S. Skvernelis reikalauja LRT atskleisti Eurolygos transliacijos sandorio sumą - Kas vyksta Kaune

S. Skvernelis reikalauja LRT atskleisti Eurolygos transliacijos sandorio sumą

BNS / Ramūnas Jakubauskas 2020/08/27 20:25
R. Tenio / DELFI nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad nacionalinis transliuotojas LRT Eurolygos transliacijoms skirtus pinigus galėjo panaudoti prasmingiau, taip pat jis teigia manantis, kad sandorio suma turėtų būti atskleista.

„Bent jau iš viešosios erdvės, kiek teko skaityti, tai Eurolyga ir taip nusprendusi nuo šio sezono nemokamai transliuoti ir per komercinius kanalus, tik skirtumas tas, kad su reklama ar be reklamos. Tuos pinigus, matyt, buvo galima panaudoti prasmingiau nacionaliniam transliuotojui“, – BNS ketvirtadienį sakė Vyriausybės vadovas.

Jo teigimu, LRT turėtų atskleisti sandorio sumą – kaip ir visus kitus savo finansinius duomenis.

„Žinot, kaip yra madinga dabar žurnalistinį tyrimą atlikti, tai tegu atlieka, kodėl suma neatskleidžiama, kodėl dviguba kaina“, – teigė S. Skvernelis.

„Aš, aišku, šaržuoju, bet kokiu atveju, ką ir pastebėjo komercinė žiniasklaida, tai yra valstybės biudžeto pinigai, ir čia negali būti jokių paslapčių – nuo atlyginimų, kas ir kiek moka, iki sandorių, kurie atlikti. Tas turi būt tikrinta, patikrinta ir turi būti aiški atsakomybė, – pridūrė jis.

LRT trečiadienį pranešė pasirašiusi sutartį dėl teisių transliuoti naujojo sezono Eurolygos rungtynes, tačiau konkrečios sandorio sumos neatskleidžia dėl „sutartinių įsipareigojimų“.

Naujienų portalo „Delfi“ generalinis direktorius Vytautas Benokraitis feisbuke trečiadienį paskelbė, kad ši žiniasklaidos priemonė taip pat dalyvavo Eurolygos transliavimo teisių pirkime, tačiau pasiūlyta 1 mln. eurų kaina, jo žiniomis, buvo maždaug perpus mažesnė nei LRT.

Interneto žiniasklaidos asociacija trečiadienį išplatintame pranešime teigė, kad be LRT transliuoti Eurolygą pretendavo „dar bent trys nepriklausomi transliuotojai“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA