Kaune pradėjo veikti speciali klinika sukarščiavusiems pacientams – Kas vyksta Kaune

Kaune pradėjo veikti speciali klinika sukarščiavusiems pacientams

Kaunas.lt nuotr.

Karščiuojantys pacientai, turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų, nuo šiol gaus saugią ir kvalifikuotą medikų pagalbą Kauno mieste net ir galiojant griežtiems karantino ribojimams. Kauno savivaldybės pranešime skelbiama, kad Žemuosiuose Šančiuose startavo viena pirmųjų šalyje vadinamųjų karščiavimo klinikų. Miestas atsiliepė ir į Kaišiadorių rajono savivaldybės prašymą – drauge su kauniečiais čia bus aptarnaujami ir kaišiadoriečiai.

Mažiau rizikos kitiems

Karščiavimo klinika įkurta Kauno poliklinikos Šančių filialo pastato dalyje. Jis pasirinktas dėl patogios vietos mieste, tinkamo patalpų išplanavimo ir palankių sąlygų saugiam medikų darbui. Pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą, čia gydytojo apžiūrai galės lankytis pacientai nuo 18 iki 60 metų amžiaus, kurių kūno temperatūra pakilusi virš 37,8 laipsnių ir jaučiamas bent vienas iš viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: šaltkrėtis, kosulys, gerklės skausmas, pasunkėjęs kvėpavimas.

Naujoji tvarka padės atriboti karščiuojančių pacientų srautus nuo kitų poliklinikose besilankančių asmenų. Tai ypač svarbu kalbant apie nėščiąsias, garbaus amžiaus žmones ar tiesiog skiepams bei kitoms procedūroms atvykstančius pacientus.

„Kiekvienai gydymo įstaigai šiuo metu karščiuojantys pacientai yra padidintos rizikos faktorius, todėl atskira karščiavimo klinika bus tikrai didelė pagalba viso Kauno miesto gydymo įstaigoms. Galime pasidžiaugti, kad bendromis medikų bendruomenės ir savivaldybės pastangomis su šia Sveikatos apsaugos ministerijos užduotimi susitvarkėme vos per savaitę ir šiandien pradedame veiklą“, – pranešime cituojamas Kauno poliklinikos vadovas Paulius Kibiša.

Platesnis tyrimų spektras

Pacientai iš viso Kauno miesto priimami tiksliai nurodytu registracijos laiku, tik su šeimos gydytojo siuntimu. Visi atvykstantieji privalo griežtai laikytis nurodytos tvarkos bei vykdyti visus nurodymus: atvažiavus į specialiai paruoštą aikštelę iš Siūlų gatvės, sustoti joje ir nelipti iš automobilio, neatidarinėti langų, padėti matomoje vietoje A4 formato lapą su savo telefono numeriu, pagal kurį bus identifikuojami, taip pat turėti paruoštus asmens dokumentus.

Atėjus paciento eilei, ten dirbantys viešosios tvarkos prižiūrėtojai duos ženklą išlipti ir eiti tiesiai į pastatą. Prie durų žmones pasitiks medikai su specialiomis apsaugos priemonėmis ir palydės toliau.

„Šis pastato korpusas turi atskirą įėjimą, patalpos tinkamai izoliuotos nuo viso pastato, čia pat yra rentgeno kabinetas su reikiama įranga plaučių rentgenoskopijai, kelios atskiros medikams skirtos erdvės. Greta – parkavimo aikštelė sklandžiam pacientų atvykimui. Skirtingai nei mobiliame patikros punkte, čia bus atliekami ne vien COVID-19 viruso, bet ir bendras kraujo bei kiti svarbūs laboratoriniai tyrimai, taip pat ir rentgeno diagnostika. Atitinkamai pagal diagnozę galės būti skiriamas gydymas. Iš čia pacientas vyks namo arba bus nukreipiamas į ligoninę“, – pasakojo P. Kibiša.

Priims ir kaišiadoriečius

Kauno poliklinikos medikų pajėgos dirba ir mobiliame patikros punkte Kauno kempinge. Dirbant dviem linijomis, per dieną tyrimams paimama beveik du šimtai mėginių. Čia atvyksta žmonės iš viso Kauno regiono, tuo metu karščiavimo klinikos pacientus aptarnausiantys poliklinikos medikai pasirengę priimti ne vien Kauno miesto, bet ir Kaišiadorių rajono gyventojus. Taip bendradarbiauti sutarė Kauno ir Kaišiadorių savivaldybės.

Kaune dvigubai didinami koronaviruso patikros punkto pajėgumai 62 nuotr.

„Šiomis dienomis negalime žiūrėti vien savęs, bet privalome kiek galėdami padėti ir kitiems. Tarpusavio pagalba, žmogiškas supratimas tokiomis aplinkybėmis yra ypač svarbu, nes mūsų visų tikslas – vienas ir tas pats – apsaugoti žmones nuo labai greitai didėjančių grėsmių. Šiuo atveju Kaunas tikrai pagelbės ir čia turime dar kartą padėkoti savo medikams, Kauno poliklinikos personalui, kurie imasi tokio atsakingo darbo“, – pranešime teigė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak jo, sektiną pavyzdį rodo patys kauniečiai, telkdamiesi į savitarpio pagalbos grupes, savanoriškai padėdami kaimynams ir ne tik, tiekdami maistą ligoninių bei Mobilaus tyrimų punkto medikams.

Per praėjusią parą nustatytų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius:
* Per vakar dieną ištirta ėminių

Per praėjusią parą nuo Covid-19 mirusių asmenų išankstinis* skaičius:

* Per praėjusią parą mirusių skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40%
Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų:
Pirma skiepo doze

Antra skiepo doze


Iš viso vakcinuota:
Pirmąja skiepo doze

Dviem skiepo dozėmis

Bendras Covid-19 mirčių skaičius

14 dienų sergamumas COVID-19 liga (100 tūkst. gyventojų)

Bendras nustatytų atvejų konkretiems žmonėms skaičius

Pasveikusių asmenų skaičius

(informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA