tiesioginės transliacijos vaizdo įraše ne tik sužinokite daugiau apie netrukus į Kauno gatves išriedėsiančius „Elinta“ gamykloje sukurtus hibridinius mikroautobusus, šios transporto inovacijų lyderės ambicingus planus, bet ir stebėkite pasivažinėjimą vienetiniu „Elinta“ meistrų sukurtu elektriniu sportiniu automobiliu, kuris savo pajėgumu ir vėl pralenkia „Tesla“ modelį.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Atnaujintas labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių sąrašas - kai kurioms bus išimčių

Jau trečiąkart bus renkami geriausi metų vaistininkai

Kėdainiuose esančios „Maximos“ darbuotojai nustatytas koronavirusas

Kauniečiai sukilo dėl siauroje gatvelėje planuojamo daugiabučio

Prie „Vaikystės lobių“ atkastas „lobis“ ant kojų pastatė specialiąsias tarnybas

Tokios trumpos parodos Kaune dar nebuvo: tetruko vos dvi valandas (foto)

R. Daškevičiaus žmogžudystės užsakymu įtariamas nusikalstamo pasaulio šulas namą Kačerginėje pavertė tvirtove

Paaiškėjo šalies vadovų koronaviruso tyrimų rezultatai

Nelaimė kelyje Kaunas-Klaipėda: į atitvarus rėžęsis automobilis virto metalo laužu

Kauno klinikoms – aukščiausio lygio inovacijos: pagerins paslaugų kokybę ir prieinamumą