Lietuvių startuolis „Bankera“ skynė laurus Europos Komisijos hakatone kovai su koronavirusu

Asociatyvi / Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Praėjusį savaitgalį visoje Europos Sąjungoje nuotoliniu būdu vyko hakatonas #EUvsVirus, skirtas suburti inovacijų kūrėjus, investuotojus ir aktyvius piliečius, paskatinant juos kurti novatoriškus sprendimus koronaviruso iššūkiams spręsti. Kaip nurodoma įmonės pranešime spaudai, Europos Komisijos inicijuotame hakatone viena iš geriausių idėjų buvo pripažintas lietuvių įkurto fintech startuolio „Bankera“ komandos sukurtas sprendimas, skirtas trumpalaikiam smulkaus ir vidutinio verslo finansavimui.

„Džiaugiamės tapę Europos Komisijos inicijuoto hakatono nugalėtojais. Kartu su komanda siekėme rasti sprendimą, kaip padėti verslams, kurie dar iki krizės buvo valdomi atsakingai ir neturėjo skolų, tačiau dabar susidūrė su finansinėmis problemomis. Šiuo metu didelė dalis pagalbos priemonių yra orientuotos į verslus, kurie ir ne kriziniu laikotarpiu turėjo didelių įsipareigojimų.

Tai mus paskatino ieškoti kitokio, tačiau tiek pat reikalingo sprendimo. „Bankera“ komanda yra pasiruošusi realizuoti savo idėją ir ketina pradėti teikti finansavimo paslaugas smulkiam bei vidutiniam verslui visoje Europoje artimiausiu metu“, – teigia „Bankera“ bendraįkūrėjas Vytautas Karalevičius.

Sveikindamas nugalėtojus, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius sakė: „Hakatonas #EUvsVirus – puikiausias įrodymas, kad galime susivienyti problemos akivaizdoje. 21 tūkst. dalyvių iš daugiau nei 140 šalių surėmė savo protus ir širdis ir įrodė, kad galime sutelkti išradingumą, iniciatyvumą ir pasiryžimą, žinias ir idėjas, ieškodami bendrų sprendimų Europai ir visam pasauliui.

Džiaugiuosi, kad hakatone tarp tūkstančių kūrybingų inovacijų ir technologijų entuziastų iš viso pasaulio įvertinta ir pripažinta lietuvių lyderystė fintech srityje, o nugalėtojai prisidės prie bendrų pastangų atsikurti smulkiam ir vidutiniam verslui.“

„Bankera“ komandos pasiūlytas sprendimas buvo pripažintas geriausiu „Skaitmeninių finansų“ kategorijoje. Iš viso hakatono metu dalyviai kūrė sprendimus 6 kategorijose, kurios apėmė sveikatos, verslo tęstinumo, socialinės sanglaudos, nuotolinio darbo ir mokymosi, skaitmeninių finansų bei kitas temas. Europos Komisijos kvietimu šioje iniciatyvoje dalyvavo per 21 000 dalyvių, kurie pasiūlė daugiau nei 2100 įvairių sprendimų. Lietuvoje šį hakatoną padėjo organizuoti ir dalyvių bendruomenę subūrė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Lietuvių įkurto fintech komanda sukūrė sprendimą, padedantį Europos smulkiam ir vidutiniam verslui, patyrusiam nuostolių dėl COVID-19 pandemijos, patikimai ir greitai užsitikrinti trumpalaikį finansavimą. Pasinaudodami šiuo modeliu verslai gautų lėšas, reikalingas finansinių įsipareigojimų įvykdymui (pvz. mokant nuomą, atsiskaitant su tiekėjais ir t.t.), tokiu būdu užtikrinant ne tik savo, bet ir tiekėjų veiklos tęstinumą.

„Bankera“ modelis, nurodoma pranešime, inovatyvus tuo, jog paskola įmonei suteikiama pusę jos laiduojant įmonės partneriui. Pavyzdžiui, odontologas pirko įrangą iš tiekėjo, už kurią liko skolingas 10 000 eurų. Tačiau šios sumos sumokėti tiekėjui jis negali, kadangi jo veikla buvo apribota karantino metu, tad jis negavo pajamų.

Įrangos tiekėjui neapsimoka, kad odontologas bankrutuotų, nes jis ne tik neatgautų sumos, bet ir prarastų pastovų klientą, kuriam teikė įrangą, tad ateityje taip pat prarastų pajamas. Todėl sutikdamas laiduoti 50 proc. paskolos, tiekėjas odontologui padeda išsaugoti verslą tuo pačiu užsitikrindamas savo pajamas. Tokiu būdu karantino sąlygas išgyvenančios įmonės gali viena kitai pagelbėti.

„Bankera“ komandos sukurtas sprendimas padės greitai gauti lėšas ypač toms įmonėms, kurių veikla nepatenka po finansinės pagalbos, skiriamos valstybės ar Europos Sąjungos, kriterijais. Dar viena lietuvių fintech komandos pritaikyta naujovė – verslų rizikos vertinimas, atsižvelgiant ir į COVID-19 keliamos rizikos kriterijus pagal geografiją ir įmonės veiklos sektorių.

„Bankera“ platformoje gavęs paskolą (laikotarpiui nuo 1 iki 36 mėn.) verslas įgyja galimybę grąžinti pinigus laisvu grafiku, kad ir pasibaigus karantinui, kai įmonės veikla nebebus kaip nors ribojama.

„Bankera“ – daugiau nei kelerius metus veikianti FinTech įmones vienijanti ekosistema, kurią įkūrė trys verslininkai iš Lietuvos: Vytautas Karalevičius, Mantas Mockevičius ir Justas Dobiliauskas. „Bankera“ šiuo metu siūlo inovatyvius skaitmenizuotus mokėjimo sprendimus tiek privatiems asmenims, tiek verslo įmonėms, ieškančioms patogesnių ir pigesnių mokėjimų bei kasdienių finansinių operacijų valdymo būdų.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Koronavirusu užsikrėtė legendinis krepšininkas iš Kauno V. Chomičius

Į šturmą kilęs „Žalgiris“ nukalė sau penktą Eurolygos pergalę

Savivaldybė pradeda skelbti koronaviruso susirgimų statistiką Kauno mieste

Šančiai pradeda trejus metus truksiantį projektą: savivaldybei įteiks dokumentą

Duotas startas tradiciniams „Metų automobilio“ rinkimams: savo favoritą rinks ir kauniečiai

Baltarusija uždarė sieną su Lietuva (papildyta)

Po dviejų automobilių ir autobuso susidūrimo į įvykio vietą medikai skubėjo du kartus

Naujas laisvalaikio derinys Kaune: po vakarienės „Višta puode" – į gastrobarą „Smuklė" (foto)

Įvedus Kaune karantiną, kauniečiai skuba į pajūrį: ko tikėtis?

Epidemiologė apie neatsakingą gyventojų elgesį: 950 koronaviruso atvejų dar ne riba