Spąstai: kavinės Laisvės alėjoje lankytojus pasitinka riebūs keiksmažodžiai

Skaitytojų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Į portalą „Kas vyksta Kaune“ kreipėsi skaitytojai, pasipiktinę pačiame miesto centre įsikūrusioje kavinėje įvykusiu incidentu. Čia pramogavusi šeima atvirai pasakojo, kad buvo tiesiog šokiruoti vienos vyrų kompanijos elgesiu, kuris jiems priminė, kad kažkada Kaunas buvo vadinamas banditų miestu. Pradėjus domėtis situacija, paaiškėjo, kad minėta „kompanija“ yra nuolatiniai šios kavinės lankytojai.

Vidury dienos – keiksmažodžių kruša

Redakcijai informaciją pranešusios poros tvirtinimu, labiausiai juos šokiravo tai, kad incidentas vyko dienos metu, viešoje vietoje ir pačiame miesto centre, kur aplink daugybė praeivių. „Panašu, kad kavinės personalas jau pripratęs prie tokio elgesio ir patys bijo kažką tiems besikeikiantiems augalotiems vyrams pasakyti“, – sakė jie.

Poros teigimu, kavinės lauko terasoje šeima prisėdo apie 16 val. ir tik užsisakę maisto, vaikams – ledų, suprato, kad netoliese už stalelio sėdinti vyrų kompanija – tikrai ne ta kaimynystė, kurioje norėtųsi praleisti atostogų popietę.

Pasak skaitytojų, jie buvo priversti klausytis šių svečių grubių kalbų, palydimų ne viena serija keiksmažodžių, po kurių moteriai su vaikais neliko nieko kito, kaip tik kuo greičiau pasišalinti iš kavinės. Vyras prisipažino bandęs dar kažką pasakyti, bet ta kompanija esą tik trumpam pritilo ir vėl grįžo prie jiems įprasto bendravimo stiliaus.

„Neįtikėtina, kad 2020 metais Kauno centre žmonės gali patekti į tokią situaciją, čia juk kaip vėžys. Jei niekas neduos atkirčio – plis toliau“, – svarstė pilietiški kauniečiai.

Situacija tęsiasi dešimtmetį

Portalas „Kas vyksta Kaune“ pasidomėjo situacija kavinėje visai šalia savivaldybės. Paaiškėjo, kad minėtieji „svečiai“ čia iš tiesų dažnokai susirenka, o pamėgta jų vieta – pačiame centre prie pat kavinės įėjimo.

„Paprastai prie vieno stalelio susėda 5-6 vyrai, užsisako puodelį arbatos, sėdi, garsiai kalbasi ir, taip, labai garsiai keikiasi“, – kukliai nudelbusi akis pripažino kavinės padavėja.

Pasak jos, jei kavinėje būna jos savininkas, kompanija elgiasi šiek tiek pagarbiau, bet vos tik jis išvyksta, vyrų tonas pasikeičia akimirksniu. Paklausta apie incidentus su kitais svečiais, mergina patvirtino, kad būna klientų, kurie pasako pastabą, bet kompanijai tai nedaro jokios įtakos.

„Prityla trumpam ir vėl grįžta prie jiems įprastos leksikos. Aš jiems irgi nieko nebesakau, juk kartais viena dirbu – bijau tokių“, – prisipažino ji.

Susisiekus su kavinės savininku, šis taip pat neslėpė, kad situacija jam žinoma. „Bet aš negaliu jų neaptarnauti ar išvaryti, kokiu pagrindu?“ – retoriškai klausė jis. Ir pridūrė, kad minėtą kompaniją kavinė paveldėjo iš anksčiau čia veikusios arbatinės, kurioje šie „veikėjai“ renkasi bene dešimtmetį.

Sprendimą pasiūlė advokatė

Pasak kavinės personalo, naudos iš šių svečių labai nedaug – jie užsako tik puodelį arbatos ir sėdi kelias valandas, o per tą laiką dauguma kitų klientų lenkia šia kavinę šonu. Apie tai socialiniuose tinkluose patvirtino ir keletas internautų.

„Žinau aš juos – ne kartą teko keisti kavos gėrimo vietą juos pastebėjus sėdint anksčiau čia veikusioje „Presto“. Ilgainiui iš viso nustojau ten vaikščiot“, – rašė advokatė Rūta Visočnik.

Paklausta patarimo, kaip reiktų elgtis šioje situacijoje, R. Visocnik parekomendavo kavinės administracijai patvirtinti svečių elgesio taisykles ir pakabinti klientams matomoje vietoje.

„Kai vėl užeis jiems noras triukšmauti ir keiktis, administratorė galės paprašyti laikytis taisyklių arba išeiti“, – sprendimą pasiūlė kaunietė advokatė.

Pasak jos, už viešosios tvarkos pažeidimą (triukšmavimą viešoje vietoje, aplinkinių trikdymą, keiksmažodžių ir nepadorios kalbos vartojimą) yra baudžiama administracinėmis nuobaudomis, t. y. toks elgesys yra draudžiamas įstatymų.

Elgesys baudžiamas įstatymu

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė portalą „Kas vyksta Kaune“ informavo, kad minėtas elgesys gali būti baudžiamas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 488 straipsnį.

Šio straipsnio 1 punkte apibūdinama, kas laikoma viešosios rimties trikdymu. Tai šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose.

Vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu toks elgesys, kuris trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, neleistinas ne tik viešosiose erdvėse, bet ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose.

Minėti veiksmai užtraukia baudą nuo 20 iki 80 eurų, o padarius administracinį pažeidimą pakartotinai piniginė sankcija gali išaugti ir iki 300 eurų.

„Žinoma, visada galima apie tokį elgesį informuoti pareigūnus, kurie imsis reikalingų priemonių“, – patikino O. Vaitkevičienė.

47 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno apskrityje fiksuotos dvi mirtys nuo koronaviruso nėra susijusios su židiniais

Pakaunėje su švyturėliais skridę pareigūnai gavo pylos

Seimas cirkuose naudoti laukinius gyvūnus uždraudė tik iš dalies

Iš naujų Kauno vairuotojus sekančių kamerų – pirmosios baudos

Iš 8 Kaune išlikusių sinagogų, pagal paskirtį naudojama tik viena

Kaune planuojama apmokyti sparčiai populiarėjančios srities specialistus

Medinis namas Žaliakalnyje atgijo londonietiško kolorito spalvomis

Daugiausia užsikrėtimų ir dar dvi mirtys fiksuotos Kaune: virusas plinta muzikiniame teatre, mokymo įstaigose

Lietuvoje per praėjusią parą nustatyta 90 naujų koronaviruso susirgimų

Norėdami apžiūrėti Karo techniką, eilėse laukia kelias valandas (foto)