Gyvenimas grįžta į įprastas vėžes: kauniečiai ilgąjį savaitgalį pasitiko miesto centre – Kas vyksta Kaune

Gyvenimas grįžta į įprastas vėžes: kauniečiai ilgąjį savaitgalį pasitiko miesto centre

R. Tenio nuotr.

Ilgasis savaitgalis ir sušvelnintos karantino sąlygos Kaunui įpūtė antrą kvėpavimą. Į miesto širdį sugrįžo kauniečių šurmulys, o prie mėgiamų kavinių staliukų nusėdo besišypsantys veidai. Kauno senamiestyje miestiečiai šventė ne tik Tarptautinę darbininkų dieną, bet pavasarinėmis nuotaikomis ir gėlėmis dėmesį skyrė ir mamoms. Tiesa, vertėtų nepamiršti, kad Kaune karantinas dar nesibaigė, mieste ilgąjį savaitgalį patruliuos gausesnės pareigūnų pajėgos.

Nuo balandžio 27-osios sušvelnintos karantino sąlygos pradžiugino ne tik kavinių savininkus, bet, žinoma, ir karantino išsekintus ir pasisėdėjimo kavinėse išsiilgusius miestiečius. Kaip parodė „Kas vyksta Kaune“ surengta apklausa, būtent vienas iš kauniečių labiausiai pasiilgtų dalykų per karantiną buvo apsilankymai kavinėse.

Atkeliauja pirmasis karantino švelninimo išbandymas, kaip kauniečiai elgiasi išėję į gatves ir pradėję grįžti prie įprastų miesto pramogų. Palyginus su pirmąja lauko kavinių atsidarymo diena, ilgojo savaitgalio atidarymas praėjusį vakarą parodė, jog į pagrindines miesto gatves gyventojai plūsta daug gausiau. Panašu, jog miestiečiai niekur neskubėdami, mėgaujasi ilgai lauktu prisėdimu mėgiamoje kavinėje.

Nors lauko kavinės darbus pradėjo jau pirmadienį, tačiau karantino reikalavimai išlieka tie patys, lauko kavinėse prie staliuko sėdėti gali ne daugiau nei du žmonės, prie skirtingų staliukų sėdintys žmonės vienas nuo kito turi būti nutolę ne mažiau kaip per du metrus, o nuo pėsčiųjų takų, praėjimų į vidinius kiemus ar laiptines, gyvenamųjų pastatų langų – bent 1 metro nuotoliu.

Kauniečiai taip pat raginami atminti, kad viešumoje ir lauko kavinėse leidžiama lankytis ne didesnėms nei 2 žmonių grupėms, išskyrus tuos atvejus, kai asmenys yra vienos šeimos nariai. Kavinių lankytojai vis dar privalo dėvėti kaukes, kurias leidžiama nusiimti tik valgant ar vaišinantis gėrimais.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad patruliavimą sustiprinusi policija stebės, ar žmonės nesibūriuoja, dėvi kaukes. Didžiausią dėmesį žadama skirti kurortams ir kurortinėms vietovėms bei kitoms traukos vietoms, tokioms kaip ežerai ar pažintiniai takai, taip pat kapinėms, kur lankytojų srautų pagausėjimas prognozuojamas Motinos dienos proga.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.