Numatyti 5G plėtros etapai: ryšys Lietuvoje galėtų būti pradėtas diegti jau kitąmet – Kas vyksta Kaune

Numatyti 5G plėtros etapai: ryšys Lietuvoje galėtų būti pradėtas diegti jau kitąmet

BNS 2020/05/08 13:39
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausybė netrukus svartys sparčiojo 5G ryšio plėtros 2020-2025 metais gaires. Anot Susisiekimo ministerijos, šis ryšys Lietuvoje galėtų būti pradėtas diegti jau kitais metais, o 2023 metais jis veiktų penkiuose didžiausiuose miestuose.

Anot susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus, Vyriausybės sprendimas svarbus, kad technologijos plėtra būtų prižiūrima valstybės lygmeniu, įvertintas jos poveikis žmonių sveikatai ir aplinkai.

„Nors naujosios technologijos atveria platesnes galimybes ekonomikos augimui, transporto, sveikatos priežiūros paslaugų plėtrai, daug kam jos kelia nemažai klausimų. Todėl svarbu laipsniškas diegimas, išsamių tyrimų rengimas ir tinkamas visuomenės informavimas“, – pranešime sakė J. Narkevičius.

Numatyti 5G plėtros etapai ir 21 priemonė. Iki 2022 metų 5G ryšys galėtų atsirasti viename didžiausių šalies miestų, o iki 2025 metų – ne tik miestuose, bet ir transporto koridoriuose „Via Baltica“, „Rail Baltica“, automobilių ir geležinkelių magistralėse, oro ir jūrų uostuose.

Pasak J. Narkevičiaus, Lietuva siekia įgyvendinti Europos Komisijos sprendimus dėl 5G pėltros, bet siekia užtikrinti, kad proceso kontrolė išliktų valstybės rankose.

Šiuo metu komercinės 5G ryšio paslaugos vartotojams yra prieinamos JAV, Pietų Korėjoje, Kinijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Ispanijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA